Diskuse s wikipedistou:Xenofoncz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Krvesaj 20. 3. 2010, 02:45 (UTC)

Rada k odkazům[editovat zdroj]

Dobrý den/ahoj kolego. Díky za vaší práci, jen jedno zjednodušení - pokud uvádíte odkazy v prvním pádu, nemusíte jej zdvojovat (např. "ČKD|ČKD"), stačí jen "ČKD". Naopak při jakémkoliv jiném pádu je to vhodné (např. "Ivan David|Ivanu Davidovi"). Věřím, že vám to ulehčí práci. Přeji pěkný den. :) --Krvesaj 20. 3. 2010, 03:06 (UTC)

Chápu. Některé věci mi prostě hned nedochází.

Dobrý den! Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení. --Bazi 21. 3. 2010, 21:21 (UTC)

Děkuji za upozornění. --Xenofoncz 21. 3. 2010, 21:38 (UTC)

Podpis[editovat zdroj]

Vkládání podpisu

Díky za Vaše příspěvky. Chci však upozornit na jednu zvyklost. Zatímco do článků podpis zásadně nevkládáme, protože úpravy se mohou týkat různých částí článků, tak u diskusních příspěvků (což jsou de facto redakční porady, nikoliv chatovací fóra) hovoříme za sebe a objasňujeme své názory na pojetí článku, případně klademe dotazy, co nám není jasné, a proto je nutné své příspěvky podepisovat. Podepisovat by se měli i nezaregistrovaní přispěvatelé, místo podpisu se automaticky vloží IP adresa a datum. Podepsat se můžete tak, že napíšete čtyři vlnovky ~~~~, nebo kliknete na příslušnou ikonku z panelu nástrojů nad editačním okénkem. Děkuji za pochopení. --Ragimiri 26. 3. 2010, 08:01 (UTC)

L. Kmentová[editovat zdroj]

Dobrý den, děkujeme Vám za informace v článku Lucie Kmentová. Bohužel není jasné, zda předmět článku splňuje podmínky významnosti či jednoho z doporučení o významnosti lidí, webů atd. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby nebylo o jeho významnosti pochyb. Jste-li s předmětem článku dostatečně seznámen(a), rozšiřte nebo přepište jej tak, aby bylo zřejmé, proč je významný. Nejlépe toho docílíte, pokud uvedete alespoň dva nezávislé netriviální věrohodné zdroje publikující o předmětu článku. Pokud u článku nelze splnit kritéria významnosti pro zachování na Wikipedii, bude vhodnější takový článek odstranit. S pozdravem --Kacir 25. 11. 2010, 21:10 (UTC)

Domnívám se, že tři různé internetové deníky jsou snad dostačující. Každopádně, Kmentová je spíš politická aktivistka, než politička. Xenofoncz 25. 11. 2010, 21:14 (UTC)

Vážený kolego, rád bych se zeptal:
  • Čím je paní Kmentová encyklopedicky významná? Snad tím, že chce natočit video v kroji nebo tím, že se musela jako zaměstnankyně vystěhovat z Paláce Charitas? Bohužel WP:2NNVZ jsou požadavkem minimálním, nikoli postačujícím, ale ani ty dva zdroje, které by pojednávaly o subjektu samotném nevidím. --Kacir 25. 11. 2010, 21:28 (UTC)
Lucie Kmentová je významná tím, že se viditelně snažila ovlivnit volbu předsedy KDU-ČSL a veřejně kritizovala Michaelu Šojdrovou. Nevím, čím je ve srovnání s ní významnější např. Hana Mašlíková. Xenofoncz 25. 11. 2010, 21:34 (UTC)
Imho, pouze veřejný kritik politické strany (či osoby v politické straně) encyklopedicky významný – jako osoba – není. Porovnávání s dalšími články je bezpředmětné, nemá smysl. Kritiků čehokoli máme dnes mnoho. Z mého pohledu je v současnosti nevýznamná, ale zatím se v této věci nebudu více angažovat. Zdraví --Kacir 25. 11. 2010, 21:43 (UTC)
Doplnil jsem další reference o Idnes, katolický časopis Duše a hvězdy a některé bulvární deníky, takže toho už je poměrně dost. Xenofoncz 25. 11. 2010, 21:50 (UTC)

Náhled[editovat zdroj]

Pro Vaši informaci

Dobrý den, děkuji za Vaše příspěvky. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, aniž by se úprava uložila. Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, vyplňte do pole shrnutí editace stručný popis provedených změn a změny uložte.

Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou pustit do dalších úprav, oprav a doplnění článku. Každá uložená změna se zapisuje do historie článku a do seznamu posledních změn na Wikipedii. Při častém ukládání se tyto zbytečně přeplňují a znepřehledňují. Hrozí také riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Děkuji za pochopení.--Harold 18. 4. 2011, 21:12 (UTC)

Nová adresa knihy[editovat zdroj]

Upozorňuji na novou adresu Vaší knihy mimo hlavní prostor: User:Xenofoncz/Knihy/Tramvaje a trolejbusy na území bývalé DDR. Zdravím, — Jagro 22. 8. 2011, 11:12 (UTC)

Interní odkazy[editovat zdroj]

a jak na ně viz tady. --83.240.7.60 1. 7. 2012, 18:47 (UTC)

Martin Hollý (lékař)[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Martin Hollý (lékař). Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Harold (diskuse) 6. 1. 2013, 21:11 (UTC)

Zápotocký[editovat zdroj]

Snobl a Zapotocky.jpg

Ahoj, jak jsi se dostal k této fotografii, máš stále kontakt na ten zdroj? --L.Safranek (diskuse) 7. 11. 2014, 19:04 (CET)

Je to z rodinného archivu jeho potomků. Xenofoncz (diskuse) 21. 11. 2014, 01:39 (CET)