Emigrate

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tento článek je o německé industrialmetalové hudební skupině. Další významy jsou uvedeny na stránce Emigrate (rozcestník).
Emigrate
Richard Zven Kruspe.jpg
Základní informace
Původ New York City
Žánry industrial metal
Aktivní roky 2005–2008, 2011-dosud
Vydavatel Motor City
Web emigrate.eu
Současní členové
Richard Z. Kruspe
Olsen Involtini
Arnaud Giroux
Mikko Sirén
Dřívější členové
Henka Johansson
Joe Letz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Emigrate je německá industrialmetalová hudební skupina založená Richardem Kruspem, kytaristou skupiny Rammstein. Kromě Kruspeho je ve skupině Olsen Involtini (hraje na kytaru), Arnaud Giroux (hraje na baskytaru) a Henka Johansson (hraje na bicí). Kruspe se stal frontmanem kapely a vedle hry na kytaru ještě zpíváangličtině. Členkou kapely je také zpěvačka a baskytaristka Margaux Bossieux.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Richard Kruspe, kytarista německé hudební skupiny Rammstein, měl mnoho let sen založit si svou vlastní kapelu, stát se jejím frontmanem a skládat pro ni písničky a zpívat je v ní. V jednom rozhovoru se Kruspe zmínil, že s několika přáteli pracuje na nějakém vedlejším projektu.

V roce 2005 se Rammstein rozhodl, že natočí již připravované album Rosenrot a objede turné s tímto albem spojené a potom si dá na delší dobu na neurčito pauzu. Po skončení tohoto turné založil Kruspe kapelu Emigrate. Vznik kapely financoval a dodnes financuje ze svých peněz, ale sám tvrdí, že mu nejde o to, aby na skupině zbohatl. Kruspe se stal frontmanem skupiny, sám skládal písně a také je zpíval (v albech je ale zpěv počítačově upraven), kromě toho hrál i na kytaru. Členy kapely se stali ještě Henka Johansson, člen švédské skupiny Clawfinger, Francouz Arnaud Giroux a Olsen Involtini. Johansson hraje na bicí, Giroux na baskytaru a Involtini na kytaru. V některých písních však zpívala i Margaux Bossieux (píseň Happy Times z alba Silent So Long).

Zatímco Rammstein zpívá až na výjimky v němčině, Emigrate má písně všechny anglické. Emigrate také kladou větší důraz na melodii než Rammstein a nehrají tolik tvrdou hudbu, melodie je jednodušší, ale tempo je zase o něco vyšší. Typický kytarový styl Richarda Kruspeho je v podstatě stejný jako v Rammstein.

Název skupiny[editovat | editovat zdroj]

Skupina Emigrate kdysi poskytla rozhovor internetovému portálu Motormusic.de. V rozhovoru mimo jiné uvedli, proč bylo jako název skupiny zvoleno zrovna slovo Emigrate. Richard Kruspe uvedl: „V přístavech New Yorku je jistě mnoho generací přistěhovalců, kteří svou původní vlast opustili a šli hledat štěstí do tohoto města. Emigrate znamená pro mě jak fyzické, tak i duševní odstěhování.“

Alba[editovat | editovat zdroj]

 • Druhé album neslo název Temptation, obsahovalo pět písní, z čehož tři (první, čtvrtá a pátá) už vyšly i v prvním albu. Album bylo nazváno podle úvodní písně Temptation, známé už z prvního alba.
 • V listopadu 2014 vyšlo již dlouho očekávané, druhé studiové album Silent So Long. Na albu se také podíleli umělci jako například, zpěvák a baskytarista kapely Motörhead, Lemmy, kanadská hudebnice Peaches nebo zpěvák kapely Korn Jonathan Davis. Na albu je tradičních 11 písní.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Emigrate (2007)[editovat | editovat zdroj]

 1. Emigrate
 2. Wake Up
 3. My World
 4. Let Me Break
 5. In My Tears
 6. Babe
 7. New York City
 8. Resolution
 9. Temptation
 10. This Is What
 11. You Can’t Get Enough
 12. Blood
 13. Help me

Temptation (EP) (2007)[editovat | editovat zdroj]

 1. Temptation
 2. Face Down
 3. I Have a Dream
 4. New York City
 5. My World

Silent So Long (2014)[editovat | editovat zdroj]

 1. Eat You Alive
 2. Get Down
 3. Rock City
 4. Hypothetical
 5. Rainbow
 6. Born On My Own
 7. Giving Up
 8. My Pleasure
 9. Happy Times
 10. Faust
 11. Silent So Long

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]