Info.cz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Info.cz je zpravodajský portál, který 17. listopadu 2016 spustilo vydavatelství Czech News Center. Web má být specifický tím, že místo rychlosti a celozpravodajského pokrytí zprávy vybírá podle důležitosti a jde tím v podstatě proti proudu trendů na webu. Jako moto si web zvolil heslo "Síla faktu".[1]

Web info.cz už od spuštění provázelo několik kauz. První pozdvižení hned po spuštění vyvolal úsměvný konflikt s obsazením facebookové stránky pod názvem info.cz. Vlastníci nového webového portálu zapomněli zaregistrovat svůj název na Facebooku a server Mediahub jim název zabral a vše pak zveřejnil na svém webu jako pobavení pro čtenáře.[2]

Za projektem stojí jako hlavní šéfredaktor Michal Půr, který předtím mimo jiné působil v Euru.[3] Zástupcem šéfredaktora je Zdeněk Fučík, v týmu jsou mimo jiné Radka Zítková, Lukáš Pospíšil, Petra Roubalová, Matěj Hanauer, Lucie Bednárová, Markéta Žižková, Kristína Paulenková, Michaela Kratochvílová nebo Iveta Mazáčová.

Tematicky se web profiluje velmi široce - Česko, svět, politika, zpravodajství, analýza, události, byznys, věda, inovace, ekonomika, reportáže, trendy, rozhovory, komentáře, sport, auto, lifestyle, názory, glosy, akcie, trhy, videa, osobnosti. Tento výčet témat ale na webu není dávkován na množství, ale na kvalitu, nebo to alespoň vydavatelství slibuje.[4] "Pravý novinářský obsah nové doby, a to ze všech oblastí politického, společenského a kulturního života, včetně sportu i dalších sfér, ovšem zásadně dle kritéria nejdůležitější, nejpodstatnější," zaznělo v tiskové zprávě, kterou zveřejnilo vydavatelství Czech News Center, které vydává dále například Deník Blesk, Deník Sport, E15 nebo magazín Reflex. Vydavatelství podpořilo start webu reklamní kampaní za 14 milionů korun.[5]

Info.cz se stylizuje do role webu, který klade důraz na výběr informace a to na úkor množství. Tímto tiskovým přístupem má v úmyslu web dosáhnout jednoho milionu reálných uživatelů měsíčně po ročním provozu, řekl Michal Púr pro Mediář.[6]

Po roce působení začalo Info.cz vydávat tištěný magazín InfoLab[7] a vytváří také plnohodnotné tematické speciály k volbám[8] a dalším příležitostem.

Jeho majitelem je Daniel Křetínský.[9]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Info.cz - Česko, svět, politika, zpravodajství, analýzy, události, byznys. www.info.cz [online]. [cit. 2016-12-19]. Dostupné online. 
  2. Týden v médiích: Jak napálit Info.cz, vytrollit Číňany, vyvolat paniku a uzdravit zombíky | Mediahub.cz. mediahub.cz [online]. [cit. 2016-12-19]. Dostupné online. 
  3. Nový zpravodajský portál Info.cz v CNC povede Půr. Blesk.cz. Dostupné online [cit. 2016-12-19]. 
  4. Michal Půr: Info.cz jde proti proudu online zpravodajství | MediaGuru. www.mediaguru.cz [online]. [cit. 2016-12-19]. Dostupné online. 
  5. Spuštění nového zpravodajského portálu INFO.CZ podpoří kampaň za 14 milionů | CZECH NEWS CENTER a. s.. www.cncenter.cz [online]. [cit. 2016-12-19]. Dostupné online. 
  6. MEDIA, News. „Budeme Televizní noviny na webu“. Médiář. Dostupné online [cit. 2016-12-19]. 
  7. CNC zavádí tištěný InfoLab, rozšiřuje značku Info.cz | MediaGuru. www.mediaguru.cz [online]. [cit. 2018-01-10]. Dostupné online. (česky) 
  8. Prezidentské volby 2018 - výsledky voleb online - Info.cz. Info.cz [online]. [cit. 2018-01-10]. Dostupné online. (česky) 
  9. MOLÁČEK, Jan. Topolánek připravil Nejedlému s Mynářem předčasné Vánoce [online]. Aktuálně.cz, 2017-11-07 [cit. 2017-11-07]. Dostupné online.