Marketing Festival

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Marketing Festival
Logo Marketing Festivalu
Logo Marketing Festivalu
MístoBrno, Ostrava, Praha
ZeměČeskoČesko Česko
Rok založení2013 (zakladatel Jindřich Fáborský)
PořadatelMarketing Festival s.r.o.
Webwww.marketingfestival.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Marketing Festival

Marketing Festival je jednou z největších a nejvýznamnějších středoevropských konferencí o digitálním marketingu, kterou pořádá každoročně od roku 2013 Jindřich Fáborský.

Označení „festival“ se odkazuje k netradičnímu formátu konference, který kombinuje odborné přednášky s bohatým doprovodným programem, koncerty a párty večery s cílem posílit networking mezi přednášejícími a účastníky[zdroj?].

Na konferenci přednáší mnoho významných světových marketérů (Marty Neumeier, Avinash Kaushik, Larry Kim, Peter Meyers, Neil Patel, Cyrus Shepard a další). Jindřich Fáborský se v rozhovorech opakovaně vyjadřuje v tom smyslu, že s přednášejícími detailně prochází předem jejich přípravu a usiluje o to, aby jejich přednáška pro Marketing Festival byla i pro ně unikátní. K založení Marketing Festivalu jej motivovala nespokojenost[1] s úrovní většiny konferencí a analytický rozbor 28 hloubkových rozhovorů[2] s účastníky konferencí, jejichž postřehy využíl pro organizaci prvního ročníku.

První tři ročníky (2013–2015) se konaly v Brně, čtvrtý ročník 2016 v Ostravě a pátý ročník 2017 byl naplánován, že se uskuteční v Praze. Jindřich Fáborský byl nominován do prestižního výběru 30 nejtalentovanějších Čechů pod 30 let časopisu Forbes (2016) a s Marketing Festivalem se dvakrát umístil v kategorii Marketingová inspirace ankety Křišťálová Lupa (2014, 2015).

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Archivovaná kopie. www.pavelsima.cz [online]. [cit. 2016-10-19]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2016-10-20. 
  2. http://blog.faborsky.cz/28-rozhovoru-na-tema-idealni-konference-vystup-v-pdf/

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]