Přeskočit na obsah

Optimismus

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Podle optimisty je sklenice napůl plná.

Optimista je člověk, který má sklon vidět a posuzovat věci z té lepší stránky. Tato vlastnost se označuje jako optimismus. Podle Eysenckovy teorie jsou optimističtí především lidé, které označil jako sangviniky. Optimisté jsou většinou vyrovnaní a veselí, jejich hledání lepších stránek a výhod, při nepříjemných situacích a nepříjemnostech obecně, může mnohdy připomínat až ironii nebo černý humor a svými poznámkami dokážou stejně tak zvednout okolí náladu (způsobit nadšení pro věc, nebo alespoň smíření se se skutečností), jako přivádět k šílenství svůj psychologický opak – pesimisty. Lidé patrně nejsou více optimističtí.[1] Ovšem muži jsou patrně optimističtější než ženy, protože ony méně riskují ztrátu.[2]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. New research casts doubt on claims that people have 'rose-tinted glasses'. medicalxpress.com [online]. 2021-10-28 [cit. 2022-01-28]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. Women feel the pain of losses more than men when faced with risky choices, according to new research. medicalxpress.com [online]. Dostupné online. 

Související články[editovat | editovat zdroj]

Literatura[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]