Leopold ze Schaumburg-Lippe

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Leopold ze Schaumburg-Lippe
Narození21. února 1910
Náchod
Úmrtí25. ledna 2006 (ve věku 95 let) nebo 2006 (ve věku 95–96 let)
Povoláníinženýr
RodičeBedřich ze Schaumburg-Lippe a Antonie Anna Anhaltská
PříbuzníMarie Luise ze Schaumburg-Lippe, Christian ze Schaumburg-Lippe, Štěpánka Alexandrina ze Schaumburg-Lippe a Wilhelm Prinz zu Schaumburg-Lippe (sourozenci)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Leopold ze Schaumburg-Lippe (21. února 1910, Náchod, Rakousko-Uhersko - 25. ledna 2006, Bad Waldsee, Německo) byl německý šlechtic z náchodské větve říšského rodu Schaumburg-Lippe.

Život[editovat | editovat zdroj]

Vystudoval reálné gymnázium a strojírenství v Drážďanech. Po ukončení maturity studoval strojírenství na Univerzitě v Drážďanech od roku 1931 do roku 1937. Po studiu nastoupil u Říšských drah. Zde působil ve Zkušebním úřadu v Grunwaldu, pak nastoupil do Ústředního úřadu Říšských drah a zde katalogizoval a hodnotil lokomotivy z hlediska výkonu. V roce 1942 byl z Říšských drah propuštěn a za vyjádření k atentátu na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha byl vzat do vazby a odsouzen na 1 rok a 9 měsíců se započtením vyšetřovací vazby. Za války od roku 1943 sloužil na východní frontě, kde v roce 1945 padl do ruského zajetí. V roce 1946 byl 4 měsíce ve sběrném táboře v Meziměstí, odkud byl odsunut do Bavorska. Žil i pracoval v Mnichově. Pracoval až do důchodu u státních drah (Deutsche Bundesbahn) v různých funkcích.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]