Doom 4

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Doom 4
Vývojář ID Software
Vydavatel ID Software
Série Doom, Doom 2, Doom 3
Engine id Tech 5 engine
Poslední verze 5
Platformy PC
Xbox 360
PlayStation 3
Datum vydání 13. květen 2016[1]
Žánr First-person shooter
Módy Singleplayer, Multiplayer
Média PC - DVD-ROM
Mature 17+ PEGI 18
Webové stránky www.doom.com (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Doom (původně Doom 4) je vyvíjená počítačová hra od firmy ID Software, plánovaná na vydání v květnu 2016. Jde o čtvrté pokračování série, která byla zahájena původní legendární hrou Doom.

Doom 4[editovat | editovat zdroj]

Doom 4 vývojáři hry oznámili 7. května 2008. Vydání hry bylo plánováno na rok 2015, což bylo později přesunuto. Hra bude určena pro všechny obvyklé platformy. Stejně jako Doom II: Hell on Earth se měla odehrávat na Zemi a měla obsahovat hru více podobnou původní hře Doom, spíše než hororově stylizovaná hra Doom 3.

Doom 4 měl využívat herní engine id Tech 5 engine, na kterém je postavena hra Rage. Engine hry běžně umožňuje 60 FPS, vývojáři však plánovali v singleplayer hře o polovinu méně (30 FPS) z důvodu většího počtu nepřátel.

Doom[editovat | editovat zdroj]

V roce 2014 na veletrhu E3 byl v červnu zveřejněn 'teaser' na hru DOOM. Název už napovídá, že se jedná o úplně nový titul, což není tak úplně pravda. Jedná se o 'reboot' hry a bude pracovat i na novém 'enginu' s názve Id Tech 6 (666). Lidé, kteří si předobjednali hru Wolfenstein: The New Order mohli získat přístup k BETA verzi DOOM. 17.7.2014 byl na každoroční akci QUAKECON v Texaském Dallasu zveřejněn ,POUZE pro návštěvníky Quakeconu, 15 minutová ukázka hry - 'gameplay'. Podle několika zdrojů by se měla hra vrátit ke kořenům původní hry, ale více informací bude zveřejněno v roce 2015.

DOOM bude využívat herní engine id Tech 6 engine, což bude úplně 1. hra s tímto enginem. Engine hry bude pracovat na 60 FPS na 1080p.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. PC Gamer, DOOM's day: Doom releasing in May