Pocket City

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pocket City
Vývojář Codebrew Games
Platformy Android, iOS
Datum vydání 31. července 2018
Žánr Budovatelská strategie
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Pocket City je mobilní hra, která umožňuje hráči stavbu města.

Vznik a vývoj[editovat | editovat zdroj]

Hra byla vyvinuta společností Codebrew Games. Byla publikována 31. července 2018.

Hra[editovat | editovat zdroj]

Přehled[editovat | editovat zdroj]

Hráč staví své město z jediné radnice vytvářením obytných, obchodních a průmyslových zón a umístěním speciálních budov. Hráč dokončuje úkoly, aby získal zkušenosti (XP) a vyšší úroveň. Při určitých úrovních jsou k dispozici nové speciální budovy a funkce, zatímco některé budovy lze vylepšit. Zóny lze také zlepšit, jakmile je úroveň města hráče dostatečně vysoká.

Hráč musí budovat své zóny strategicky, aby vyhovoval požadavkům zóny. Praktický graf ukazuje poptávku každého typu zóny. Dobrá rovnováha vytváří dobrou ekonomiku a zvyšuje příjem města.

Energetické a vodní zdroje musí být dodávány do zón a budov prostřednictvím silnic, potrubí / kabelů v Pocket City. Různé elektrárny mají různé účinky - některé jsou ekologičtější než jiné. Podle toho také působí vodní zdroje.

Úkoly[editovat | editovat zdroj]

Během hry se čas od času doručí hráči různé mise. Budou testovat vytrvalost hráče k dosažení různých cílů, od dosažení určitých prahů v populaci a příjmech, po vybudování určitých typů budov, poskytnutí konkrétních zařízení, modernizace zón, dokonce i nalezení kočičí rodiny! Splněné úkoly přinášejí XP nebo hotovost, v závislosti na typu.

Události[editovat | editovat zdroj]

Čas od času mohou být aktivovány speciální události spouštěné hráčem, například blokové večírky. Tyto události poskytují podporu XP nebo částku v hotovosti a jsou odemčeny, jak se úroveň města zvyšuje.

Katastrofy (pokud jsou povoleny) se budou objevovat pravidelně během hry. Zničí zóny a budovy, které pravděpodobně způsobí katastrofu pro ekonomiku, na kterou musí hráč reagovat a přestavět. Speciální budova odemčená v průběhu hry může zkrátit dobu trvání katastrof a další může dokonce využít jejich povolení v nastavení hry. Režim Expert má katastrofy vždy povoleno.

Metrika[editovat | editovat zdroj]

Hlavními metrikami ve hře jsou příjem, populace a štěstí, které spolu úzce souvisejí, jak je vysvětleno níže.

Měřené metriky ve hře zahrnují dopravní zácpy a proudění v každé ze 3 hlavních zón (obytné, komerční, průmyslové), kriminalita, požární bezpečnost, zdraví, rekreace, trh práce, bydlení a vzdělávání. Ty přispívají k hlavním metrikám.

  • Vysoké štěstí zajišťuje, že občané neopouštějí město přidáním budov pro volný čas (zábava, venku a památky).
  • Vysoká populace má za následek dostupnost bydlení, 100% pracovní trh, vysoké štěstí a nabídku větší než poptávka.
  • Vysoký příjem je výsledkem kombinace vysokého štěstí, vysoké populace a vyladění daní na 50/50 mezi nabídkou a poptávkou, pozitivním exportem a nízkou údržbou zóny.

Hodnocení[editovat | editovat zdroj]

Na Obchodu Play má tato hra hodnocení 4,5/5.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]