Konqueror

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Konqueror
Logo

Konqueror použitý jako webový prohlížeč.
Vývojář tým vývojářů KDE
Aktuální verze 4.7.4 (7. prosince 2011)
Operační systém Multiplatformní
Typ softwaru Webový prohlížeč, správce souborů
Licence GPL
Lokalizace Česká
Web www.konqueror.org
Český web czechia.kde.org

Konqueror je webový prohlížeč a správce souborů integrovaný do prostředí KDE používaného zejména v Unixových operačních systémech představovaných zejména GNU/Linuxem. Podporuje vektorovou grafiku (SVG) a jako jeden z mála už i část nových kaskádových stylů CSS3. Od verze 3.5 korektně zobrazuje Acid2 test, novým testem Acid3 test však jako většina dnešních prohlížečů už neprojde v mnoha případech dokonce při tomto testu spadne (nicméně na opravách příslušných chyb se již pracuje a nejnovější vývojářské verze jádra webkit si vedou v tomto testu velmi dobře – dosahují hodnocení až 90/100 bodů). Má vestavěný AdBlocK (na blokování reklamních bannerů a obrázků). Je velmi dobře přizpůsobitelný a ve výchozím nastavení používá správce stahování KGet.

Kromě správy souborů a přístupu na webové stránky podporuje Konqueror díky vrstvě KIO řadu dalších protokolů, např. FTP, SMB, SSH a další.

Webový prohlížeč[editovat | editovat zdroj]

Pro vykreslování webových stránek používá Konqueror renderovací jádro webkit. Jedná se o moderní renderovací jádro, které podporuje následující technologie:

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]