Hynek Tomm

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hynek Tomm
Hynek-Tomm-2020.png
Základní informace
Rodné jméno Hynek Tomm
Narození 2. březen 1975
Československo , Československo
Žánry pop music
Žánrová pestrost
Povolání zpěvák, romantický tenor, herec a spisovatel
Nástroje zpěv
Hlasový obor tenor
Web Hynek Tomm
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hynek Tomm (* 2. březen 1975, ) je český zpěvák.

Hudební kariéra[editovat | editovat zdroj]

Absolvent konzervatoře, obor operní zpěv. Věnující se obecně pop-music, vyššímu populáru. Zpěvák se svým vlastním repertoárem, ale i interpret slavných velkých písní typu např. My Way , Kankán apod. V roce 2003 byl hostem na hudebních vystoupeních Evy Pilarové. Účinkoval v Hudebním divadle Karlín, ve Velkém DJKTyla, v Divadle Semafor, v muzikálu Hair, Kladivo na čarodějnice.

V roce 2003 také pokřtil své první album Tobě – Vám, které pokřtily takové hvězdy, jako Felix Slováček, Eva Pilarová, Helena Zeťová a podíleli se na něm například Michal David, Mersi ze skupiny Děda Mládek Illegal Band či hudebníci Pavel Cmíral či Vladimír Poštulka.

Má za sebou i duety s Evou Pilarovou, Valerií Zawadskou či operní pěvkyní Editou Randovou. Hynek Tomm vychází i v knihách – Eva Pilarová – Dobré jitro na stanici Praha /str. 47 a str. 56/, Jiří Krytinář Dívám se vzhůru /str. 45/

V listopadu 2007 uspořádal charitativní koncert v divadle ABC, kde vystoupili Michal Dlouhý, Eva Pilarová, Michaela Nosková, Bára Basiková, Zuzana Norisová či jeho vlastní skupina Tommband. Dále pak koncerty na Vyšehradě 2008 (duet s Leonou Černou), v Palladium, Babí léto 2008, 2. ročník svého koncertu s Evou Pilarovou, Leonou Černou, Jaroslavem Suchánkem, Petrem Jančaříkem a dalšími.

14. prosince 2008 měl křest vlastního alba ...a to jsem já ..., kde mimo jiné je i píseň, kterou nazpíval pro film Zdeňka Trošky Kameňák 3. V květnu r. 2010 uspořádal v Divadle Milénium charitativní koncert pro Dům Světla, kam si pozval jako své hosty Báru Basikovou, Ester Kočičkovou, Miriam Kantorkovou, Leonu Machálkovou a další.

V roce 2015 se uskutečnila jeho zájezdová spolupráce s herečkou Květou Fialovou, pro který nazpívali společný duet – TAM NA KONCI SVĚTA. V roce 2016 křtí Zdeněk Troška, Felix Slováček, Dan Nekonečný, Petra Černocká a další, čtvrté CD Hynka Tomma s názvem Srdcové záležitosti, které uvedla TV Prima v TOP STAR. V poslední době se věnuje z větší části kantiléně a spolupráci na pořadu s názvem CANTA ITALIANO – ROMANTICKÝ TENOR HYNEK TOMM , s doprovodem orchestru GOLDEN BIG BAND PRAGUE pod vedením dirigenta Petra Soviče.

Začátkem února 2017 byl Hynek Tomm přizván ke spolupráci na mezinárodním mírovém projektu s názvem Ray of Hope (Paprsek naděje) celosvětové komunity autorů a interpretů s názvem Songweavers. CD vyšlo v červnu 2017, Hynek Tomm tam má píseň s názvem Ó Pane můj, text Shimon Peres, překlad textu Milada Honková, hudba Otto Solčány. Píseň je ve stylu gospel s prvky funky, zpívaná česky, s vloženým italským recitativem.

15. října 2017 s orchestrem Golden Big Band Praque slaví Hynek Tomm 15 let od prvního CD v divadle ABC s hosty Bohuš Matuš, Zbyněk Drda, Valérie Zawadská, Míša Dolinová, Uršula Kluková, aj. V roce 2018 vydává Nakladatelství Petrklíč jeho autorskou knihu s názvem Od banánu ke hvězdám, aneb, Musíš žít tedˇ!, kterou dopsal po odchodu své maminky z tohoto světa. Zároveň se v tomto roce stává jednou z osobností Ph 14 zapsané v knize podporované MČ Prahy 14, Stop Zevling production, s.r.o. V roce 2019 vychází, v pořadí jeho páté CD s názvem Hynek Tomm zpívá Fouskoviny, kde pro Hynka napsal básník a textař Josef Fousek 10 textů, některé z nich přímo na tělo vztahující se k Hynkova životu.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

  • 2003 Tobě - Vám (CD)Producentské centrum Františka Rychtaříka FR
  • 2005 ,,,s Láskou (CD) Producentské centrum Františka Rychtaříka FR
  • 2006 ...a to jsem jáProducentské centrum Františka Rychtaříka FR 0162-2, CD
  • 2016 Srdcové záležitosti (17 písní, kde je 8 duetů – s E. Pilarovou, K. Brožovou, B. Matušem, K. Fialovou, V. Zawadskou, aj. – CD)
  • 2017 Ray of Hope, 7th International World Peace CD, vydává Songweavers.com (Hynek Tomm tam má píseň v dvojjazyčné verzi)
  • 2019 Hynek Tomm zpívá Fouskoviny (CD)

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Bibliografie[editovat | editovat zdroj]

  • 2018 Hynek Tomm: Od banánu ke hvězdám, aneb, Musíš žít Tedˇ, vyd. Petrklíč, ISBN 978-80-7229-644-6

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]