L (Death Note)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
L Lawliet
Crossplaybolivia.jpg
Narození 31. října 1979 (38 let)
Povolání nezávislý detektiv
Znám jako L, Rjúzaki, Rjúga Hideki, Deneuve, Erald Coil
Rodiče neznámí
Některá data mohou pocházet z datové položky.

L Lawliet neboli L je fiktivní postava z japonského anime seriálu Death Note, vytvořeného podle stejnojmenné mangy.

Osobnost[editovat | editovat zdroj]

L, vystupující nejčastěji pod jménem Rjúzaki, je velmi úspěšný nezávislý mladý detektiv. Údajně vyřešil všechny případy, které mu byly předloženy, do té doby, než se setkal s případem Kiry. V prvních deseti dílech seriálu schovává svou tvář a s vyšetřujícími komunikuje skrze monitor. Jak se případ přiostřuje, L se nakonec rozhodne částečně odhalit svou identitu a vyjde najevo jeho poněkud zvláštní vzhled a chování.

Z celé jeho postavy vyzařuje aura podivného génia s vysokými dedukčními schopnostmi a inteligencí. Jak sám zdůrazňuje, jeho schopnost dedukce se zvyšuje o 40 %, sedí-li podivným způsobem s koleny pod bradou. Mezi jiné drobné výstřednosti patří způsob, jakým drží předměty a neustálé pojídání sladkostí.

L vystupuje pod několika jmény, např. Rjúzaki, Rjúga Hideki apod. Jeho pravé jméno je L Lawliet. Jak sám říká, na světě jsou tři velcí detektivové: on, Danuve a Erald Coil. Danuve a Erald Coil však pouze patří mezi jeho četné pseudonymy.má pomocníka jmenem Watary a ten vytvořil syrotčinec pro genialní děti tedy nastupci L např N (Near) a M (Mel)