Diskuse s wikipedistou:Tom778

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Psát je hrozné a nepsát strašné.
— Neznámý autor
Vykárka
Hudba veľmi prospieva zdraviu, ak ju správne užívame.
— Pythagoras

** Vítej Tome ** --MiroslavJosef 10:48, 18. 4. 2008 (UTC)


Archiv:[editovat zdroj]

* duben-září (04-09) 2008 * říjen-prosinec (10-12) 2008 * leden-březen (01-03) 2009


Arrow west.svg
Linguakleintransparant.gif
***LINGUA:

 • I do not know English.
 • Non so italiano.
 • Je ne sais pas français.
 • No sé español.
 • Ich weiß nicht, deutschen.

Face-grin expert.svg**********************************************Gnome-face-wink.svg******************************************* Face-smile.svg


pre Soma9[editovat zdroj]

Skalník[editovat zdroj]

Ahoj, v článku skalník (Cotoneaster) jsi přidal linky na latinské názvy. To není potřeba v případě, když už tam je odkaz na názvy české. Pro další info viz nápověda:biologické články. Zdravím, --Vojtech.dostal 8. 5. 2009, 09:00 (UTC)

Kategorie:Květy[editovat zdroj]

Ahoj, mohl bych se zeptat, jaké rostliny podle tvého názoru patří do této kategorie? Cožpak některé rostliny nekvetou? Já bych tuhle kategorii smazal z povrchu zemského, co ty na to? S pozdravem, --Vojtech.dostal 4. 6. 2009, 16:58 (UTC)

th:หมวดหมู่:ดอกไม้ * tr:Kategori:Çiçekler * vi:Thể loại:Hoa * yi:קאַטעגאָריע:בלומען * zh:Category:花卉 * zh-classical:Category:花 --Tom778 7. 6. 2009, 13:36 (UTC)

To je sice hezké, ale stejně nerozumím, na jakém základě řadíte články do této kategorie... i na diskuzi k enwiki obdobě této kategorie se vyjadřují v tom smyslu, že my se do kategorie:květy vůbec neměly řadit druhy, ale články o satvbě květu.-- 9. 6. 2009, 19:20 (UTC)

Kopřivka[editovat zdroj]

Dobrý den, některé encyklopedisty asi zachvátí záchvaty kopřivky, jestli budete u rodů dávat na hesla příliš mnoho druhů bez zvláštního důvodu. Viz Hebe. Stejně tak o něco víc obrázků, obrázky vlevo a podobně . Není to nelegální ale prostě to zeditují, vymažou, nebo poradí vymazat. Jsou k tomu důvody. U hesel zkuste dělat taxoboxy, je to přehlednější. Vojtech.dostal Vám dal odkaz na Biologické články, jsou tam i biologické taxoboxy. Jsou trochu zákeřné, protože některé věci tam chybí, nejsou řešeny. Jestli to neumíte a nenajdete řešení problému na nápovědě, určitě Vám ostatní rádi poradí. Fandím Vašemu nadšení, pokud budete potřebovat pomoci, obraťte se na ostatní s důvěrou. Když si něčím nebudete jist, raději se zeptejte. Pokud neodpoví, zkusíme to vybádat spolu, zpravidla jsem tady denně, ale to je ta horší varianta.--I.Sáček 14. 9. 2009, 23:15 (UTC) ‎

 • Hebe som dal podľa: en:Hebe (genus), kde už niektoré druhy majú článok. Taxoboxy neviem moc robiť pretože u niektorých rastlín môže byť zaradenie rôzdielne napr. L. ma iné a iný botanik to zaradil ináč a obidve zaradenia sú oficiálne. A obrázky - neviem o ktoré sa konkrétne jedná.--Tom778 15. 9. 2009, 11:49 (UTC)
Nejde o to , že by jste s obrázky udělal ve článku Hebe chybu. Neudělal, nebo jsem si nevšiml. Upozornění bylo kvůli tomu, že ne všechny obecně přijímané zásady jsou v nápovědě a obrázky jsou častý problém.
Občas se setkám s tím že je v nějakém článku doporučeno obrázky vymazat. Musíte dobře zdůvodnit, když vložíte víc než tři obrázky. Důvodem je prý zpomalení načítání při surfování mobilními telefony. Ale na tohle Vás neupozorňuji kvůli tomu, že by jste něco podobného udělal. Zarovnání obrázku vlevo může být sice vhodné a ozdobné, ale dovíte se, že na wikipedii je uznávaná praxe zarovnávat vpravo, používat pouze tag :thumb, ne tagy left, right. Ne že by to nikdy neprošlo, ale najde se člověk, který se s Vámi bude chtít přít. Má rád obrázky vpravo. Nehádejte se s podobnými lidmi, pokud nechcete absolvovat nějakou smutnou bitvu, deprimující pro všechny. Zarovnejte obrázky vpravo - tagem thumb zůstane zachován i popisek. Píšete články, vidím že začínáte,děláte "chyby" kterými jsem prošel, pokouším se pomoci.
Text na cizojazyčné wiki nemusí být i fakticky) správný a je zbytečné se tím hájit, přesně tohle Vám wikipedisté řeknou. U rodu Hebe, který jste přeložil není těch druhů zas tak mnoho. Přesto se to může stát. Mnoho článků na enwiki je nacpáno taxonomickými názvy a když jejich názvy namáhavě přeložíte do českých ekvivalentů, s nemalou pravděpodobností je někdo vymaže s poznámkou že od toho jsou tady wikidruhy (wikispecies).
Pokud napíšete článek a potřebujete dodělat taxobox, hoďte mi info na diskusi, já ho klidně dodělám. Žádný problém. Nezdá se to, ale může být těžké psát taxoboxy, pokud neovládáte češtinu dokonale a Hebe byla stejně dost problém díky změnám v taxonomii.
Jo a osobně blahopřeji k založení portálu o zahradnictví. A ještě poslední poznámka - pokud Vám někdo bude něco , třeba i ostřeji vytýkat, neberte to osobně, ten člověk si nemusí v té chvíli uvědomovat, že i on dělá chyby a třeba i větší. Pokud vytrváte klidný, jistě to prospěje nejen Vám. Všichni na Vás stejně vidíme především Vaši dobrou práci a jsme rádi, že jste tady. Takže přeji hezký den. --I.Sáček 15. 9. 2009, 12:59 (UTC)
Kvůli Vašim pochybnostem o správné taxonomii - na wikipedii se určuje podle APG II.--I.Sáček 15. 9. 2009, 13:18 (UTC)


Najprv - jedno nedorozumenie:


 • Ja som do článku Hebe nepridal obrázok, asi sa jedná o iný článok, len neviem ktorý.
 • Pokiaľ je nieaký druh rastliny tak si myslím že by mal byť vo wikipédii a nie vo wikidruhoch napr. en:Hebe stricta. Napríklad v Českej republike to nemusí byť rozšírená rastlina, ale na Novom Zélande áno.
 • A ak je článok o nieakom rode myslím že tie najznámejšie druhy (nemusia všetky) by mali byť vymenované v článku. Hebe má po česky myslím rovnaký názov ako po latinsky, preto som to tam dal takto. Napríklad som sa takto parkrát dozvedl, že článok o niektorom druhu tu už je.
 • Ďakujem za info - Systém APG II.
 • Tiež prajem - Hezky den.--Tom778 15. 9. 2009, 13:43 (UTC)
Pravda je, že u některých rodů by vyjmenování druhů bylo dosti obsáhlým celkem a že ani ve wikispecies nejsou všechny druhy a rody. Většina ano. Nechci Vám oponovat, že by v rodech neměly být vyjmenované všechny druhy, sám jsem zastával stejný názor, ale zkuste se podívat jak je to třeba u Javoru, kde tenhle problém vyřešili . Jinak jsem se s tím portálem zmýlil asi protože jsem Vaše jméno vícekrát někde u článků četl. Tak třeba založíte něco jiného.A s tím obrázkem - opakuji že se Vás snažím upozornit na drobné problémy , které Vás mohou potkat. Prostě jsem Vám chtěl pomoci, aby jste se lépe a snáze překonal problémy, očekával je. Wikipedie Vám Váš přínos jistě nějak vrátí. Nashledanou. --I.Sáček 15. 9. 2009, 14:11 (UTC)

Stop[editovat zdroj]

Nezaměňujte prosím ty obrázky. Ty původní mají svůj smysl. Děkuji. -- Mercy (|) 30. 9. 2009, 11:31 (UTC)

Je to duplicita

{{požadavek na obrázek}} okrem toho je štandartom na iných wikipédiách používať novší graficky modernejší design, nie zastaralý

v minulom roku somžiadal aby bol preložený text (pod lípou): http://commons.wikimedia.org/wiki/File:No_male_portrait.svg ale asi sa vracia k zastaralým obrázkom?--Tom778 30. 9. 2009, 11:47 (UTC)

  Někteří si tu myslí, že je to nevhodné či nevkusné.--Juan de Vojníkov 9. 9. 2008, 05:23 (UTC) 

Ja si to myslím tiež, niečo iné je ten modernejší dizajn--Tom778 30. 9. 2009, 11:47 (UTC)

Obrázek je sice duplicitní, ale za to plní hned dvě funkce zároveň. Zastaralý rozhodně není, podívejte se na data. Design je v obou případech v podstatě stejný. -- Mercy (|) 30. 9. 2009, 11:50 (UTC)


--Tom778 30. 9. 2009, 12:10 (UTC)

Ikona žádaného obrázku[editovat zdroj]

Ahoj, nějak jsem nepochopil Tvoje reverty po boťákovi, který nahradil všechny siluety bez popisu siluetami s vybídnutím k nahrání fotky, který je navíc ve vektoru. Pokud jde o rozlišení muže a ženy, IMHO je to jedno, nový obrázek je všeobecný a čtenář přeci ví, jestli je předmětem článku muž či žena, hlavním cílem je vybídnout ho k uploadu. A ještě drobnost, prosím, dodržuj stromovou strukturu diskusí a české odsazování příspěvků dvojtečkou místo slovenského odrážkování. Vyznat se v textu o kousek výš dá dosti zabrat… Zdravím, — Jagro 30. 9. 2009, 21:35 (UTC)

Je to duplicita k požadavek na obrázek. Vypadá to ako člověče, nezlob se a tento obrázok je nevhodný ako sa vyjadril aj: Pod lípou Juan de Vojníkov: Někteří si tu myslí, že je to nevhodné či nevkusné.--Juan de Vojníkov 9. 9. 2008 čiže toto si myslia viacerí. Okrem toho táto grafika siluety je zastaralou grafikou je tu modernejšia, napríklad pri siluete ženy (príklad: Marie Rottrová), preto som požiadal Pod lípou o preklad a úpravu obrázku pre siluetu muža: Wikipedie:Pod lípou (návrhy) Fantómový obrázok, modernejší a nevhodný.--Tom778 2. 10. 2009, 07:32 (UTC)

Přesunování[editovat zdroj]

Prosím, přečtěte si Wikipedie:Slučování a přesun stránek, zejména věnujte pozornost tomu, že se nemá přesouvat pomocí kopírování obsahu. --Tchoř 27. 11. 2009, 12:20 (UTC)

Ďakujem - zabudol som - história stránky.--Tom778 27. 11. 2009, 12:33 (UTC)

Opět jste zapomněl... Dávejte si na to prosím pozor. Díky. --Harold 20. 12. 2009, 14:02 (UTC)

Šablona Káva - poděkování za spolupráci[editovat zdroj]

Děkuji Vám za pomoc na šabloně Káva, nějak tak jsem to chtěl rozšířit. Klidně takhle upravujte dál

S pozdravem, 17. 1. 2010, 21:25 (UTC), Utar

Pretože neviem vytvárať šablóny tak som použil šablónu od portugalských kolegov (pt:Predefinição:Café) a niečo aj z od anglicky prispievajúcich (en:Template:Coffee) len taký základ až kěd som to prerobol všimol som si, že je to čerstvá šablóna, ale snáď to aspoň trochu pomohlo.--Tom778 17. 1. 2010, 21:38 (UTC)

Link u M.Kirschnera[editovat zdroj]

Ahoj, nefunguje mi Tvůj link Czech.titio.cz na stránce M.Kirschnera. Mrkneš na to pls? Ď.--90.180.252.84 23. 1. 2010, 17:40 (UTC)

Žiaľ tu stránku zmazali, dal som preč ten odkaz. Ani stránka http://czech.titio.cz treba sa tam mefunguje.

Šablona u cp[editovat zdroj]

Porušení autorských práv řeší vkladatel odesláním potvrzujícího mailu do OTRS, nijak jinak. Nefunkčnost linku není důvodem k odstranění šablony--Horst 25. 1. 2010, 21:15 (UTC)

 • Lenže vy ste zadal adresu ktora nie je overiteľná:
  • http://www.vosahs.cz/infovos/down.php?file...doc ako to chápať tie tri bodky. Nemožno hovoriť o nefunkčnom linku keď nikdy neexistoval.--Tom778 25. 1. 2010, 21:21 (UTC)
   • Takhle mi ho dal G a nechtěl sem dávat dlouhej - tady je, link má ověřovat ten kdo řeší cp a to vy nejste ale to nevadí. S tím přepracováním článku bych počkal neexistuje totiž verze bez cp, takže přijde stejně smazat /maximálně nestandartním způsobem odmazat cp verze, vložit někam na písek Vaše verze a pak budete vkladatelem Vy--Horst 25. 1. 2010, 21:38 (UTC)

Kurzíva v kategoriích[editovat zdroj]

Zdravím, měl bych jeden dotaz, jakým způsobem lze dosáhnout toho, že v kategoríích se objevuje kurzíva. Asi je nutno někde vložit nějaký obecný parametr, ale nevím kde. Chtěl bych tuto vlastnost využít v jiné vikipedii. Díky. Zuazua 11. 3. 2010, 11:11 (UTC)

Myslím, že tak by sa to nedalo uplatniť. Najprv vznikol článok s dlhým názvom presný názov si už nepamätám - Seznam umělců kterých písňová tvorba není v kategorii Seznamy písní. Boli to vlastene tí, ktorý maly zoznam piesní ale ich rozsah nebo tak veľký (neznamená že menej významný) aby na wikipédii mohol byť samostatný článok - napr. Jiří Štaidl. Nenapadlo ma vtedy nič lepšie a dúfal som že sa to nieko zmení k lepšiemu. A nakoniec, pretože sa to viacerým nepáčilo, tak výsledkom bolo toto: V prípade že umelec má zoznam piesní uvedený vo svojom profile urobí sa redirect do kategórie, takže tak ak myslíte, že by niektoré články mohli byť v kategórii písané kurzívou to nejde. Takto zošikmené odkazy sú redirectom do článku, kde je zoznam piesní. --Tom778 12. 3. 2010, 09:17 (UTC)
To, že kurzívou psané články v kategoriích jsou odkazy na jiné články, jsem pochopil. Jedná se o ale to, jak docílit tu kurzívu, jak píšete zošikmené odkazy. Tak jak jste mi to popsal, to funguje i ve slovenské viki? Zuazua 12. 3. 2010, 09:44 (UTC)
Na sk wiki by to bol problém, asi by to neprešlo. Keď som navrhol a takto upravoval odkazy tak jedna redktorka-správkyňa to zmazávala. tu je odkaz http://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Seznam_P%C3%ADsn%C3%AD_Vladim%C3%ADra_Dvo%C5%99%C3%A1ka&redirect=no -->editovat. Je tam redirect a pod tým [[Kategorie:Seznamy písní|Dvořák, Vladimír]]. a pravdepodobne tá kat urobí to zošikmenie.--Tom778 12. 3. 2010, 10:40 (UTC)
Myslím si, že jen kategorizovat redirekt nestačí. V css stylech nebo někde jinde musel někdo toto povolit. Ve slovenské viki to nechci zkoušet, nejsem tam přihlášený. Tam jsem měl spíše na mysli technickou podporu kurzívování v kategoriích, jestli by to bylo technicky možné. Zuazua 12. 3. 2010, 11:28 (UTC)
Tak to neviem, technické veci na wikipédii neovládam. Skúste otázku položiť - Wikipedie:Pod lípou. --Tom778 12. 3. 2010, 14:05 (UTC)

Přesuny stránek[editovat zdroj]

Ahoj. Myslím, že jsi natolik zkušený wikipedista, že by jsi mohl vědět, že přesuny stránek metodou copy+paste nejsou přípustné a že k přesunům slouží tlačítko "Přesunout" nahoře, jinak viz také Wikipedie:Slučování a přesun stránek#Přejmenování (přesun). Jána Pisančina jsem už opravil. Díky za pochopení. --Harold 22. 7. 2010, 19:37 (UTC)

Šablona ve článku Furmint[editovat zdroj]

Jen se chci ujistit, zda jste šablonu "pahýl" vložil úmyslně (není to uvedeno v popisu editace), nebo omylem se šablnou portálu. Díky. --Xth-Floor 7. 8. 2010, 19:59 (UTC)

Seznam písní Marthy Elefteriadu[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Seznam písní Marthy Elefteriadu. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled a styl článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit. Děkuji za pochopení. --Xmark96 (diskuse) 18. 6. 2012, 16:52 (UTC)

Portál Křesťanství[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji za Váš nový článek seznam katolických novin a časopisů, který již kolega Addvisor přidal mezi „nové články“ na portálu Křesťanství. Tam také můžete:

 • požádat o založení nového článku o některém z křesťanských témat
 • upozornit na svůj nový nebo podstatně rozšířený článek z této oblasti
 • navrhnout některý článek do rubriky Osobnost nebo Článek měsíce

Pokud Vás k tomuto tématu napadne něco jiného, můžete napsat do portálové diskuse.

Zdraví Fagnes (diskuse) 30. 1. 2013, 08:41 (UTC)

Ďakujem za info.--Tom778 (diskuse) 7. 2. 2013, 21:58 (UTC)

Zmožkovi[editovat zdroj]

Ahoj, nějak nechápu ten seznam písní Marcela Zmožka, v jehož první větě stojí "Toto je seznam písní, které nazpíval nebo k nim napsal text Jiří Zmožek." Třeba to dává smysl, já ale Zmožkovy moc neznám, můžeš to nějak vysvětlit? Děkuji, zdraví --Mates (diskuse) 12. 9. 2014, 22:49 (UTC)

Len omyl, díky.--Tom778 (diskuse) 12. 9. 2014, 22:54 (UTC)

V dolinách (Karol Duchoň)[editovat zdroj]

Ahoj, opravil jsem chybnou větu v úvodu článku. Tohle opravit nedokážu, neboť nejsem s věcí obeznámen: Udělal to bez souhlasu autora textu písně Ľuboše Zemana, který mu na to nedal povolení již před pár lety než ji zazpíval na TOMovi 2006. V tom dlouhém souvětí jednak zaručeně chybí čárka, jednak nedává moc smysl. Prosím o nějakou srozumitelnou opravu.--Jarba (diskuse) 22. 1. 2019, 23:16 (CET)[odpovědět]

Připomínky k článku[editovat zdroj]

Dobrý den, zřejmě jste hlavním autorem článku Seznam písní Marthy Elefteriadu. Na diskusní stránce k němu jsem sepsal několik podle mého soudu podstatných připomínek, zkuste se jimi inspirovat. Článek potřebuje "zásadní rekonstrukci". Zdravím, --Jarba (diskuse) 13. 5. 2019, 17:43 (CEST)[odpovědět]

Hříchy[editovat zdroj]

Dobrý den. Kategorie Hříchy byla smazána, neboť byla duplicitní s kategorií Nectnosti. Zkuste prosím používat tu, několikrát jsem to po Vás opravil. Hezký den --Robins7 (diskuse) 20. 4. 2020, 10:30 (CEST)[odpovědět]