Petra Řehořková

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Mgr. Petra Řehořková, MBA, LL.M.
Petra Řehořková
Petra Řehořková
Narození29. dubna 1976
Karlovy Vary
Povoláníherečka
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Petra Řehořková (* 29. dubna 1976 Karlovy Vary) je česká herečka a wellness a výživová poradkyně. Často se objevuje ve filmech Tomáše Magnuska. Hrála například ve filmech: Bastardi, Jedlíci aneb sto kilo lásky, Modelky s.r.o. nebo v seriálu Stopy života.

Jako odbornice na hubnutí a zkrášlování se objevila také jako host v pořadu Všechnopárty. Pravidelně se účastní, jako porotkyně, soutěže Super Miss. V roce 2014 předávala ocenění za 2. místo v kategorii zpěvačka v soutěži Zlatý Slavík Mattoni. Funguje jako odborný garant Kliniky estetické medicíny Petra Clinic.

Ve svém volném čase se specializuje na obezitu dětí a mládeže, a byla součástí projektu Zdravé stravování ve školách, pod záštitou Hlavního města Prahy. V rámci tohoto projektu objížděla základní a střední školy, kde přednášela na téma zdravé stravy, anorexie atp.

Bydlí v Odolené Vodě a má 3 děti.

Projekt: Zdravé stravování ve školách pod záštitou Hlavní města Prahy[editovat | editovat zdroj]

Petra Řehořková se také zabývá problémem obezity u dětí a mládeže. Proto se zúčastnila projektu "Zdravé stravování". Projekt vznikl v roce 2013. Od té doby projela Petra Řehořková několik základních a středních škol. Základem projektu je přednáška na téma zdravé stravování a poruchy příjmu potravy. Následuje ukázka vyváženého jídelníčku, diskuze se žáky a vyplnění dotazníků o tom, jak se žáci stravují. Podle hodnocení zúčastněných škol, měl projekt úspěch a chystá se jeho pokračování ve větším měřítku pro více škol. [1]

Petra Řehořková na přednášce v základní škole

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Petra Řehořková se narodila v lázeňském městě Karlovy Vary v roce 1976, vystudovala SZŠ Karlovy Vary, obor dětská zdravotní sestra. S touto profesí je samozřejmě spjatá i její dlouholetá praxe v oblasti zdravotnictví, rehabilitace, rekonvalescence a lázeňské péče. Sama říká: „Chtěla jsem vyzkoušet všechno, co mě zajímá a baví. Pracovala jsem jako zdravotní sestřička, lázeňská sestra, zástupce luxusní kosmetické firmy, kurátorka pro týrané a pohlavně zneužívané děti, cvičitelka a teď i herečka…“

Metody zdravého životního stylu (hubnutí, zkrášlování) Petry Řehořkové se postupně dostávali do povědomí široké veřejnosti. Od roku 2009 se pravidelně objevuje v odborných diskusích a přednáší na konferencích zaměřených na hubnutí, zdravou výživu, krásu a estetiku.

Od roku 2013 přednáší Petra Řehořková na VŠTVS Palestra, jako externí lektorka odborné praxe.

V témže roce získává bakalářský titul, ve studiu pokračuje a v roce 2015 dokončuje magisterské studium s diplomovou prací na téma: PROJEKTY „ZDRAVÁ VÝŽIVA“ NA ZÁKLADNÍCH ŠKOLÁCH JAKO PREVENCE OBEZITY DĚTÍ. Pravidelně se objevuje v televizních pořadech jako: Snídaně s Novou nebo Sama doma, kde radí převážně ženám a dětem se zdravým životním stylem, obezitou apod. Spolupracovala také na pořadech Jste to, co jíte, Nahá jsi krásná, Mladší o pár let. Jako host vystupuje také v rádiích (např. na Frekvenci 1).

Doma opatruje manžela a 3 syny.

Herecká kariéra[editovat | editovat zdroj]

Petra Řehořková v seriálu Stopy života

Jako znalec správné výživy byla obsazovaná nejprve do televizních pořadů o hubnutí a omlazování (Jste to co jíte, Nahá jsi krásná, Mladší o pár let). Tam si ji všiml režisér Tomáš Magnusek, který ji začal obsazovat do svých filmů. Nejprve šlo o menší a postupně i o větší role. Objevila se ve filmech Bastardi, Modelky s.r.o., Jedlíci nebo v seriálu Stopy života. Ve filmu Jedlíci aneb sto kilo lásky, hraje samu sebe. Je také často najímána jako moderátorka.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. V rámci výše uvedeného projektu proběhl v prosinci minulého roku na naší základní škole v Újezdě nad Lesy program „Zdravé stravování na škole“. Chtěli bychom poděkovat jménem žáků 8. tříd a třídy VI.A za možnost býti účastníky tohoto programu a získat tak velmi přínosné přiblížení této problematiky z oblasti stravování.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]