India Song

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
India Song
Původní názevIndia Song
Země původuFrancieFrancie Francie
Jazykfrancouzština
Délka120 min
Žánrfilmové drama
ScénářMarguerite Duras
RežieMarguerite Duras
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleDelphine Seyrig
Michael Lonsdale
Mathieu Carrière
Vernon Dobtcheff
Didier Flamand
… více na Wikidatech
HudbaCarlos d'Alessio
KameraBruno Nuytten
StřihSolange Leprince
Výroba a distribuce
Premiéra1975
India Song na ČSFDKinoboxuFDbIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

India Song je francouzský dramatický film z roku 1975, který režírovala Marguerite Durasová podle vlastního scénáře. Snímek měl světovou premiéru na filmovém festivalu v Cannes.[1]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Kalkata v roce 1937. Je monzunové období a v zemi se šíří lepra. Anne-Marie Stretterová žije na francouzské ambasádě v centru Kalkaty a je sedmnáct let vdaná za francouzského velvyslance v Indii. Otec Anne-Marie Stretterové je Francouz, její matka pochází z Benátek, kde Anne-Marie, tehdy známá jako Ana-Maria Guardi, vyrostla a začala kariéru hudebnice. Když v 18 letech vstoupila do prvního manželství, vzdala se hudebních ambicí. Její manžel pracoval jako koloniální úředník a odjel s ní do Savannakhetu v Laosu, kde to Anne-Marie nesnášela. Když velvyslanec Stretter kontroloval pozice na Mekongu, seznámili se a následovalo druhé manželství a sedmnáct let v různých asijských metropolích, než se pár dostal do Kalkaty.

Mezitím Anne-Marie navázala vztah s podnikatelem Michaelem Richardsonem. Velvyslanci její milenecký poměr nevadí. Život se vyznačuje monotónností a nudou a monzun znemožňuje jakékoli venkovní rozptýlení. Anne-Marie a její manžel uspořádají recepci na ambasádě, které se účastní rakouský velvyslanec a také vicekonzul. Ten byl za trest převelen do Kalkaty poté, co v Láhauru zastřelil malomocné a také se sám postřelil. Na recepci se do Anne-Marie zamiluje. Další den Anne-Marie, Michael Richardson, rakouský velvyslanec, Georges Crawn, dobrý přítel Anne-Marie cestují na ostrovy v deltě, kde se nachází velvyslancova vila. Vicekonzul přijde samostatně a následuje skupinu do hotelu, kde povečeří. Anne-Marie a Michael Richardson, unavení zahálkou, se v minulosti společně pokusili o sebevraždu. Od té doby uzavřeli dohodu, že jeden druhému nebudou bránit v sebevraždě. Skupina nechává Anne-Marie Stretterovou večer samotnou. Noc tráví na lavičce v parku, ráno se její večerní kabát najde na pláži.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Delphine Seyrig Anne-Marie Stretter
Michael Lonsdale vicekonzul z Lahore
Mathieu Carrière rakouský velvyslanec
Claude Mann Michael Richardson
Vernon Dobtcheff Georges Crawn
Didier Flamand mladý host
Claude Juan sloužící

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku India Song na německé Wikipedii.

  1. India Song (1975): Release Info [online]. IMDb [cit. 2023-01-04]. Dostupné online. (anglicky)