Kyberlidé

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Kyberlidé (v originále Cybermen) jsou fiktivní rasa kyborgů v britském sci-fi seriálu Doctor Who. Provází seriál už od prvního Doktora a jsou to stále vracející se nepřátelé.

Kyberčlověk (v originále Cyberman)

Původně se Kyberlidé objevili v epizodě "The Tenth Planet". Kyberlidé byli původně zcela organické druhy humanoidů pocházející z dvojčete Země, planety Mondas, které začaly implantovat více a více umělých částí do svých těl jako prostředek sebezáchovy. To vedlo k více strojovému myšlení a zbavení se všech emocí .Byli vytvořeni Dr. Kitem Pedlerem (neoficiální vědecký poradce) a Gerrym Davisem v roce 1966. V této epizodě na vyčerpání při boji s nimi zemřela první inkarnace Doctora, kterou hrál William Hartnell. S Kyberlidmi dále bojovali všichni Doktoři, kromě třetího, osmého, válečného, a devátého.

V obnoveném seriálu, tedy po roce 2005, se Kyberlidé vrátili jako stvoření z paralelního vesmíru. Objevili se v roce 2006 ve dvodílném příběhu, "Rise of Cybermen" a "The Age of Steel". Opravdový návrat Kyberlidí z našeho vesmíru se stal až v roce 2013 v epizodě "Nightmare in Silver", kde jsou technologicky pokročilí Kyberlidé schopni okamžitě upgradovat a opravit své chyby a slabé stránky. V roce 2014 se objevili v epizodě "Dark Water" nebo v Doctor Who spin-offu Torchwood ve čtvrté epizodě, "Cyberwoman" (2006).

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Cyberman na anglické Wikipedii.