Metro v Mnichově

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Metro v Mnichově
Znak U-Bahn
Znak U-Bahn
Délka sítě 103,1 km
Počet linek 6
Počet stanic 100
Datum otevření 19. října 1971
Parametry
Typ metra klasické metro
Rozchod koleje 1435 mm
Vozy a zázemí
Nasazené typy vozů Soupravy typ A
Soupravy typ B
Soupravy typ C
Počet vozů 107

Metro v Mnichově (U-Bahn) společně s S-Bahn tvoří základ městské hromadné dopravy v hlavním městě Bavorska. Metro v Mnichově bylo otevřeno roku 1971 a délka jeho linek přesahuje 100 km.

Je provozováno společností Münchner Verkehrsgesellschaft (MVG, „Mnichovská přepravní společnost“). Metro přepraví více jak 384 milionů cestujících za rok (2013).

Síť metra[editovat | editovat zdroj]

Síť metra se stanicemi

Síť metra měří 103,1 km a vlaky obsluhují 100 stanic. Vlaky zde jezdí rychlostí až 80 km/h, což je maximální rychlost povolená v německých metrech (U-Bahn). Během noci je provoz přerušen; od 1 do 4 hodin, od 2 do 4 hodin přes víkend. Výjimkou mohou být zvláštní události jako Nový rok.

Všechny trasy se nacházejí v podzemí až na linku U5 u jižní konečné Neuperlach Süd. Linka U6 je vedena po povrchu v severní části od zastávky Studentenstadt (kromě podzemních stanic Garching-Forschungszentrum a Garching).

Pouze linka U6 se dostává až za hranice Mnichova a spojuje tak město Garching.

Stanice Odeonsplatz (U4, U5)

V centru města se všech šest linek spojuje – U1 je vedena ve stejných kolejích jako U2, U3 společně s U6 a U4 sdílí část linky U5. Vzniká tak obdobný přestupní trojúhelník jako v pražském metru. Jízdní řády na těchto částech podzemní dráhy se společně ovlivňují.

Většina stanic má klasické ostrovní nástupiště a dvě koleje. Pouze u zastávek Olympia-Einkaufszentrum (U1), Richard-Strauss-Straße (U4), Neuperlach Süd (U5), Garching-Hochbrück a Nordfriedhof (obě na U6) se nacházejí postranní nástupiště.

Se zvláštním řešením přestupů byly vybudovány stanice Scheidplatz, Münchner Freiheit a Innsbrucker Ring ; čtyři koleje zde leží ve stejné úrovni vedle sebe. Může se tedy přestupovat i z jednoho nástupiště na jinou linku metra. Stanici Hauptbahnhof obsluhují čtyři linky: U1 s U2 na společném nástupišti, nad nimi jezdí soupravy linek U4 a U5. Implerstraße (U3, U6), Max-Weber-Platz (U4, U5) a Kolumbusplatz (U1, U2) jsou trojkolejné.

Na většině linek interval mezi vlaky činí přibližně 5 minut. V hodinách dopravní špičky může frekvence dosáhnout až 2 minut. Zvláště v pozdních hodinách a okrajových dobách provozu metra se intervaly značně prodlužují až na 20 minut.

Topograficky přesný plán U-Bahn

V současné době je v provozu 6 linek metra:

Trasa Počet stanic Délka trasy Stanice
U1 15 12 km Olympia-Einkaufszentrum, Georg-Brauchle-Ring, Westfriedhof, Gern, Rotkreuzplatz, Mailingerstrasse, Stiglmaierplatz, Hauptbahnhof, Sendlinger Tor, Fraunhoferstrasse, Kolumbusplatz, Candidplatz, Wettersteinplatz, St.-Quirin-Platz, Mangfallplatz
U2 27 24 km Feldmoching, Hasenbergl, Dülferstrasse, Harthof, Am Hart, Frankfurter Ring, Milbertshofen, Scheidplatz, Hohenzollernplatz, Josephsplatz, Theresienstrasse, Königsplatz, Hauptbahnhof, Sendlinger Tor, Fraunhoferstrasse, Kolumbusplatz, Silberhornstrasse, Untersbergstrasse, Giesing,

Karl-Preis-Platz, Innsbrucker Ring, Josephsburg, Kreillerstrasse, Trudering, Moosfeld, Messestadt West, Messestadt Ost

U3 25 21 km Moosach, Moosacher St. Martins Platz, Olympia-Einkaufszentum, Oberwiesenfield, Olympiazentrum, Petuelring, Scheidplatz, Bonner Platz,

Münchner Freiheit, Giselastrasse, Universität, Odeonsplatz, Marienplatz, Sendlinger Tor, Goetheplatz, Poccistrasse, Implerstrasse, Brudermühlstrasse, Thalkirchen, Obersendling, Aidenbachstrasse, Machtfinger Strasse, Forstenried Allee, Basler Strasse, Fürstenried West

U4 13 9 km Westendstrasse, Heimeranplatz, Schwanthalerhöhe, Theresienwiese, Hauptbahnhof, Karlsplatz, Odeonsplatz, Lehel, Max-Weber-Platz, Prinzregentplatz, Böhmerwaldplatz, Richard-Strauss-Strasse, Arabellapark
U5 18 15 km Laimer Platz, Friedenheimer Strasse, Westendstrasse, Heimeranplatz, Schwanthalerhöhe, Theresienwiese, Hauptbahnhof, Karlsplatz, Odeonsplatz, Lehel, Max-Weber-Platz, Ostbahnhof, Innsbrucker Ring, Michelibad, Quiddestrasse, Neuperlach Zentrum, Therese-Gishe-Allee, Neuperlach Süd
U6 26 27 km Garching-Forschungzentrum, Garching, Garching-Hochbrück, Frötmaning, Kieferngarten, Freimann, Studentenstadt, Alte Heide, Nordfriedhof, Dietlindenstrasse, Münchner Freiheit, Giselastrasse, Universität, Odeonsplatz, Marienplatz, Sendlinger Tor, Goetheplatz, Poccistrasse, Implerstrasse, Harras, Partnachplatz, Westpark, Holzapfelkreuth, Haderner Stern, Grosshadern, Klinikum Grosshadern

Linka U1[editovat | editovat zdroj]

München U1.svg

Stanice Georg-Brauchle-Ring (U1)

Linka U1 byla otevřena společně s tehdy provozovanou linkou U8 v roce 1980 (nyní U2). V současné době měří 12,185 km a obsluhuje 15 stanic metra; od Olympia-Einkaufszentrum do Mangfallplatz.

Od roku 2004 končí linka U1 ve stanici Olympia-Einkaufszentrum ve čtvrti Moosach. 28. října 2007 byla otevřena stanice linky U3 pod nástupištěm linky U1 a vznikla mezi nimi přestupní vazba. Poblíž stanice se nachází parkoviště P+R. Dále linka vede pod Hanauer Straße až ke stanici Georg-Brauchle-Ring, kterou navrhl architekt Franz Ackermann. Dostáváme se k zastávce Westfriedhof od Ingo Maurera. Stanice zaujme netradičním barevným osvětlením – nástupiště zahaluje 11 různých odstínů barev. Linka pokračuje stanicemi Gern a Rotkreuzplatz, konečné stanici (1983-1998). Pod ulicí Nympenburger Straße se nacházejí stanice Maillingerstraße a Stiglmaierplatz; po nich následuje přestupní stanice Hauptbahnhof s linkou U2.

V místě křížení s linkami U4, U5 a S-Bahn se linka spojuje a vede paralelně s linkou U2, jde o nejvytíženější úsek trasy. Stanice jsou zde trojlodní. Ve stanici Sendlinger Tor linka je vedena pod trasou U3 a U6.

Stanice Fraunhoferstraße je také ražená trojlodní podepřená mnoha silnými sloupy. Když linky U1 a U2 překonají řeku Isar, následuje trojkolejná zastávka Kolumbusplatz, kde se opět U1 odpojuje od U2.

Jižní část U1 byla otevřena v roce 1997. Ve stanici Candidplatz je možné najít snad všechny odstíny barev. Dosahujeme stanice Wettersteinplatz. Architektonicky jedinečná a neobyčejná stanice St.-Quirin-Platz je pokrytá krunýřem ze skla a oceli, který přechází až do úrovně nástupiště. Linka U1 byla ukončena ve stanici Mangfallplatz pod ulicí Naupliastraße.

Plánuje se jižní prodloužení trasy směrem k nemocnici Harlaching, na Großhesseloher Brücke. Trasa však může být nahrazena tramvajovou linkou. Další severní pokračování linky se neočekává.

Linka U2[editovat | editovat zdroj]

Linka U2 měla dříve číslo 8. Na severu začíná ve stanici Feldmoching, která je zdobena fotkami z okolí stanice, napojuje se na S-Bahn. Stanice Hasenbergl zaujme pouze pohledem zvrchu. Na stanici Dülferstraße lze spatřit hodně odstínů barev jako na Candidplatz. Stanice byla konečná mezi lety 1993 a 1996. Následuje Harthof.

V tunelu mezi Am Hart a Frankfurter Ring , je bílá a modrá vlna, která je jedinou instalací umění v Mnichovském metru mimo stanici.Po Milbertshofen se ve stanici Scheidplatz překříží s linkou 3. Následují stanice Hohenzollernplatz , Josephsplatz , Theresienstraße a Königsplatz . 

München Hauptbahnhof (Hlavní nádraží v Mnichově), se U2 s U1 sejdou a vedou společně až do Kolumbusplatz. Po Kolumbusplatz U2 pokračuje na východ a dosahuje stanice Silberhornstraße , Untersbergstraße a Giesing (Bahnhof). Příští stanice jsou Karl-Preis-Platz a Innsbrucker Ring. Po stanicích Josephsburg a Kreillerstraße U2 dosáhne Trudering , který představuje dvě nástupiště v oddělených tunelech, které jsou propojeny dvěma příčnými tunely. V roce 1994 při stavbě tohoto úseku stala nehoda: strop nového tunelu se zhroutil kvůli vniknutí vody a autobus spadl do kráteru. Dva cestující a jeden stavební dělník zemřel a stavba byla zdržena. Následují stanice Moosfeld, Messestadt West a konečná Messestadt Ost.

Linka U4[editovat | editovat zdroj]

Stanice Theresienwiese (U4, U5)

München U4.svg

Linka U4 metra v Mnichově je nejkratší ze šesti linek metra; pouhých 9,3 kilometrů délky. U4 obsluhuje 13 stanic. Původně byl její název plánován jako U9. Vlaky zde jezdí v intervalu přibližně 10 minut. Linka je provozována od 27. října 1988 mezi zastávkami Westendstraße a Arabellapark.

Západní konečnou linky U4 je stanice Westendstraße, dále pokračuje samotná linka U5. Linky U4 a U5 jsou dvě linky, které se nerozvětvují na obou koncích své trasy. Jedna taková větev však byla plánována západně od stanice Laimer Platz.

V další stanici Heimeranplatz je možné přesoupit na několik linek S-Bahn – S7, S20 a S27.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]