Katapult (letadlová loď)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Pohled na katapult lodi USS Hornet s letounem A-4 připraveným ke startu

Katapult, nazývaný také jako letecký katapult (anglicky: aircraft catapult) je zařízení používané na letadlových lodích pro asistovaný vzlet letadel. V minulosti se používal i na dalších kategoriích plavidel (od bitevních lodí až po torpédoborce, minonosky a ponorky) pro asistovaný start hydroplánů, létajících člunů, či pro asistovaný start prvních střel s plochou dráhou letu. Taktéž se používal po omezenou dobu na transoceánských parnících a během druhé světové války též na civilních nákladních lodích pro asistovaný vzlet stíhacích letounů pro ochranu konvojů.

Katapult je používán zejména z důvodu zkrácení dráhy letounu potřebné pro jeho vzlet. Další výhodou je možnost vzletu bez omezení vzletové hmotnosti, letoun tedy může vzlétnout bez potřeby omezovat množství paliva nebo výzbroje, či výstroje pro plnění svých úkolů. Některé letouny používané na letadlových lodích pro svůj vzlet přímo vyžadují katapulty a samy by nebyly schopné vzlétnout bez pomoci katapultu z důvodu příliš krátké dráhy.

Letoun vzlétající s pomocí katapultu bývá označován anglickou zkratkou CATO (Catapult Assisted Take Off). Naprostá většina letadel s pevnými křídly, používaných na letadlových lodích US Navy, má charakteristiky CATOBAR (Catapult Assisted Take Off But Arrested Recovery) – vzlet s katapultem a přistání s pomocí brzdných lan.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Součásti katapultu na lodi Charles de Gaulle

Od června 1912, prováděl Theodore Gordon Ellyson první experimenty se vzletem za pomoci katapultu. 12. listopadu 1912 Ellyson zaznamenal první úspěšný vzlet z katapultu.

Během druhé světové války byly některé lodě pro ochranu konvojů vybaveny katapultem poháněným raketovým motorem pro vzlet Hawker Hurricane, nebo Hawker Sea Hurricane. Hurricane vzlétl z lodě s pomocí katapultu a po splnění úkolu (obrany konvoje) přistál na nejbližším letišti.

První letadlovou lodí vybavenou parním katapultem, tak jak známe v současnosti, byla britská HMS Perseus, která měla katapult poháněný parou.

Současnost[editovat | editovat zdroj]

V současné době používají letadlové lodě US Navy parní katapulty C-13 mod 2, které dokážou urychlit letoun z 0 km/h na 300 km/h za 3 vteřiny.

Budoucnost[editovat | editovat zdroj]

V současné době se provádí testy nového elektromagnetického katapultu označeného jako Electromagnetic Aircraft Launch System (EMALS), který bude využíván na nových letadlových lodích třídy Gerald R. Ford.

Typy katapultů[editovat | editovat zdroj]

Katapulty se mohou rozdělovat na jednotlivé typy dle principu pohonu vozíku katapultu.

  • Vahadlový. Vozík katapultu je urychlován závažím a soustavou kladek. Takový byl používán například bratry Wrightovými.
  • Stlačený vzduch. Vozík katapultu je urychlován s pomocí pístu poháněným tlačeným vzduchem. Tento systém se využíval pro vzlety z lodí od první světové války až do 50. let 20. století, kdy jej nahradily výkonnější parní katapulty.
  • Raketový. Vozík katapultu je urychlován raketovými motory. Ve většině případů šlo o raketové motory na tuhé palivo a jednalo se o provizorní řešení. Výhodou tohoto řešení je možnost instalace na jakékoli lodi bez potřeby ji zásadně upravovat.
  • Parní. Vozík katapultu je urychlován s pomocí pístu poháněným parou. V současnosti jediný využívaný systém na všech letadlových lodích současnosti.
  • Elektromagnetický. Vozík katapultu je urychlován elektromagneticky na principu lineárního indukčního motoru. V současnosti je vyvíjen pro letadlové lodě nové generace, viz EMALS.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]