Log Horizon

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Log Horizon
ログ・ホライズン
(Rogu Horaizun)
Žánrakční, komedie, fantasy
Cílová skupinašónen
Light novel
AutorMamare Tóno
IlustrátorKazuhiro Hara
NakladatelstvíJaponsko Enterbrain
Publikováno od13. dubna 2010
(uveřejněno na internetu)
31. března 2011
(v tištěné podobě)
– dodnes
Počet dílů10
TV anime
AutorMamare Tóno
RežieŠindži Išihara
ScénářTošizó Nemoto
HudbaJasuharu Takanaši
StudioJaponsko Satelight
KanálJaponsko NHK
Vysíláno od5. října 201322. března 2014
Počet dílů25
TV anime
Log Horizon 2
AutorMamare Tóno
RežieŠindži Išihara
ScénářTošizó Nemoto
HudbaJasuharu Takanaši
StudioJaponsko Studio Deen
KanálJaponsko NHK
Vysíláno od4. října 201428. března 2015
Počet dílů25
Portál: Anime a Manga

Log Horizon (japonsky ログ・ホライズン, Rogu Horaizun) je série japonských light novel napsaných Mamarem Tónou. Původně byla vystavena na stránce Šósecuka ni naró, kde obsah generovali uživatelé, a novely byly postupně vydávány od března 2011. Příběh se točí okolo stratéga Široa a jeho dalších spoluhráčů MMORPG hry Elder Tale, kteří jsou ve hře uvězněni po jednom z jejích updatů. Sérii light novel později přibyly čtyři adaptace v podobě mangy, z čehož jedna sleduje hlavní příběhovou linii a zbylé tři se točí okolo jednotlivých postav. Adaptace v podobě anime seriálu se vysílala ve dvou řadách. První řada pod záštitou studia Satelight byla vysílána od 5. října 2013 do 22. března 2014, druhá série v produkci Studia Deen se vysílala od 4. října 2014 do 28. března 2015.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

S jedenáctým rozšířením se MMORPG získala hra Elder Tale celosvětový úspěch a získala si milionovou základnu hráčů. V době, kdy hra dostala své 12. rozšíření s názvem Novasphere Pioneers, se 30 000 hráčů, kteří byli právě v době updatu připojeni ke hře, se najednou ocitli ve hře uvězněni namísto svých herních postav. Kvůli jistým okolnostem se introvertní hráč Široe rozhodne vytvořit se svými kamarády skupinu, aby mohli čelit nástrahám hry, která se nyní stala jejich novou realitou.

Manga[editovat | editovat zdroj]

Série light novel dostala čtyři manga adaptace, všechny sepsané Mamarem Tónou. První adaptace je ilustrována Motojou Macuem a jmenuje se Log Horizon Gaiden: Honey Moon Logs. Druhá adaptace je ilustrována Kazuhirem Harou a nazvána prostě Log Horizon. Třetí adaptace je ilustrována Kojukim a nazvána Log Horizon: Nišikaze no rjodan. Poslední adaptaci ilustroval Sóčú a je nazvána Log Horizon Gaiden: Njanta-hončó šiawase no recipe.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]