Jeremy Jacobs

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Jeremy Jacobs
Narození 21. ledna 1940 (78 let)
Buffalo
Alma mater University at Buffalo
Harvardova obchodní škola
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Jeremy Jacobs, Sr. je vlastník hokejového týmu Boston Bruins a prezident Delaware North Companies. Rodák z Buffala bydlí v letních měsících se svou manželkou Margaret ve vesnici East Aurora ve státě New York a v zimních měsících ve Wellingtonu na Floridě. Prestižní magazín Forbes jej vyhlásil číslem 746 v žebříčku světových miliardářů.

Delaware North Companies[editovat | editovat zdroj]

Vlastní a řídí Delaware North Companies, kterou založil jeho otec. Firma pracuje v odvětvích pohostinství a potravinářství a sídlí v Buffalu. Je zároveň jednou z největších severoamerických společností v soukromém vlastnictví. Společnost pracuje v ubytování, sportování, hrách, zábavním průmyslu a řízení letišť. Po celém světě zaměstnává přes 50 tisíc lidí a roční výnos přesahuje 2 miliardy amerických dolarů.

Delware North také vlastní TD Garden, domov Boston Bruins a Boston Celtics. Arena je zároveň jedno ze špičkových sportovišť v Severní Americe co se týče koncertů. Koná se zde přibližně 200 událostí ročně a každý rok ji navštíví přes tři a půl milionu lidí.

Boston Bruins[editovat | editovat zdroj]

Je velmi znám pro mnoho sportovních fanoušků, několik let se vyskytuje na seznamu nejvlivnějších osobností sportu podle magazínu Sports Business Journal. Byl uveden do Sportovní síně slávy západního New Yorku v říjnu 2006.

Od roku 1975 je vlastníkem týmu Boston Bruins hrající kanadsko-americkou NHL. Jacobs také reprezentuje klub na výboru ředitelů NHL a slouží ve výkonném výboru NHL. V roce 2007 byl zvolen prezidentem výboru ředitelů NHL a vystřídal calgaryjského Harleyho Hotchkisse po 12 letech.

Byl hnacím motorem zařizování Winter Classic pro rok 2010. V polovině července 2009 Jacobs a komisionář NHL Gary Bettman oznámili, že Winter Classic 2010 se bude hrát mezi týmy Boston Bruins a Philadelphia Flyers na baseballovém Fenway Parku v Bostonu. Protože v této sezoně se v NHL nehrálo Utkání hvězd, Winter Classic se tak stalo nejvýznamnějším zápasem sezony.

Změnil management týmu z důvodů zvětšení šancí na úspěch. Novým generálním manažerem se stal Peter Chiarelli, trenérem Claude Julien a navíc se Jacobsovi podařilo přivábit zpět legendu bostonského hokeje Cama Neelyho.

Nedávné spekulace naznačují že se zajímá o koupi Buffalo Bills z jeho rodného města, jestliže bude tým na prodej.

Další informace[editovat | editovat zdroj]

Jako aktivní filantrop, věnuje každý rok miliony dolarů na různé charity.

University at Buffalo v červnu 2008 oznámila, že od něj obdržela deset milionů dolarů na založení nového Jacobsova Institutu, který podpoří výzkum klinické spolupráce o příčinách, ošetřeních a prevencích srdečních a vaskulárních chorob. Tato dotace je vůbec největší v historii univerzity a dělá z něj nejšedřejšího dárce, dohromady už daroval přes 18 milionů dolarů.

Jako absolvent University at Buffalo a Harvard University v oboru managementu drží čestné doktoráty z University at Buffalo, Canisius College a Johnson and Wales University.

Značně podpořil kampaně prezidentských kandidátů George W. Bushe, Johna Kerryho, Mitta Romenyho, Hillary Clintonové, Joa Liebermana a Johna Edwardse.

Dále vlastní polovinu akcií regionální sportovní televize NESN, druhou polovinu vlastní jeho přítel John Henry, majitel Boston Red Sox.

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Jeremy Jacobs na anglické Wikipedii.