Nadace Mezinárodní potřeby

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Logo

Nadace Mezinárodní potřeby je registrovaná nestátní nezisková organizace. Zároveň je křesťanskou mezidenominační (nadcírkevní) organizací.

Registrace a účel[editovat | editovat zdroj]

Nadace byla založena v roce 1995 a později zapsána podle zákona o nadacích č. 227/1997 Sb. v nadačním rejstříku, vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, pobočka Liberec, oddíl N, vložka 68. Nyní je nadace zapsána v nadačním rejstříku u Krajského soudu v Hradci Králové, oddíl N, vložka 231.

Nadace Mezinárodní potřeby je členem České evangelikální aliance a Křesťanské misijní společnosti a mezinárodní organizace I.N. Network.

Účelem nadace je podpora neziskových projektů s křesťanskými kořeny, které usilují o všestrannou veřejně prospěšnou činnost v ČR i v zahraničí.

Činnost[editovat | editovat zdroj]

Nadace má dva hlavní programy:

  • Dálková adopce PLUS® - podpora vzdělání dětí v chudých zemích světa formou dálkové adopce (adopce na dálku). V současné době program probíhá v Nepálu, na Filipínách, v Bangladéši, v Ugandě a v Indii.
  • Projekt Zdravá mládež v ČR - podpora přednáškové činnosti na školách a navazujících volnočasových aktivit. V současné době je v programu zařazeno 17 lektorů, kteří přednáší v českých školách na různá etická témata, např. vztahy, sex, alkohol, drogy, šikana, atd. Kromě toho organizují návazné volnočasové aktivity právě pro mladé lidi, které přednáška ve škole zaujala.

Nadace podporuje i další křesťanské aktivity a uskutečňuje humanitární pomoc v chudých zemích světa.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]