Playa de Las Teresitas

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Playa de Las Teresitas
Playa de Las Teresitas en Santa Cruz.jpg

StátŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
Souřadnice
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Playa de Las Teresitas je pláží, která se nachází na Kanárských ostrovech. Pláž je součástí ostrova Tenerife a je dlouhá 1,6 km. Pláž leží nedaleko vesnice San Andrés pouhých 7 km od hlavního města Santa Cruz de Tenerife v severní části ostrova, oblasti pohoří Anaga.

Historie pláže[editovat | editovat zdroj]

Zajímavostí je, že tato člověkem uměle vytvořená pláž je jediná se světlým zlatavým pískem v Tenerife. Ostatní pláže v této oblasti jsou charakteristické tmavým pískem. V roce 1973 byl totiž na Playa de Las Teresitas dovezen světlý písek ze Sahary, a tak se od té doby začala Playa de las Teresitas výrazně lišit od místních pláží. Pláž patří mezi nejnavštěvovanější na Kanárských ostrovech, také z tohoto důvodu, tj. díky vysoké návštěvnosti, se musel písek znovu doplňovat v roce 1998. [1]

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Kromě saharského písku má Playa de Las Teresitas speciální pobřežní hráz a uměle zkonstruovaný útes, aby chránil plavce před nebezpečnými proudy a vlnami z oceánu. Playa de Las Teresitas je jinak přirozeně plná palem, které poskytují dostatek stínu i na takto dlouhé pláži.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Profil pláže Playa de Las Teresitas – anglicky [online]. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]