Light Jagami

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Light Jagami
Narození 1986-02-2828. února 1986 (1989 v anime), poprvé v anime 17 let
Úmrtí 2010-04-2828. dubna 2010 (2013 v anime), před smrtí 23 let
na schodech v neznámé budově
Příčina úmrtí infarkt
Povolání středoškolský student, univerzitní student, detektiv
Znám jako první Kira, druhý L, L-Kira
Partner(ka) Misa Amane (snoubenka)
Rodiče Sóičiró Jagami (otec), Sačiko Jagami (matka)
Příbuzní Saju Jagami (mladší sestra)
první výskyt: manga – kapitola 1, anime – díl 1
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Light Jagami (japonsky 夜神月, Jagami Raito) je fiktivní postava z japonského anime seriálu Death Note.

Osobnost[editovat | editovat zdroj]

Na začátku příběhu zjistí, že Zápisník smrti funguje, a začne ho využívat, aby zabíjel zločince. Na veřejnosti v Japonsku je znám pouze jako Kira (na základě japonské výslovnosti anglického slova killer). Je charakterizován jako nesmírně inteligentní, ale velmi se nudí, protože je frustrovaný tím, že na světě je nedostatek spravedlnosti. Je přesvědčen o své vlastní inteligenci, kterou využívá i ke vztahu k ostatním lidem.

Jeho život se však drasticky změní v roce 2003, kdy zjistí, že tajemný zápisník s názvem Zápisník smrti, který najde ležet na zemi, funguje. Zápisník smrti tvrdí, že když je v něm napsáno lidské jméno, tak daná osoba zemře. Light zpočátku zápisníku nevěří, ale po pár experimentech zjistí, že opravdu funguje. Po setkání s předchozím vlastníkem zápisníku, smrtonošem Rjúkem, se Light snaží stát „bohem nového světa“ a odstraňuje ty, které považuje za zlo, nebo ty, kteří mu stojí v jeho cestě. Jelikož je génius, tak se Light domnívá, že pouze on sám je schopen posoudit lidskost a nasměrovat ji tím správným morálním směrem, a samozřejmě na sebe pohlíží jako na boha, který vytváří nový svět.

Později se Light snaží svět zbavit zločinu, ale přitahuje na sebe pozornost výborného detektiva L. Light a L se oba utkávají v sérii bitev inteligence. Když se ukáže druhý Kira, Misa Amane, je L schopen ji a Lighta chytit. Později je jméno L naspáno do Zápisníku smrti, když Light manipuluje s Rem, která L zabije, aby zachránila Mise život. Light se ujme místa L a udržuje svět v tom, že L je stále naživu. Light je tedy druhý L a je v perfektní pozici, aby mohl zabíjet zločince. Později se dostane do konfliktu s L-ovými nástupci Nearem a Mellem. Udělá však chybu, když používá Mikamiho jako dalšího Kiru, a Near je schopen dostat Lighta do pasti. S přihlédnutím k rozhodnutí, že je na čase, aby ukončil svou hru, Rjúk zabíjí Lighta.

Vzdělávání a každodenní život[editovat | editovat zdroj]

Během začátku seriálu je Light studentem střední školy (12. třída) v Daikoku. Light má také otce, Sóičira Jagamiho, který je členem vyšetřovacího týmu v případě Kira. Kromě toho má Light matku Sačiko Jagami a mladší sestru Saju Jagami.

Na jaře 2004 se Light stane prvním nováčkem na Tóóské univerzitě a také se stane zástupcem reprezentantů ročníku, L je druhý zástupce. Během tenisového zápasu s L (L používá jméno Hideki Rjúga) diváci odhalí, že Light byl šampionem ve školním tenisu v letech 19992000. Když vyhraje titul, skončí Light s tenisem, protože nastupuje na střední školu.