Mistrovství Evropy týmů v judu 2014

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Mistrovství Evropy týmů v judu 2014
Datum2014
PředchozíMistrovství Evropy týmů v judu 2013
NásledujícíMistrovství Evropy týmů v judu 2015
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Mistrovství Evropy týmů proběhlo v Park&Suites Arena v Montpellier, Francie 27. dubna 2014.

Česká stopa[editovat | editovat zdroj]

Český tým nastoupil v tomto složení:

Los byl k českému výběru přívětivější než minulý rok. Tým Spojeného království neměl ve svých řadách v sezoně 2014 příslušníky světové špičky. K prvnímu utkání nastoupil Pavel Petřikov proti Burnsovi a po minutě boje získal juko technikou kouči-gake. Tento náskok udržel až do konce a český tým se ujal vedení 1:0. Ve druhém zápasu se představil Václav Sedmidubský proti Dawsonovi. Vyrovnaný zápas rozhodla chyba českého reprezentanta v závěru zápasu, když neuhlídal vlastní kontrachvat - 1:1. Ve třetím zápase nastoupil Jaromír Musil proti Liveseyovi. V zápase, kde šlo o soupeři dát šach, předvedl český reprezentant výborný výkon. Se soupeřem si vysloveně hrál. V polovině zápasu vedl na wazari a dvě juka a v poslední minutě soupeře poslal na ippon po uči-mata-gaeši - 2:1. Ve čtvrtém zápase nastoupil Michal Krpálek proti Hallovi. Český reprezentant byl papírovým favorit, ale na Brita od začátku nestačil. Prohrál na ippon technikou goši-guruma - 2:2. Vše měl v rukou Michal Horak, který nastoupil proti olympionikovi Sherringtonovi. Český reprezentant byl v zápase lepší a zaslouženě získal pro český tým třetí bod - 3:2 a postup do druhého kola.

Ve druhém kole (čtvrtfinále) Česko narazilo na tým Gruzie, který obhajoval loňské prvenství. Při pohledu na soupisku bylo zřejmé, že zisk jednoho bodu by byl velkým úspěchem. Nejblíž k zisku bodu měl Jaromír Musil, který se mistra Evropy Črikišviliho nezalekl. Nebyl stažený v obraně a soupeře několikrát potrápil pěkným výpadem. Na vítězství to však nestačilo. Utkání Česka s Gruzií skončilo 0:5.

V opravách se Český tým utkal s Ukrajinou, která vyhrála evropskou týmovou soutěž v roce 2011. Ukrajinský tým byl favoritem, ale v roce 2014 byl hratelným soupeřem. V prvním zápase nedal Giorgi Zantaraia příležitost Pavlu Petřikovi získat první bod - 0:1. Ve druhém zápase se utkal Serhij Drebot proti Václavu Sedmidubskému. Drebot nebyl v optimální formě a český reprezentant to brzy vycítil. Taktickým pojetím boje přivedl zápas do vítězného konce na šido - 1:1. Ve třetím zápase nastoupil Jaromír Musil proti Katajevovi a byl favoritem zápasu. Musil český tým opět podržel, když soupeře poslal po ko-uči-gari na ippon - 2:1. Ve čtvrtém zápase nastoupil Michal Krpálek proti Syňavskému. Soupeře si dlouho držel od těla i za cenu napomínání, ale minutu před koncem neodolal jeho nástupu do uči-maty a prohrál na ippon - 2:2. Vše měl v rukou Michal Horák, který nastoupil proti Blošenkovi. V zápase rozhodovala především fyzická kondice. Minutu před koncem prohrával český reprezentant na dvě šida, jenže vzápětí se Blošenko dopustil hrubé chyby při sumi-gaeši. Horák ho chytil do osae-komi (držení) a udržel požadovaných 20s - 3:2 a postup do boje o bronzovou medaili.

V souboji o bronzovou medaili český tým nastoupil proti Německu. Tradiční judistická země byla při správné konstelaci hvězd hratelným soupeřem. Hned v prvním zápase se mohl do historie českého juda zapsat Pavel Petřikov vítězstvím nad Schneiderem. Němec se však po minutě boje ujal vedení na juko po kontru nidan-ko-soto-gake. Český reprezentant bojoval a minimálně jednou byl blízko vyrovnání. Minutu a půl před koncem mu soupeř nešťastně vykloubil prst. Po nahození prstu zpátky z následné akce dokázal vyrovnat skóre technikou de-aši-harai, jenže vzápětí neustál Němcovo ippon seio-nage na wazari. Toto skóre vydrželo až do konce - 0:1. Ve druhém zápase změřil síly Václav Sedmidubský s Völkem. Takticky vedený zápas dopadl pro zkušenějšího Němce, který měl o dvě šida méně - 0:2. Třetí zápas mezi Jaromírem Musilem a Wieczerzakem měla být Musilova satisfakce za mistrovství Evropy v roce 2012. Ti co si zápas obou aktéru pamatují však měli ve třetí minutě zápasu déjà vu - 0:3 a bronzová medaile pro Německo. Čtvrtý a pátý zápas byl již formalitou. Michal Krpálek prohrál na ippon s Odenthalem a Lukáš Krpálek porazil Freye na ippon - 1:4.

Týmovou soutěž mužů vyhrála Gruzie, která obhájila loňské prvenství. Mezi ženami se radovaly domácí Francouzky.

Výsledky[editovat | editovat zdroj]

Muži[editovat | editovat zdroj]

Zlato Stříbro Bronz
Týmy Gruzie Gruzie
Šalva Kardava
Nugzar Tatalašvili
Zebeda Rechviašvili
Avtandil Črikišvili
Varlam Liparteliani
Zviad Gogočuri
Adam Okruašvili
Levan Matiašvili
Rusko Rusko
Alim Gadanov
Kamal Chan-Magomedov
Musa Moguškov
Děnis Jarcev
Siražudin Magomedov
Murat Chabačirov
Grigorij Suljomin
Renat Saidov
Alexandr Michajlin
Německo Německo
René Schneider
Christopher Völk
Alexander Wieczerzak
Marc Odenthal
Karl-Richard Frey
Francie Francie
Loïc Korval
Ugo Legrand
Florent Urani
Loïc Pietri
Romain Buffet
Cyrille Maret
Teddy Riner

Ženy[editovat | editovat zdroj]

Zlato Stříbro Bronz
Týmy Francie Francie
Annabelle Euranieová
Penelope Bonnaová
Automne Paviaová
Clarisse Agbegnenouová
Gévrise Émaneová
Audrey Tcheuméová
Émilie Andéolová
Německo Německo
Mareen Krähová
Romy Tarangulová
Miryam Roperová
Martyna Trajdosová
Laura Vargas-Kochová
Iljana Marzoková
Luise Malzahnová
Franziska Konitzová
Polsko Polsko
Ewa Konieczná
Zuzanna Pawlikowská
Arleta Podolaková
Agata Ozdobová
Halima Mohamed-Seghirová
Katarzyna Kłysová
Karolina Tałachová
Katarzyna Furmaneková
Slovinsko Slovinsko
Petra Nareksová
Manja Kropfová
Vlora Beđetiová
Tina Trstenjaková
Urška Žolnirová
Anka Pogačniková
Ana Velenšeková
Lucija Polavderová

Reference[editovat | editovat zdroj]


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]