NGO market

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Stánek pořádající organizace Forum 2000; NGO Market 2011

NGO Market je veletrh neziskových organizací, který pořádá Nadace Forum 2000 od roku 2000. NGO Market nabízí organizacím z České republiky i zahraničí možnost představit své aktivity široké veřejnosti, navázat nová partnerství, zaujmout a oslovit sponzory a dobrovolníky, ale i získat nové vědomosti potřebné pro úspěšné vedení své organizace. Prezentace je doplněna programem v podobě přednášek, workshopů, diskusí, ale i kulturních aktivit.

2012[editovat | editovat zdroj]

V pátek 11. května 2012 se v prostorách Národní technické knihovny v Praze a v jejím nejbližším okolí uskutečnil 13. ročník veletrhu neziskovek NGO Market. Svou činnost zde představilo celkem 187 organizací z 13 krajů České republiky. Doprovodný program veletrhu byl zahájen odbornou částí zaměřenou na podporu spolupráce mezi neziskovkami a firmami. Její součástí byla také nová akce s názvem „Dobrý obchod“, během které zástupci firem a neziskovek uzavřeli 16 dohod o budoucí spolupráci. Vzdělávací doprovodný program byl věnován oblasti řízení neziskových organizací a novému občanskému zákoníku.

Po celý den měli návštěvníci veletrhu možnost seznámit se s vystavujícími organizacemi a zúčastnit se nejrůznějších doprovodných aktivit, včetně tvůrčích dílen, programu v dětském koutku a projekcí dokumentárních filmů. Městská část Praha 6 uspořádala před budovou Národní technické knihovny netradiční sportovní program, který doplnila hudební a taneční vystoupení, například skupiny The Tap Tap.

Letos poprvé NGO Marketu předcházela mezinárodní konference „Jak zajistit udržitelný rozvoj neziskových organizací v srdci Evropy?“ která prezentovala výsledky společné práce střešních organizací ze zemí Visegrádu. Tento projekt financovaný Mezinárodním visegrádským fondem má za cíl podpořit sdílení zkušeností v regionu a přispět tak k rozvoji neziskového sektoru.

2011[editovat | editovat zdroj]

12. veletrh neziskových organizací NGO Market se konal v pátek 29. dubna 2011 v Národní technické knihovně v Praze. Návštěvníci se mohli seznámit s pestrostí aktivit více než 150 neziskových organizací a také s možnostmi, jak se do projektů zapojit, a to buď jako klienti, dobrovolníci či jako dárci. Novinkou veletrhu bylo rozšíření doprovodných aktivit pro širokou veřejnost. Zvláštní pozornost byla věnována dobrovolnictví, které bylo také tématem Evropského roku 2011.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]