Karla Homolka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Karla Homolka
Narození 4. května 1970 (48 let)
Port Credit, Ontario
Bydliště Notre-Dame-de-Grâce
Châteauguay
Alma mater Queen's University
Manžel(ka) Paul Bernardo (1991–1994)
Příbuzní Tammy Homolka
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Karla Leanne Homolka, známá též jako Karla Leanne Teal (* 4. května 1970 Port Credit, Ontario) je kanadská sériová vražedkyně (viz případ Bernardo & Homolka), odsouzená na 12 let vězení pro „vynucenou spoluúčast“ na znásilňování, mučení, únosech, dvou vraždách a jednom úmrtí, soudem připisovaných hlavně jejímu manželovi, Paulu Bernardovi (počátek 90. let 20. století). Jejím otcem byl český emigrant.

Její nyní již exmanžel ovšem tvrdí, že vražd se dopustila ona a že únosy spoluiniciovala. Výše jejího trestu vyvolala obrovské pobouření kanadské veřejnosti, řada lidí shledala trest přehnaně mírný a nevěří v to, že její účast byla vynucena. Její aktivní a ochotný podíl na zločinech páru prokázaly i videozáznamy, jež si Homolka a její muž pořizovali a které ovšem byly nalezeny až poté, co Karla přistoupila na dohodu o mírnějším trestu na oplátku za ochotu svědčit proti Bernardovi. Odsouzení Karly Homolky je též často udáváno jako vzorový případ zneužití dohody mezi provinivším se svědkem a obžalobou.

Oběťmi Karly Homolky a Paula Bernarda byly: Tammy Homolka (mladší sestra Karly, udusila se vlastními zvratky poté, co ji Karla s Paulem omámili drogami a alkoholem, aby ji mohli znásilnit), Leslie Mahaffy a Kristen French (obě žačky druhostupňových škol) byly uneseny – Leslie Paulem, Kristen oběma manželi – a po několikadenním znásilňování a mučení zavražděny.

V současné době žije Homolka v Guadeloupe s manželem a třemi dětmi pod jménem Leanne Bordelais, místo jejího utajovaného pobytu odhalila novinářka Paula Todd a vydala o jejím hledání publikaci.[1]

Karla Homolka v kultuře[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Karla Homolka lives in Guadeloupe and has three children, new book reveals, The Globe and Mail, vyd. 21. 6. 2012 (anglicky)
  2. Lyricstime.com: Combichrist - God Bless. www.lyricstime.com [online]. [cit. 2012-10-29]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-12-21. 
  3. Diskografie.cz: Combichrist - God Bless

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]