Grafický design

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Grafický design je kategorie užitého umění. Grafický design je proces vizuální komunikace a řeší vizuální problémy pomocí jedné nebo více typografií, ilustrací a fotografií. Výtvarné návrhy grafického designu jsou vytvářeny na objednávku za určitým účelem a jsou určeny k průmyslovému zpracování. Grafičtí designéři vytvářejí a kombinují symboly, obrazy a text a vytvářejí vizuální reprezentace nápadů a zpráv. Používají typografické, vizuální umění a techniky rozvržení stránky pro vytváření vizuálních kompozic

Tiskem, realizováním trojrozměrných poutačů či nápisů, umístěním na dopravních prostředcích, billboardech, použitím na internetu, v televizi, filmu a dalších. Všechny disciplíny grafického designu – logo, logotyp, inzeráty, plakáty, letáky, typografie knih či časopisů, web design a nesčetně dalších jsou určeny k vizuální komunikaci.

Lidé v grafickém designu si říkají: designéři, grafici, reklamní grafici, kreativní grafici, DTP operátoři, infografici, 3D grafici, sazeči, zlomaři, layouteři apod.

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]