Konqueror

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Konqueror
Logo
Konqueror použitý jako webový prohlížeč.
Konqueror použitý jako webový prohlížeč.
Vývojářtým vývojářů KDE
První vydání14. října 1996
Aktuální verze21.12.3 (27. února 2022)
Operační systémMultiplatformní
Vyvíjeno vC++
Typ softwaruWebový prohlížeč, správce souborů
LicenceGPL
LokalizaceČeská
Webwww.konqueror.org
Český webczechia.kde.org
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Konqueror je webový prohlížeč a správce souborů integrovaný do prostředí KDE používaného zejména v Unixových operačních systémech představovaných zejména GNU/Linuxem. Podporuje vektorovou grafiku (SVG) a jako jeden z mála už i část nových kaskádových stylů CSS3. Od verze 3.5 korektně zobrazuje Acid2 test, novým testem Acid3 test však jako většina dnešních prohlížečů už neprojde v mnoha případech dokonce při tomto testu spadne (nicméně na opravách příslušných chyb se již pracuje a nejnovější vývojářské verze jádra webkit si vedou v tomto testu velmi dobře – dosahují hodnocení až 90/100 bodů). Má vestavěný AdBlocK (na blokování reklamních bannerů a obrázků). Je velmi dobře přizpůsobitelný a ve výchozím nastavení používá správce stahování KGet.

Kromě správy souborů a přístupu na webové stránky podporuje Konqueror díky vrstvě KIO řadu dalších protokolů, např. FTP, SMB, SSH a další.

Webový prohlížeč[editovat | editovat zdroj]

Pro vykreslování webových stránek používá Konqueror renderovací jádro WebKit. Jedná se o moderní renderovací jádro, které podporuje následující technologie:

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]