John Howkins

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
John Howkins
Narození 3. srpna 1945 (72 let)
Povolání spisovatel
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

John Howkins (* 3. září 1945) je britský autor v oblasti kreativního průmyslu se speciálním zaměřením na vývoj tohoto ekonomického sektoru v Číně. Je hostujícím profesorem na Lincolnově universitě a proděkanem a hostujícím profesorem na Shanghai School of Creativity, Šanghajské divadelní akademii v Číně.

Vzdělání[editovat | editovat zdroj]

Howkins získal bakalářský titul v oboru mezinárodních vztahů na Keele University a vysokoškolské studium dokončil diplomem v oblasti urbanistiky na Architectural Association School of Architecture.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Howkins v průběhu své kariéry prošel mnoha médii, mj. film, digitální média, vydavatelství a dělal poradce významným mediálním společnostem (HandMade plc, Hotbed Media, HBO, Time Warner). Je bývalým předsedou London Film School a bývalým výkonným ředitelem International Institute of Communications.

V roce 2006 se stal předsedou John Howkins Research Centre on the Creative Economym, kterou založila šanghajská samospráva. Zároveň je i poradcem Creative Industries Association a Shanghai Creative Industry Centre. Od roku 2007 je předsedou BOP Consulting, který poskytuje nezávislý výzkum a strategické konzultace za účelem maximalizace kulturního a mediálního potenciálu.

Knihy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku John Howkins na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]