Jonathan Davis

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jonathan Davis
Jonathan Davis v roce 2007
Jonathan Davis v roce 2007
Základní informace
Rodné jméno Jonathan Howsmon Davis
Narození 18. ledna 1971 (48 let)
USA Bakersfield, Kalifornie
Žánry Nu metal
Alternative metal
Industrial metal
Nástroje dudy, bicí, harfa, kytara, baskytara, piano
Aktivní roky 1993- Současnost
Příbuzná témata Korn
Web Korn
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jonathan Davis (* 18. ledna 1971, Bakersfield, Kalifornie, USA) je americký zpěvák, bubeník a dudák americké Nu-metalové skupiny Korn.

Narodil a vyrůstal v Bakersfieldu v Kalifornii, kde žil se svým otcem a nevlastní matkou.

Jako zpěvák skupiny KoRn občas hraje na dudy. Jonathan píše písně s kytarou a dalšími instrumentálními nástroji, jako již zmiňované dudy a bicí.

Jako poslední člen skupiny Korn se připojil ke skupině James 'Munky' Shaffer a Brian 'Head' Welch ho objevili v baru. Když viděli, jak Jonathan zpívá se skupinou Sexart nabídli mu, aby se připojil k jejich skupině L.A.P.D. Z počátku nesouhlasil, ale pak si vše rozmyslel a KoRn byli na světě.

Z prvopočátku byl znám díky svému zvláštnímu sportovnímu oblečení Adidas na scéně, které se stalo "značkou" KoRn fanoušků. S KORN vydal 13 studiových alb.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Je starší než jeho nevlastní bratr, zakladatel Adema a zpěvák Midnight Panic, Mark Chavez. Pomáhal produkovat Adema druhé album, Unstable.

Jako dítě byl Davis sexuálně zneužíván blízkým rodinným přítelem.[zdroj?] Song "Daddy" je o jeho zneužívaní a pravdě, že jeho rodiče nechtěli věřit co se dělo. Jonathanův otec (Rick Davis) přišel s tím, že toto znásilňování se dělo s ženou.[zdroj?] Rick Davis, se k tomu vyjádřil slovy: "Tento čin byl překvapivě spáchán ženou a s Jonem jsme se rozhodli, že její jméno se nikdy nikdo nedozví." Jonathan byl často zhroucený a deprimovaný, což se přeneslo do mnoha songů jako například - "Faget", "Freak on a Leash", "Thoughtless", a "No Place to Hide".

Davis trpěl od dětství astmatem, měl silné problémy a v 5 letech byl již několikrát hospitalizován.[zdroj?]

Jeho první hudební inspirací v dětství byl muzikál Andrew Lloyd Webber "Jesus Christ Superstar".

Když v dětství dostal první bubenickou sestavu, jeho zájem o hudbu rapidně vzrostl. Mezi jeho oblíbené skupiny patřili Duran Duran a další skupiny.

Jonathan byl dvakrát ženatý. Poprvé se svou středoškolskou láskou, Renee Perez, v roce 1998 na Medieval themed ceremony. Spolu měli syna "Nathan Howsmon Davis", avšak v roce 2001 se s ní rozvedl.

5. listopadu 2004, v další dekádě po vydání prvního alba KoRn, se oženil podruhé. Vzal si pornoherečku Deven Davis. Jeho druhé dítě syn "Pirate Howsmon Davis" se narodil v roce 2005 a Davisovo třetí dítě "Zeppelin Howsmon Davis" se narodilo 28. dubna 2007.

Davis přestal pít alkohol 22. srpna 1998. Na DVD Deuce, hovoří zakladatel Brian Welch, že je na Jonathana velmi pyšný.

Mezi jeho oblíbené singly kapely patří "Here to stay", "Do What They Say" a "Hollow Life".

Vybavení[editovat | editovat zdroj]

Davis je obvykle viděn s mikrofonem Shure (+stojanem, který mu vytvořil švýcarský umělec H. R. Giger). Používá ho při živých vystoupeních a natáčení videoklipů.

Na jeho sólové tour "Alone I play" sedí na trůnu a stojací mikrofon nemá.

Sólová kariéra[editovat | editovat zdroj]

V říjnu roku 2007, JD oznámil, že startuje své akustické sólo tour, nazvané "Alone I Play". První koncert v listopadu 2007.

Řekl, že by rád hrál songy z Queen Of The Damned soundtrack, ojediněle nehrané Korn songy, a klasiky. Tour je kompletně produkována Richardem Gibbsnem.

Na turné také spolupracuje s:

DVD/CD z této tour lze očekávat na rok 2008 pod názvem Alone I Play CD/DVD.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]