Light Yagami

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(Přesměrováno z Light Jagami)
Skočit na: Navigace, Hledání
Light Yagami
Narození 28. 2. 1986 (1989 v anime), poprvé v anime 17 let
Úmrtí 28. 4. 2010 (2013 v anime), před smrtí 23 let
Na schodech v neznámé budově
Příčina úmrtí Infarkt
Povolání Středoškolský student, Univerzitní student, Detektiv
Znám jako První Kira, Druhý L, L-Kira
Partner(ka) Misa Amanová (snoubenka)
Rodiče Soičiro Yagami (otec), Sačiko Yagamiová (matka)
Příbuzní Saju Yagamiová (mladší sestra)
Poprvé vystupuje: Manga Kapitola 1, Anime Epizoda 1
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Light Yagami (夜神月, Yagami Raito) je fiktivní postava z japonského anime seriálu Death Note.

Osobnost[editovat | editovat zdroj]

Na začátku příběhu zjistí že Zápisník Smrti funguje a začne ho využívat aby zabíjel zločince. Na veřejnosti v Japonsku je znám pouze jako Kira (Na základě japonské výslovnosti z anglického slova "killer). Je charakterizován jako nesmírně inteligentní, ale velmi se nudí, protože je frustrovaný tím že na světě je nedostatek spravedlnosti. Je přesvědčen o své vlastní inteligenci, kterou i využívá ke vztahu k ostatním lidem.

Jeho život se však drasticky změní v roce 2003, když zjistí že tajemný zápisník s názvem "Zápisník Smrti", který najde ležet na zemi funguje. Zápisník Smrti tvrdí že když je v něm napsáno lidské jméno tak osoba zemře. Light zpočátku zápisníku nevěří, ale po pár experimentech zjistí že opravdu funguje. Po setkání s předchozím vlastníkem zápisníku, Ryukem Bohem Smrti, se Light snaží stát "Bohem nového světa" a odstraňuje ty které považuje za zlo nebo ty kteří mu stojí v jeho cestě. Jelikož je génius tak se Light domnívá že pouze on sám je schopen posoudit lidskost a nasměrovat jí tím správným morálním směrem a samozřejmě na sebe pohlíží jako na "boha", který vytváří nový svět.

Později se Light snaží svět zbavit zločinu, ale přitahuje na sebe pozornost výborného detektiva L. Light a L se oba utkávají v sérii bitev inteligence v průběhu prvních epizodách seriálu. Když se ukáže druhý Kira, Misa Amanová, je L schopen ji a Lighta chytit. Později je jméno L naspáno do Zápisníku Smrti, když Light manipuluje s Rem, která L zabije aby zachránila Mise život. Light se ujme místa L a udržuje svět v tom že L je stále naživu. Light je tedy druhý L a je v perfektní pozici aby mohl zabíjet zločince. Později se dostane do konfliktu s L-ovými nástupci Nearem a Mellem. Udělá však chybu když používá Mikamiho jako dalšího Kiru a Near je schopen dostat Lighta do pasti. S přihlédnutím k rozhodnutí, že je na čase aby ukončil svou hru, Ryuk zabíjí Lighta.

Vzdělávání a každodenní život[editovat | editovat zdroj]

Během začátku seriálu je Light studentem střední školy (12. třída) v Daikoku. Light má také otce Soičiro Yagamiho, který je členem vyšetřovacího týmu v případě Kira. Kromě toho má Light také matku Sačiko Yagamiovou a mladší sestru Saju Yagamiovou.

Na jaře 2004 se Light stane prvním nováčkem na To-Ohské univerzitě a také se stane zástupcem reprezentantů ročníku, L je druhý zástupce. Během tenisového zápasu s L (L používá jméno Hideki Ryuuga) odhalí diváci to že Light byl šampión ve školním tenisu v letech 1999-2000. Když vyhrál titul tak Light skončil s tenisem, protože nastupoval na střední školu.