Karen Leigh Kingová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Karen Leigh Kingová
Narození 14. února 1954 (67 let)
Povolání historička
Zaměstnavatel Harvardova univerzita
Funkce Hollis Chair of Divinity (od 2009)
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Karen Leigh Kingová (* 1954) je americká teoložka, která se zaměřuje na dějiny raného křesťanství a gnosticismus. V letech 19842007 působila jako profesorka religionistiky na soukromé Occidental College v Los Angeles a v letech 19982008 jako profesorka církevních dějin na Teologické fakultě Harvardovy univerzity.

V září 2012 představila na Mezinárodní konferenci koptských studií fragment papyru ze 4. století nalezeného v roce 1945, jehož obsah naznačuje, že podle tradice udržované některými tehdejšími křesťany byl Ježíš Kristus ženatý. Kingová nicméně zdůrazňuje, že dokument „by neměl být považován za důkaz“, a že „všechny ostatní historicky věrohodné křesťanské prameny o této otázce mlčí“. Jde pouze o to, že „někteří z raných křesťanů měli tradici, podle níž byl Ježíš ženatý. Jak již víme, ve druhém století byl spor, zda byl Ježíš ženatý, což souviselo se sporem, zda se křesťané mají ženit a žít sexuálním životem“[1].

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. GOODSTEIN, Laurie. A Faded Piece of Papyrus Refers to Jesus’ Wife [online]. The New York Times Company, 19.9.2012 [cit. 2015-10-26]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]