Přeskočit na obsah

L (Death Note)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
L
Cosplay L
Rodné jménoLawliet
Narození31. října 1979
Winchester, Anglie Anglie
Úmrtí5. listopadu 2004 (ve věku 25 let)
Povolánínezávislý detektiv
Znám jakoL, Ryuzaki, Rjúga Hideki, Deneuve, Erald Coil
Rodičeneznámí
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

L Lawliet neboli L je fiktivní postava z japonského anime seriálu Death Note, vytvořeného podle stejnojmenné mangy.

Osobnost[editovat | editovat zdroj]

L, vystupující nejčastěji pod jménem Ryuzaki, je velmi úspěšný nezávislý mladý detektiv. Údajně vyřešil všechny případy, které mu byly předloženy, do té doby, než se setkal s případem Kiry. V prvních deseti dílech seriálu schovává svou tvář a s vyšetřujícími komunikuje skrze monitor. Jak se případ přiostřuje, L se nakonec rozhodne částečně odhalit svou identitu a vyjde najevo jeho poněkud zvláštní chování.

Z celé jeho postavy vyzařuje aura podivného génia s vysokými dedukčními schopnostmi a inteligencí. Jak sám zdůrazňuje, jeho schopnost dedukce se zvyšuje o 40 %, sedí-li podivným způsobem s koleny pod bradou. Mezi jiné drobné výstřednosti patří způsob, jakým drží předměty a neustálé pojídání sladkostí.

L vystupuje pod několika jmény, např. Ryuzaki, Rjúga Hideki apod. Jeho pravé jméno je L Lawliet. Jak sám říká, na světě jsou tři velcí detektivové: on, Danuve a Erald Coil. Danuve a Erald Coil však pouze patří mezi jeho četné pseudonymy. Má pomocníka jménem Watari a ten vytvořil sirotčinec pro geniální děti tedy nástupci L-a, jako jsou např. N (Near) a M (Mello).

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku L (Death Note) na anglické Wikipedii.


Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]