Mako Mermaids

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Mako Mermaids – mořské víly z ostrova Mako
Původní název Mako Mermaids
Formát seriál
Země původu AustrálieAustrálie Austrálie
Jazyk angličtina
Posloupnost
Související H2O: Stačí přidat vodu

Mako Mermaids – mořské víly z ostrova Mako (v anglickém originále Mako Mermaids, případně též Mako Mermaids: An H2O Adventure) je australský televizní seriál pro děti a mládež. Jedná se o spin-off seriálu H2O: Stačí přidat vodu. Seriál je vytvořen Jonathanem M. Shiffem ve spolupráci s Network Ten a Nickelodeon.

První řada měla premiéru v červenci 2013. V Česku jej od prosince 2013 vysílala stanice Disney Channel. Druhá řada měla premiéru v únoru 2015 a třetí řada je v plánu na rok 2016.

Děj[editovat | editovat zdroj]

První řada se točí okola patnáctiletého teenagera jménem Zac (Chai Romruen), který se rozhodne během úplňku kempovat na ostrově Mako. Netuší však, že ho sledují tři mořské panny Sirena (Amy Ruffle), Nixie (Ivy Latimer) a Lyla (Lucy Fry), jejichž úkolem je ostrov chránit. Zac objeví vchod do jeskyně s kouzelným jezírkem a za svitu měsíce do něj spadne. Druhý den zjišťuje, že se po kontaktu s vodou promění v mořského muže s nadpřirozenými schopnostmi. Sirena, Nixie a Lyla jsou za své selhání při ochraně měsíčního jezírka potrestány tím, že je ostatní mořské panny vyženou z hejna. Pokud svůj čin chtějí napravit, musí si přičarovat nohy, vyhledat na pevnině Zaca a jeho schopnosti mu vzít. Tento plán je však složitější, než by se dalo čekat.

Druhá řada dále sleduje osudy Zaca a Sireny, kterou nyní doprovází dvě nové mořské panny Mimmi (Allie Bertram) a Ondina (Isabel Durant). Ty se rozhodnou vzít situaci ohledně Zaca do vlastních rukou a za pomoci kouzelného lektvaru se ho pokusí v měsíčním jezírku definitivně zbavit jeho schopností a ploutve. Vše se ale nečekaně zvrtne, když se v jezírku objeví i Zacova přítelkyně Evie (Gemma Forsyth). Nejenže Zac o své schopnosti nepřijde, ale z jeho přítelkyně se navíc stane mořská panna. Sirena, Mimmi a Ondina se tak dostávají do dalších potíží a jejich šance na znovuzískání domova na ostrově Mako se zdá být mizivá.

Připravovaná třetí řada představí novou mořskou pannu jménem Weilan (Linda Ngo), která objeví záhadnou podmořskou relikvii a vypustí děsivého vodního draka. Weilan, pronásledována drakem, prchá na Mako, kde se setká s Mimmi a Ondinou. Společně musí najít způsob jak draka porazit dřív, než on zničí vše, na čem tak tvrdě pracovaly.[1] V posledních dvou epizodách třetí řady se také chystá návrat postavy Rikki Chadwickové (Cariba Heine) ze seriálu H2O: Stačí přidat vodu.

Řady a díly[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Seznam dílů seriálu Mako Mermaids.
Řada Díly Premiéra v Austrálii Premiéra v ČR
První díl Poslední díl První díl Poslední díl
1 26 26. července 2013 12. ledna 2014 31. prosince 2013 23. srpna 2014
2 26 13. února 2015 29. května 2015 24. května 2015 29. června 2016
3 16 15. května 2016 bude oznámeno bude oznámeno bude oznámeno

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Mako: Island of Secrets na anglické Wikipedii.

  1. http://www.screenaustralia.gov.au/find-a-film/detail.aspx?tid=33791

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]