Log Horizon

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Log Horizon
ログ・ホライズン
(Rogu Horaizun)
Žánr akční
komedie
fantasy
Cílová skupina šónen
Light novel
Autor Mamare Tóno
Ilustrátor Kazuhiro Hara
Nakladatel Enterbrain
Vydáváno 13. dubna 2010
(uveřejněno na internetu)
31. března 2011
(v tištěné podobě) –
Počet svazků 10
Televizní anime seriál
Námět Mamare Tóno
Scénář Tošizó Nemoto
Režie Šindži Išihara
Hudba Jasuharu Takanaši
Produkční studio Satelight
TV stanice NHK
Vysíláno 5. října 2013 – 22. března 2014
Počet dílů 25
Televizní anime seriál
Log Horizon 2
Námět Mamare Tóno
Scénář Tošizó Nemoto
Režie Šindži Išihara
Hudba Jasuharu Takanaši
Produkční studio Studio Deen
TV stanice NHK
Vysíláno 4. října 2014 – 28. března 2015
Počet dílů 25
Anime a manga

Log Horizon (japonsky ログ・ホライズン, Rogu Horaizun) je série japonských light novel napsaných Mamarem Tónou. Původně byla vystavena na stránce Šósecuka ni naró, kde obsah generovali uživatelé, a novely byly postupně vydávány od března 2011. Příběh se točí okolo stratéga Široa a jeho dalších spoluhráčů MMORPG hry Elder Tale, kteří jsou ve hře uvězněni po jednom z jejích updatů. Sérii light novel později přibyly čtyři adaptace v podobě mangy, z čehož jedna sleduje hlavní příběhovou linii a zbylé tři se točí okolo jednotlivých postav. Adaptace v podobě anime seriálu se vysílala ve dvou řadách. První řada pod záštitou studia Satelight byla vysílána od 5. října 2013 do 22. března 2014, druhá série v produkci Studia Deen se vysílala od 4. října 2014 do 28. března 2015.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

S jedenáctým rozšířením se MMORPG získala hra Elder Tale celosvětový úspěch a získala si milionovou základnu hráčů. V době, kdy hra dostala své 12. rozšíření s názvem Novasphere Pioneers, se 30 000 hráčů, kteří byli právě v době updatu připojeni ke hře, se najednou ocitli ve hře uvězněni namísto svých herních postav. Kvůli jistým okolnostem se introvertní hráč Široe rozhodne vytvořit se svými kamarády skupinu, aby mohli čelit nástrahám hry, která se nyní stala jejich novou realitou.

Manga[editovat | editovat zdroj]

Série light novel dostala čtyři manga adaptace, všechny sepsané Mamarem Tónou. První adaptace je ilustrována Motojou Macuem a jmenuje se Log Horizon Gaiden: Honey Moon Logs. Druhá adaptace je ilustrována Kazuhirem Harou a nazvána prostě Log Horizon. Třetí adaptace je ilustrována Kojukim a nazvána Log Horizon: Nišikaze no rjodan. Poslední adaptaci ilustroval Sóčú a je nazvána Log Horizon Gaiden: Njanta-hončó šiawase no recipe.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]