Pilulka Lékárny

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Pilulka Lékárna Praha Lidická
Pilulka Lékárna Praha Senovážné náměstí

Pilulka Lékárny je řetězec "kamenných" lékáren provozovaný společností Pilulka Lékárny a.s. a založený Petrem a Martinem Kasovými. Síť „růžových“ lékáren pod značkou Pilulka Lékárny vznikla začátkem roku 2015 a je součástí jedné z největších farmaceuticko-lékárenských skupin v České republice a na Slovensku. Skupinu tvoří mimo kamenných lékáren Pilulka internetové portály Pilulka.cz a Pilulka.sk (Slovensko), Pilulka24.sk (Slovensko), Pilulka.ro (Rumunsko), lékárenský distributor Pilulka Distribuce, alianční sítě lékáren CoPharm.

Kamenné lékárny[editovat | editovat zdroj]

Společnost provozuje vlastní kamenné lékárny a lékárny registrované formou franšízy pod označením Pilulka Lékárny. V září 2017 to bylo celkem 74 lékáren Pilulka a počtem se jednalo o třetí největší lékárenský řetězec v České republice. K 1. lednu 2019 počet lékáren vzrostl na 125, když 40 bylo provozováno přímo společností Pilulka Lékárny a 85 bylo franšízových.

Internetové lékárny[editovat | editovat zdroj]

Společnost v rámci skupiny provozuje internetové lékárny Pilulka.cz zavedla jako první lékárna v České republice dovoz léčiv v den objednání (same day delivery). Společnost spustila jako první internetový obchod v České republice platby Apple Pay.

Internetová lékárna Pilulka byla oceněna v rámci soutěže Křišťálová Lupa 2015 jako vítěz v kategorii E-commerce inspirace.[1] V roce 2017 pak společnost získala od Asociace pro elektronickou komerci (APEK) cenu E-commerce Awards 2017 za inovativnost.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. https://kristalova.lupa.cz/2015/vysledky/
  2. https://www.apek.cz/clanky/vitezem-apek-e-commerce-awards-2017-se-stala-inter

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]