Přeskočit na obsah

Min Nan Wikipedie

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Ikona Wikipedie Min Nan Wikipedie
Logo
Hlavní strana Min Nanské wikipedie
Hlavní strana Min Nanské wikipedie
Charakter stránkyinternetová encyklopedie
V jazyceMin Nan
MajitelNadace Wikimedia
URLzh-min-nan.wikipedia.org
Komerčníne
Registracenepovinná
Licence obsahuCC-BY-SA 3.0 Unported
Aktuální stavonline
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Min Nan Wikipedie (Peh-oe-ji: Wikipedia Bân-lâm-gú) nebo také Holopedia,[1] je Min Nan verze Wikipedie, otevřené encyklopedie. Je to druhá největší Wikipedie ve varietách čínského jazyka.[2] Je psána latinkou v Peh-oe-ji, využívá hlavně Hokkien Tchajwanský dialekt. V lednu 2022 obsahovala přes 430 000 článků a pracovalo pro ni 6 správců. Registrováno bylo přes 50 000 uživatelů, z nichž bylo asi 100 aktivních. V počtu článků byla 31. největší jazykovou verzí.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Min Nan Wikipedie byla založena jako nezávislý projekt známý jako Holopedia (odkaz na Hō-ló-oē, hovorový název pro Jižní Min dialekt) Wikipedisty Tân Pe̍k-tiong a Tè Khái-sū v roce 2003. Žádost o vytvoření byla pak provedena na projektu Wikimedia Foundation Meta-Wiki.

URL adresa[editovat | editovat zdroj]

V době vzniku neexistoval žádný ISO 639 kód pro Min Nan, takže zakladatelé se rozhodli použít "zh-min-nan", který byl registrován jako IETF zkratka pro tento jazyk.[3] Nyní je ISO kód pro Jižní Min (nan) a doména http://nan.wikipedia.org přesměrovává na http://zh-min-nan.wikipedia.org/.

Min Nan Wikipedie je jediná Wikipedie která má dvě pomlčky v kódu, i když "be-x-old" (v překladu být-x-starý) bylo dříve používáno pro Běloruskou Wikipedii.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Southern Min Wikipedia na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]