Přeskočit na obsah

Hraniční přechod Mníšek–Deutscheinsiedel

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Hraniční přechod Mníšek–Deutscheinsiedel
Státní hranice
Státní hranice
Základní údaje
StátyČeskoČesko Česko a NěmeckoNěmecko Německo
MěstoMníšek / okres Most / Ústecký kraj a Deutscheinsiedel / zemský okres Krušné hory / Sasko
Komunikacesilnice II/271 (Česko) a silnice S207 (Německo)
Souřadnice
Parametry
Nadmořská výška698 m n. m.
Mapa
Map
Další data
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hraniční přechod Mníšek–Deutscheinsiedel (německy Grenzübergang Deutscheinsiedel–Mníšek) je bývalý silniční hraniční přechod, který se nachází na česko-německé státní hranici na hraničním úseku XII/13 - XII/14 mezi českou obcí Mníšek (část obce Nová Ves v Horách, okres Most, Ústecký kraj) a německou obcí Deutscheinsiedel (zemský okres Krušné hory, spolková země Sasko). Přechod leží na přemostění potoka Svídnice v nadmořské výšce 698 m n. m. na silnici II/271; za hranicí pokračuje německá silnice S207. Před zrušením byl určen pro pěší, cyklisty, motocykly a osobní automobily.

Hraniční přechod byl zrušen při vstupu České republiky do Schengenského prostoru v roce 2007. V případě dočasného znovuzavedení ochrany vnitřních hranic je provoz na hraničním přechodu upraven Sdělením Ministerstva vnitra č. 395/2021 Sb.[1]

  1. Sdělení č. 395/2021 Sb.: Sdělení Ministerstva vnitra o vyhlášení seznamu hraničních přechodů a seznamů přeshraničních propojení. Platnost od 29.10.2021 [online]. [cit. 2023-09-02]. Dostupné online. 

Související články

[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]