Křesťanská literatura

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Za křesťanskou literaturu můžeme označit písemnictví už z biblických dob. Odráží se na ní i církevní příslušenství autora a proto má dnes i tato literatura mnoho směrů.

Křesťanská nakladatelství[editovat | editovat zdroj]

V České republice působí mnoho vydavatelství a nakladatelství zaměřených pouze na teologickou vědu. Mezi nejznámější patří tyto:

Nakladatelství Návrat domů[editovat | editovat zdroj]

Knihy od vrcholných autorů jako je Clive Staples Lewis jsou často doporučovány nováčkům v teologickém prostředím. Nejznámějšími knihami jsou K jádru křesťanství, kde C.S.Lewis přistupuje k náboženství jako o vědeckém konceptu a zabývá se zde otázkami jako "Může Bůh stvořit kámen, který nedokáže uzvednout?" a "Proč je zlo?", nebo Letopisy Narnie které možná na první pohled skrytě parafrázují křesťanskou nauku.

Nakladatelství Kalich[editovat | editovat zdroj]

Nakladatelství Kalich bylo založeno již v roce 1921 a již od tohoto roku vydává teologickou, ale i pedagogickou či filosofickou literaturu. Kromě této naučné literatury vydává nakladatelství humanisticky orientovanou prózu a poezii, původní českou i překladovou. Nechybí ani podobně zaměřená krásná literatura pro děti a mládež.

V repertouáru Kalichu můžeme najít jak moderní díla Jana Juna či Luďka Rejchrta - tedy díla žijících farářů či filosofů a jejich osobní rady do života nebo i do pedagogiky, tak i tvorbu téměř historických autorů, Forresta Cartera nebo Martin Luthera - autorů, kteří pro svět znamenali revoluci.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]