H2O: Stačí přidat vodu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
H2O: Stačí přidat vodu
Jiný název H2O
Původní název H2O: Just Add Water
Žánr fantasy / pro mládež
Formát seriál
Námět Jonathan M. Shiff
Režie Colin Budds
Jeffrey Walker
Hrají Cariba Heine
Claire Holt
Phoebe Tonkin
Angus McLaren
Indiana Evans
Luke Mitchell
Skladatel znělky Shelley Rosenberg
Úvodní znělka "No Ordinary Girl"
Závěrečná znělka "No Ordinary Girl"
Země původu AustrálieAustrálie Austrálie
Jazyk angličtina
Počet řad 3
Počet dílů 78 (seznam dílů)
Obvyklá délka 23–25 minut
Produkce a televizní štáb
Výkonný
producent
Jonathan M. Shiff
Kay Ben M'Rad
Julia Adams
Producent Jonathan M. Shiff
Joanna Werner
Kamera Bruce Phillips
Zenon Sawko
Hudba Ricky Edwards
Ric Formosa
Střih Geoff Lamb
Strutts Psyridis
Philip Watts
Produkční
společnost
Jonathan M. Shiff Productions
Premiérové vysílání
TV stanice Network Ten
Formát obrazu PAL (576i)
HDTV (720p/1080i)
Formát zvuku Prostorový zvuk
Vysíláno 2006-07-077. července 2006 – 2010-04-1616. dubna 2010
Posloupnost
Následující Mako Mermaids
H2O: Stačí přidat vodu na ČSFD FDb SZ IMDb TV.com

H2O: Stačí přidat vodu (anglicky H2O: Just Add Water) je australský televizní seriál pro děti a mladistvé natočen v lokacích mořského světa Sea World v Queenslandu a v okolí města Gold Coast. Děj seriálu pojednává o třech dívkách, které řeší každodenní problémy mladistvého života, zároveň jsou však mořské panny.

První řada seriálu měla premiéru v červenci 2006 na australském televizním kanálu Network Ten (později na australském kanálu Disney Channel). Druhá řada byla vysílána o rok později a třetí v roce 2009. Seriál je nebo byl vysílán již na 100 televizních stanicích po celém světě. V ČR byl vysílán stanicemi Jetix, Disney Channel a ČT :D

Úvodní píseň seriálu „No Ordinary Girl“ nazpívala v první sérii Ellie Henderson, ve druhé sérii Kate Alexa a ve třetí Indiana Evans.

V červnu 2011 byl oznámena produkce spin-off seriálu pod názvem Mako Mermaids, který je volným pokračováním H2O: Stačí přidat vodu. Natáčení bylo zahájeno v roce 2012. První řada měla premiéru v červenci 2013, druhá řada v únoru 2015 a třetí v květnu 2016.

V roce 2014 byla oznámena produkce animovaného seriálu H2O – Mermaid Adventures, který vznikl na motivy H2O: Stačí přidat vodu.[1]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Zápletka seriálu se točí kolem tří dospívajících dívek Cleo Sertori (Phoebe Tonkin), Emmy Gilbert (Claire Holt) a Rikki Chadwick (Cariba Heine), které mimo svých každodenních trablů mají ještě jeden problém. Během ztroskotání na tajuplném ostrově Mako vstoupily za úplňku do měsíčního jezírka a staly se z nich mořské panny s neobyčejnými vodními schopnostmi. Cleo umí manipulovat s vodou, Emma ji dokáže zmrazit a Rikki zase zahřívat. Dívkám pomáhá Lewis McCartney (Angus McLaren), začínající vědec, věrný kamarád a později i přítel Cleo. Ten ze začátku jako jediný zná jejich skutečnou identitu a snaží se tajemství mořských pannen dopodrobna prozkoumat. Ve 3. sérii nahradí Emmu nová mořská panna ve městě Bella Hartley (Indiana Evans) se schopností proměnit vodu v látku podobnou želé.

Jejich osudy jim komplikují jak vodní živly, tak i obyčejní lidé. V první sérii je to Zane Bennet (Burgess Abernethy), jeho otec a především mořská bioložka Linda Denmanová (Lara Cox), která odhalí tajemství mořských pannen, ve druhé sérii žárlivá Lewisova přítelkyně Charlotte Watsford (Brittany Byrnes), která se později stane nebezpečnou mořskou pannou se všemi schopnostmi a ve třetí Sophie Benjamin (Taryn Marler), sestra potápěče a přítele Belly Willa (Luke Mitchell). V poslední třetí sérii si zároveň mořské panny projdou nejtěžší zkouškou. Zjistí, že jsou předurčeny k tomu, aby pomocí svých sil zastavily kometu, která míří přímo na planetu Zemi.

Postavy[editovat | editovat zdroj]

 • Claire Holt jako Emma Gilbert, která dokáže proměnit vodu v led a později i vytvářet sníh. Je sebejistá a zodpovědná. Žije s rodiči a mladším bratrem. Seriál opustila, protože herečka Claire Holt přijala nabídku na natáčení filmu Prokletí domu slunečnic 2. Její odchod je v seriálu vysvětlen tak, že odjela s rodiči cestovat po světě.
 • Phoebe Tonkin jako Cleo Sertori, která dokáže s vodou manipulovat a tvarovat ji. Později získá moc ovládat také vítr. Chodí s Lewisem, je velmi chytrá, především v oblasti přírodních věd. Zpočátku je trochu plachá a nemotorná. Bydlí s rodiči a mladší sestrou Kim, která jí ničí život.
 • Cariba Heine jako Rikki Chadwick, drzá a rebelská dívka, která bydlí v kempu se svým tátou. Dokáže zahřívat a vypařit vodu, později také vytvářet blesky a oheň. Její schopnost je nejnebezpečnější ze všech. Chodí se Zanem, ve třetí sérii se ovšem rozejdou. Po skončení seriálu se postava Rikki ještě vrátí ve 3.řadě seriálu Mako Mermaids.
 • Indiana Evans jako Isabella „Bella“ Hartley, nová dívka ve třetí sérii, též mořská panna již od jejích 9 let, kdy žila v Irsku a proměnila se v tamějším měsíčním jezírku. Má schopnost proměňovat vodu v želé a pevnou hmotu. V seriálu nahradila Emmu. Rikky a Cleo ji rády přijali mezi sebe. Bella se zamiluje do Willa, se kterým později začne chodit. Je to skvělá zpěvačka a vystupuje v baru U Rikky.
 • Angus McLaren jako Lewis McCartney, Cleiin kamarád z dětství a později i přítel. Zná jejich tajemství a snaží se dívkám pomáhat. Je velmi inteligentní a považuje se za vědce. Ve 2.sérii ho svede nebezpečná Charlotte a využije jej k tomu, aby se z ní stala mořská panna. V polovině 3. série odjede Lewis studovat do USA. V posledním díle 3. série se ovšem vrací a zůstává s Cleo.
 • Brittany Byrnes jako Charlotte Watsford, hlavní záporná postava druhé série. Chodila s Lewisem, díky němuž se poté dostane k moci a stane se z ní mořská panna, protože její babička jí byla též. Má všechny tři moci mořských pannen. Emma, Rikky a Cleo ji ale porazí a schopnosti jí odeberou navždy.
 • Burgess Abernethy jako Zane Bennett, přítel Rikki. Jejich vztah se rozpadne ve 3. sérii. Zpočátku dělal dívkám samé problémy. Poté se dozví, že jsou mořské panny a snaží se jim pomáhat, ovšem nesnese se s Willem, který Rikki zachránil život. Na konci seriálu se nedozvíme, jak jeho vztah s Rikky dopadne.
 • Luke Mitchell jako Will Benjamin, výborný potápěč. V průběhu 3. série zjistil vše o mořských pannách. Hodně jim pomáhá a radí. Je zamilovaný do Belly, se kterou později začne chodit.
 • Craig Horner jako Ash Dove, přítel Emmy v 2. sérii. V posledním dílu 2. série se Emma rozhodne mu říct svoje tajemství. Ve 3.série se už stejně jako jeho přítelkyně neobjeví.
 • Taryn Marler jako Sophie, Willova podlá sestra, jedna z hlavních záporných postav 3.série. Stala se managerem Rikki baru. Nemá ráda dívky a především Bellu, přítelkyni jejího bratra. Snažila se svézt Zanea. Spolu s Ryanem chtěla získat vzácné krystaly ostrova Mako a napomohla ke zničení měsíčního jezírka.
 • Jamie Timony jako Nate. Je hodně vlezlý a úchylný. Zamiluje se do Belly, která před ním utíká a snaží se mu vyhýbat. Hraje s ní v kapele v baru. Je to Zaneův kamarád.
 • Cleo Massey jako Kim Sertori, Cleina sestra, je často nepříjemná a konfliktní. Ve 3.sérii odmítá přijmout Sam, novou přítelkyni jejího otce, ale nakonec se s ní vyrovná.
 • lan DaAvid Lee jako Don Sertori, táta Cleo a Kim. Nezná tajemství své dcery a nikdy se ho nedozví. Ve třetí sérii se seznámí se Sam Roberts a zamilují se do sebe. Později se dokonce zasnoubí a vezmou se na ostrově Mako.
 • Penni Gray jako Samantha Roberts. Sam je postava, která se zamiluje do Dona. Potkají se na schůzce kvůli národnímu parku. Ve 13. díle 3.série se vezmou. Sam pracuje s Ryanem, který zkoumá ostrov Mako, čímž se dostává k tajemství.
 • Andrew Lees jako Ryan. Postava, která zkoumá ostrov Mako a málem objeví tajemství mořských pannen. Spojí se Sophie, aby našli na ostrově Mako vzácné a drahé krystaly, které nosí Rikky, Cleo a Bella jako přívěsky. Napáchají tam ovšem škodu a zničí měsíční jezírko. Sophie se nakonec rozhodne všeho nechat, protože ji Will přemluví.

Vysílání[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Seznam dílů seriálu H2O: Stačí přidat vodu.
Řada Díly Premiéra v Austrálii Premiéra v ČR (ČT :D)
První díl Poslední díl První díl Poslední díl
1 26 2006-07-077. července 2006 2007-12-2929. prosince 2007 2013-09-077. září 2013 2013-12-011. prosince 2013
2 26 2007-09-2828. září 2007 2008-03-2121. března 2008 2013-12-077. prosince 2013 2014-03-099. března 2014
3 26 2008-10-2626. října 2008 2009-04-1616. dubna 2009 2016-04-2727. dubna 2016 2016-06-099. června 2016

Ocenění a nominace[editovat | editovat zdroj]

Ocenění[editovat | editovat zdroj]

 • 2008 Nickelodeon (Austrálie): Nickelodeon Australian Kids' Choice Awards za „Nejlepší televizní dramatatický pořad“
 • 2009 Logie Award za „Nejvýjimečnější dětský pořad“

Nominace[editovat | editovat zdroj]

 • 2007 Logie Award na „Nejvýjimečnější dětský pořad“
 • 2007 Nickelodeon (Velká Británie): Kids' Choice Award na „Nejlepší televizní pořad“
 • 2008 Logie Award na „Nejvýjimečnější dětský pořad“
 • 2009 Nickelodeon (Austrálie): Nickelodeon Australian Kids' Choice Awards za „Nejoblíbenější dramatatický pořad“

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku H2O: Just Add Water na anglické Wikipedii.

 1. http://zdf-enterprises.de/en/catalogue/international/zdfejunior/animation/h2o-mermaid-adventures

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]