Národní park Northumberland

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Významnou historickou součástí parku je Hadriánův val.

Národní park Northumberland (Northumberland National Park) je nejsevernější národní park v Anglii. Pokrývá území o rozloze více než 1030 km² mezi skotskými hranicemi na severu až po oblast jižně od Hadriánovy zdi. Jedná se o jeden z nejméně obydlených a nejméně navštěvovaných národních parků. Northumberland National Park leží zcela na území hrabství Northumberland a pokrývá asi čtvrtinu celého hrabství.

V parku se nachází několik významných lokalit; Na severu je linie kopců, která kopíruje hranici mezi Anglií a Skotskem - Cheviot Hills. Jižněji se kopce svažují až do mokřin, z nichž některé jsou pokryty výsadbou stromů, které tvoří lesní porost zvaný Kielder Forest. Součástí nejjižnější části parku je středová část římského opevnění zvaného Hadriánův val.

Desetitisíciletá historie tohoto regionu je postupně odhalována díky velkému počtu archeologických nalezišť, kde badatelé objevují nálezy od prehistorických monumentů a románských pozůstatků až po signální věže, tzv. Peel towers, postavené k ochraně proti nájezdníkům ze severu.

Oficiálním symbolem parku je Koliha velká, stěhovavý brodivý pták z čeledi slukovitých.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Northumberland National Park na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]