Přeskočit na obsah

Liga spravedlnosti (film)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Liga spravedlnosti
Logo filmu
Logo filmu
Základní informace
Původní názevJustice League
Země původuUSAUSA USA
Jazykangličtina
Délka120 minut
Žánryakční
dobrodružný
fantasy
sci-fi
PředlohaLiga spravedlnosti od Gardnera Foxe
NámětChris Terrio
Zack Snyder
ScénářChris Terrio
Joss Whedon
RežieZack Snyder
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleBen Affleck
Henry Cavill
Amy Adams
Gal Gadotová
Ezra Miller
Jason Momoa
Ray Fisher
Jeremy Irons
Diane Lane
Connie Nielsen
J. K. Simmons
ProdukceCharles Roven
Deborah Snyder
Jon Berg
Geoff Johns
HudbaDanny Elfman
KameraFabian Wagner
KostýmyMichael Wilkinson
StřihDavid Brenner
Richard Pearson
Martin Walsh
Výroba a distribuce
Premiéra15. listopadu 2017 (Švédsko a Francie)
16. listopadu 2017 (Německo a Maďarsko)
17. listopadu 2017 (USA)
Produkční společnostiDC Films
RatPac Entertainment
Atlas Entertainment
Cruel and Unusual Films
DistribuceWarner Bros. Pictures
Rozpočet300 milionů dolarů[1]
Tržby652,9 milionu dolarů[1]
DC Extended Universe
Wonder Woman (2017) Aquaman (2018)
Liga spravedlnosti na ČSFDKinoboxuFDbIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Liga spravedlnosti (v anglickém originále Justice League) je americký akční film z roku 2017 režiséra Zacka Snydera, natočený na motivy komiksů z vydavatelství DC Comics o stejnojmenném superhrdinském týmu. V hlavních rolích se představili Ben Affleck, Henry Cavill, Gal Gadotová, Jason Momoa, Ezra Miller a Ray Fisher. Jedná se o pátý snímek filmové série DC Extended Universe.

Film měl premiéru 26. října 2017 v Pekingu[2] a do amerických kin byl uveden 17. listopadu 2017. V roce 2021 byla vydána režisérská verze snímku pod názvem Liga spravedlnosti Zacka Snydera.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Batman (Bruce Wayne) po smrti Supermana (Clark Kent) tuší, že přichází nějaké nebezpečí, a tak dává dohromady tým superhrdinů - Ligu spravedlnosti.

Na ostrově Amazonek se nachází jedna ze tří „mateřských“ krychlí, a ta na zem teleportuje Steppenwolfa, který mění pomocí mateřských krychlí planety tak, aby vypadaly jako jeho rodná planeta. Krychli Amazonek se mu podaří získat a chce získat ty další od Atlanťanů a od lidí. Amazonky zapalují řeckou svatyni, aby Wonder Woman (Diana Prince), která momentálně žije v Paříži, varovaly před Steppenwolfem. Ta se vydává za Batmanem, s tím, že mu pomůže a že Steppenwolf už chtěl Zemi ovládnout jednou, ale to se mu nepodařilo, protože se všichni tvorové ze Země spojili a zbyly tu po něm mateřské krychle.

Jako dalšího chce do svého týmu Batman získat Aquamana (Arthur Curry), který ho ale odmítne. Po Batmanově odjezdu Aquaman zjišťuje, že Steppenwolf ukradl i mateřskou krychli Atlanťanů.

Do Batmanova týmu se po nabídce připojí Flash (Barry Allen), který je superrychlý. Batman se dozvídá o kyborgovi Victorovi, který získal své schopnosti (inteligenci, moderní zbraně) právě díky mateřské krychli, se kterým se podaří navázat kontakt Wonder Woman. Victor nejdřív odporuje, ale před prvním bojem se přidá.

Steppenwolfovi chybí pouze krychle lidí pro vytvoření Jednoty, která by mela přetvořit Zemi. Útočiště nachází na místě bývalé elektrárny v Rusku. Nechává paradémony nosit k sobě lidi, o kterých si myslí, že by mohli vědět, kde mateřská krychle je. Mezi nimi je i Victorův otec, který o ní ví, ale nic neřekne. Liga spravedlnosti se vydává zachránit unesené lidi a zjišťují, že Flash ve skutečnosti zatím nebojoval. Podaří se jim lidi zachránit, ale Steppenwolfa nezastaví, ani za pomoci Aquamana, který se vydal jim pomoct a přidává se k nim.

Aby měli nějakou šanci v boji proti Steppenwolfovi, chce Batman oživit Supermanovo tělo pomocí mateřské krychle. Většina Ligy je proti, ale nakonec to ale udělají. Problém je v tom, že Superman si vůbec nic nepamatuje a tak chvíli bojuje proti nim, než Alfred přiveze jeho přítelkyni Lois, se kterou odletí před jejich starý dům. V tu chvíli je poslední mateřská krychle bez dozoru a paradémoni ji odnášejí Steppenwolfovi.

Liga spravedlnosti se pomocí Batmanova transportéru dostává do Ruska, kde už Steppenwolf vytvořil Jednotu, která přetváří místní krajinu. Batman se rozhodne odlákat pozornost paradémonů, aby se ostatní dostali ke Steppenwolfovi. Potom, už bojuje s nimi. Zatímco ostatní bojují, Victor se snaží odtrhnout od sebe všechny tři krychle, v čemž mu pořád brání Steppenwolf.

Uprostřed boje, ve kterém se Lize spravedlnosti moc nedaří, se objeví Superman a pomůže jim.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b Justice League (2017) [online]. Box Office Mojo [cit. 2017-11-28]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. MCDONAGH, Ross. A league of their own! Ben Affleck and Gal Gadotová scrub up with their co-stars at the Beijing premiere of Justice League [online]. Daily Mail [cit. 2017-11-28]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. a b c d Justice League Movie Cast Revealed by Warner Bros. [online]. ComingSoon.net [cit. 2017-11-28]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. Aquaman Won't Be King Until The End of His Solo Film [online]. Screen Rant, 2017-10-14 [cit. 2017-11-28]. Dostupné online. (anglicky) 
  5. DAVIS, Brandon. Justice League's Cyborg Will Be Mostly CGI [online]. ComicBook.com, 2016-06-21 [cit. 2017-11-28]. Dostupné online. (anglicky) 
  6. FRIEDMAN, Roger. Exclusive: Jeremy Irons Will Bring Batman's Alfred to "Justice League of America" [online]. Showbiz 411, 2016-05-01 [cit. 2017-11-28]. Dostupné online. (anglicky) 
  7. Justice League: Steppenwolf Actor Teases 'Old, Tired' Villain [online]. Screen Rant, 2017-04-05 [cit. 2017-11-28]. Dostupné online. (anglicky) 
  8. MOTTRAM, James. Ciaran Hinds on Bleed for This, playing a supervillain in Justice League and asking old friend Liam Neeson for motion-capture tips [online]. The Independent, 2017-03-29 [cit. 2017-11-28]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]