Milo Ventimiglia

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Milo Ventimiglia
Milo Ventimiglia v roce 2007
Milo Ventimiglia v roce 2007
Rodné jméno Milo Anthony Ventimiglia
Narození 8. července 1977
USA Anaheim, Kalifornie
Aktivní roky 1995-

Milo Anthony Ventimiglia (* 8. července 1977, Anaheim, Kalifornie, USA) je americký herec v současnosti známý díky roli Petera Petrelliho v seriálu Hrdinové (Heroes). Do povědomí fanoušků se zapsal díky seriálu Gilmorova děvčata, kde ztvárnil roli Jesseho Mariana - rebelského synovce Luka Danese. Zahrál si také ve filmu Rocky Balboa (Rocky 6) syna Rockyho Balboa. Narodil se v Kalifornii, kde i vyrůstal. Už jako malý snil o velké kariéře a výhře Oskara. Při studiu na střední škole získal stipendium na Americkou divadelní konzervatoř, poté začal studovat na Kalifornské univerzitě, kde se samozřejmě zaměřil na divadlo.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Vyrůstal v Anaheimu v Kalifornii. Jeho otec pochází ze Sicílie a matka má anglickou, francouzskou, irskou, skotskou a částečně i indickou krev. Má dvě sestry, jedna je módní návrhářka a druhá fotografka.

Již v osmi letech se rozhodl, že vyhraje Oscara. To se mu sice nepovedlo, ale splnil se mu sen stát se hercem. O deset let později - poté, co si na střední škole zahrál v řadě her - získal stipendium na letní program prestižní Sanfranciské školy, Americké divadelní konzervatoře (A.C.T.). Poté se vrátil do jižní Kalifornie a vstoupil na UCLA (Kalifornská univerzita v Los Angeles), kde se zaměřil na divadlo. Během této doby se mu podařil jeho profesionální herecký debut v seriálu „The Fresh Prince“. Krátce poté se zviditelnil i v krátkém filmu „Must Be the Music“.

Za posledních pět let Milo zaujal diváckou pozornost ve filmu, v televizi a také v divadle. Na velkém plátně se objevil v nezávislých filmech „Massholes“ a „Sheer Blues“ či v krátkém filmu „Nice Guys Finish Last“. Zahrál si i po boku tehdy už slavného Freddieho Prinze Jr. ve filmu „Taková normální holka“. Na televizní obrazovce si opakovaně zahrál v seriálu „Opposite Sex“ a hostoval v seriálech jako je „C.S.I.“, „Promise Land“ či „Sabrina, mladá čarodějnice“. Jeho bezesporu nejznámější rolí (zatím) zůstává Jess Mariano v seriálu „Gilmorova děvčata“.

V roce 2006 se obevil ve filmu „Rocky Balboa“, pokračování slavné série se Silvestrem Stalonem. Milo si tady zahrál syna stárnoucího boxera. Z jeho posledních počinů lze ještě jmenovat účast ve sci-fi seriálu „Heroes“, který je o lidech žijících v NYC a kteří na sobě začínají pozorovat nadpřirozrné schopnosti. Milo hraje Petera Petrelliho, mladíka který dokáže absorbovat síly ostatních.

Také rád surfuje, jezdí na skateboardu a snowboardu. Rád vaří a má rád silná auta. Věnuje se také charitě.