J. R. D. Tata

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
J. R. D. Tata
J.R.D. Tata (1955).jpg
Narození 29. července 1904
Paříž
Úmrtí 29. listopadu 1993 (ve věku 89 let)
Ženeva
Místo pohřbení Hřbitov Père-Lachaise (48°51′45″ s. š., 2°23′52″ v. d.)
Národnost Pársové
Alma mater Cathedral and John Connon School
Ocenění Bharat ratna (1992)
Padma Vibhushan in trade & industry
medaile Daniela Guggenheima
Bessemer Gold Medal
Rodiče Ratanji Dadabhoy Tata a Suzanne RD Tata
Příbuzní Sylla Petit[1] (sourozenec)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jehangir Ratanji Dadabhoy Tata (29. července 1904, Paříž, Francie29. listopadu 1993, Ženeva, Švýcarsko) byl indicko-francouzský podnikatel. Založil několik firem, které patřily nebo patří do holdingu Tata Group, např. Tata Motors nebo Air India (původně Tata Air Services). V roce 1929 se stal prvním pilotem v Indii.

Za svůj příspěvek k rozvoji indického průmyslu obdržel nejvyšší indická civilní vyznamenání Bharat Ratna a Padma Vibhushan a rovněž francouzský Řád čestné legie.

Život[editovat | editovat zdroj]

Jeho otcem byl indický podnikatel Ratanji Dadabhoy Tata, jeho matkou Francouzka Suzanne Brière, první žena, která v Indii řídila auto (v roce 1905). Jeho vzdáleným příbuzným byl pionýr indického průmyslu Džamšéddží Táta.

Díky tomu, že jeho matka byla Francouzka, strávil většinu dětství ve Francii a francouzština byla jeho mateřštinou. Matka mu však zemřela brzy, bylo jí 43 let. Poté byl poslán na studia do Spojené královstvíVelké Británie, chtěl studovat inženýrství v Cambridge. Jako francouzský občan byl však povolán do francouzské armády. V roce 1929 se francouzského občanství vzdal a stal se občanem Indie.

Dne 10. února 1929 získal první pilotní licenci, která byla v Indii vydána. Inspirací, která ho přivedla k létání, pro něj byl francouzský letecký konstruktér Louis Blériot. V roce 1909, když bylo JRD pět let, přeletěl Blériot jako první člověk na světě kanál La Manche.

V roce 1932 založil první indické komerční aerolinie, Tata Airlines. V roce 1946 se staly indickým národním dopravcem Air India, v roce 1953 je vláda D. Néhrua znárodnila.

Do společnosti Tata Sons byl přijat jako neplacená síla v roce 1925. V roce 1938 ve věku 34 let byl zvolen ředitelem Tata Sons, a stal se tak lídrem největšího průmyslového holdingu v Indii. Společnost Tata Group pak úspěšně řídil desítky let, a přitom dbal na vysoký etický standard - odmítal např. podplácení politiků. Hodnota aktiv firmy pod jeho vedením vzrostla ze 100 mil. dolarů na více než 5 miliard. Začínal v době, kdy holding sestával ze 14 firem, o půl století později, když odcházel, jich bylo 95.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Dostupné online. [cit. 2019-08-27]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]