Karla Homolka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Karla Homolka
Narození 4. května 1970 (48 let)
Port Credit, Ontario
Alma mater Queen's University
Manžel(ka) Paul Bernardo (1991–1994)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Karla Leanne Homolka, známá též jako Karla Leanne Teal (* 4. května 1970 Port Credit, Ontario) je kanadská sériová vražedkyně (viz případ Bernardo & Homolka), odsouzená na 12 let vězení pro „vynucenou spoluúčast“ na znásilňování, mučení, únosech, dvou vraždách a jednom úmrtí, soudem připisovaných hlavně jejímu manželovi, Paulu Bernardovi (počátek 90. let 20. století). Jejím otcem byl český emigrant.

Její nyní již exmanžel ovšem tvrdí, že vražd se dopustila ona a že únosy spoluiniciovala. Výše jejího trestu vyvolala obrovské pobouření kanadské veřejnosti, řada lidí shledala trest přehnaně mírný a nevěří v to, že její účast byla vynucena. Její aktivní a ochotný podíl na zločinech páru prokázaly i videozáznamy, jež si Homolka a její muž pořizovali a které ovšem byly nalezeny až poté, co Karla přistoupila na dohodu o mírnějším trestu na oplátku za ochotu svědčit proti Bernardovi. Odsouzení Karly Homolky je též často udáváno jako vzorový případ zneužití dohody mezi provinivším se svědkem a obžalobou.

Oběťmi Karly Homolky a Paula Bernarda byly: Tammy Homolka (mladší sestra Karly, udusila se vlastními zvratky poté, co ji Karla s Paulem omámili drogami a alkoholem, aby ji mohli znásilnit), Leslie Mahaffy a Kristen French (obě žačky druhostupňových škol) byly uneseny – Leslie Paulem, Kristen oběma manželi – a po několikadenním znásilňování a mučení zavražděny.

V současné době žije Homolka v Guadeloupe s manželem a třemi dětmi pod jménem Leanne Bordelais, místo jejího utajovaného pobytu odhalila novinářka Paula Todd a vydala o jejím hledání publikaci.[1]

Karla Homolka v kultuře[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Karla Homolka lives in Guadeloupe and has three children, new book reveals, The Globe and Mail, vyd. 21. 6. 2012 (anglicky)
  2. Lyricstime.com: Combichrist - God Bless
  3. Diskografie.cz: Combichrist - God Bless

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]