Mello

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Mello
Rodné jméno Mihael Keehl
Narození 1989-12-1313. prosince 1989 (1992 v anime), poprvé v anime 14–15 let
Úmrtí 2010-01-2626. ledna 2010 (2013 v anime), před smrtí 19–20 let
v nákladním autě
Příčina úmrtí infarkt zapřičiněný použitím Zápisníku smrti
Povolání žádné, Mello je bývalý člen Watariho sirotčince pro nadané děti, který odešel do pozadí, aby mohl vyšetřovat Kiru
Výška 171 cm
Váha 52 kg
Znám jako M
první výskyt: manga – kapitola 59, anime – díl 26
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Mello (japonsky メロ, Mero) je fiktivní postava z japonského anime seriálu Death Note.

Osobnost[editovat | editovat zdroj]

Mello, známý také jako M, pravým jménem Mihael Keehl (japonsky ミハエル・ケール, Mihaeru Kéru) je Nearův rival. Je starší ze dvou nástupců L, kteří byli vychováni ve Watariho sirotčinci pro nadané děti ve Winchestru v Anglii. Bylo rozhodnuto, že Mello má pracovat s Nearem na chycení Kiry, ale Mello odmítl, protože byl považován až za toho druhého, zatímco Near byl první. Odejde ze sirotčince se slovy „budu si žít svůj vlastní život“ a nakonec se připojí k italské mafii. Mello je také znám tím, že někdy používá drastické metody k dosažení svých cílů, včetně únosu ředitele japonské policie. Ten se rovněž opírá o informace, které unikly od informátora v SPK.

Podobně jako L má rád Mello sladké, protože je často viděn, jak jí čokoládu. Mello má vynikající mysl, ale občas nechá jít své emoce vlastní cestou. Nenávidí Neara, a to z nich dělá velké rivaly. Mello se narodil 1989-12-1313. prosince 1989 a zemře 2010-01-2626. ledna 2010. Je 171 cm vysoký, váží 52 kg a jeho krevní skupina je A. Na sobě nosí obvykle černé oblečení a charakteristický kříž. Jeho oči jsou v anime změněny z černých na modré.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

Po získání jednoho Zápisníku smrti unese Mello Saju Jagami. Light proto zřizuje záchranný tým na dopadení Mella. Mello je po útoku na svoji základnu ošklivě zjizven a jeho pravé jméno leží v Lightových rukou. Po zjištění, že Light je Kira, unáší Kijomi Takadu, aby překazil Kirovi plány, ale je Takadou zabit, protože použila stránku ze Zápisníku smrti. Tento čin způsobí, že Teru Mikami zabíjí Takadu a následně přes řadu událostí je Near schopen překazit Lightovy plány. Near dojde až k závěrečnému zúčtování a vysvětlí, že jen díky pomoci od Mella byl schopen zastavit Lighta. Hal Lidnerová dále věří, že Mello měl v plánu se nechal zabít, aby odkryl Lightovy plány, ale Near tuto teorii odmítá.