Prince of Persia: The Two Thrones

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Prince of Persia: The Two Thrones
VývojářUbisoft Montreal (e)
VydavatelUbisoft Entertainment (e)
SkladatelStuart Chatwood (e)
SériePrince of Persia (e)
EngineJade (e)
PlatformyWii
Xbox
PlayStation 2
PlayStation 3
Microsoft Windows
PlayStation Portable
Nintendo GameCube (e)
Datum vydání1. prosince 2005 (e)
Žánrakční adventura (e)
Módyhra jednoho hráče (e)
Hodnocení7/10 (Canard PC) (e)
MédiaCD-ROM
Steam (e)
Ovládánípočítačová klávesnice (e)
Mature 17+ PEGI 16
Data mohou pocházet z datové položky.

Prince of Persia: The Two Thrones (Princ z Persie: Dva trůny) je šesté pokračování počítačové hry Prince of Persia a zároveň poslední (třetí) díl trilogie příběhu o Píscích času. Hra byla vydána v roce 2005 francouzskou vývojářskou firmou Ubisoft a navazuje na předchozí dva díly prince (Sands of Time, Warrior Within). Původní název hry měl být Prince of Persia: Kindred Blades. Předělávka této hry vyšla také na platformách PSP a Wii pod názvem Rival Swords.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Příběh navazuje na konec předchozího dílu prince (Warrior Within), kdy princ porazí Dahaku a společně s Kaileenou se na lodi vrací do Babylónu. Po cestě princ zahazuje Amulet času od Farah (se kterou se vlastně nikdy nesetkal). Najednou začnou na loď dopadat ohnivé šípy a poté je loď poslána ke dnu ohnivou střelou z katapultu. Princ se vyplaví na břehu moře, rodné město je ve válce a Kaileena je zajata. Časem princ zjistí, že za všechno může vezír, který je kvůli tomu, že Písky času nikdy nevznikly, opět naživu. Princi nezbývá nic jiného, než vezíra znovu porazit.

Souboje[editovat | editovat zdroj]

Souboje jsou podobné jako v předchozím díle prince (bojová komba, různé zbraně). Novinkou je možnost tzv. rychlého zabití, kdy princ pomocí několika rychlých a přesně mířených úderů umí zabít nepřítele, aniž by vzbudil pozornost okolí.

Princovo druhé já[editovat | editovat zdroj]

K princovi v tomto příběhu začalo promlouvat jeho druhé temné já. Neprojevuje se pouze jeho sarkastickými poznámkami, ale v určitých částech hry se ve své druhé já přemění. Tento temný princ má k dispozici ostrý řetěz, který mu jednak usnadní souboje a dále mu pomůže zdolat některé pasti. Temnému princi ale neustále ubývá zdraví a doplnit ho může pouze nějaký písek. Zpátky do své podoby se princ vrátí při dotyku s vodou.