Diskuse s wikipedistou:Foxiest

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

--Marek Koudelka (diskuse) 6. 1. 2018, 13:49 (CET)[odpovědět]

Děkuji za uvítání! Foxiest (diskuse) 6. 1. 2018, 13:54 (CET)[odpovědět]

Dioda (elektronka)[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Dioda (elektronka). Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení.

Budete-li postupně článek doplňovat, pokuste se jej prosím uvést alespoň do stádia pahýlu. V tuto chvíli je pouze subpahýlem. Díky. --David V. (diskuse) 29. 12. 2019, 13:19 (CET)[odpovědět]

R-5 EKB[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku R-5 EKB. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavek na ověřitelnost. Pokuste se prosím text článku ozdrojovat alespoň do té míry, aby bylo možné jej označit jako plnohodnotný článek. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Podzemnik (diskuse) 1. 12. 2021, 09:30 (CET)[odpovědět]

Zdravím Vás!
K článku R-5 EKB:
Píšete: "Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavek na ověřitelnost." K článku jsem zatím dodal tři plně ověřitelné odkazy na (podle mého názoru) spolehlivé relevantní a snadno dostupné zdroje, které, alespoň jak se mi to jeví, nerozporují cokoliv z toho, co je obsahem článku.
Ve vložené šabloně je uvedeno, že "tento článek zřejmě obsahuje výsledky vlastního výzkumu nebo neověřená tvrzení". Dovolil bych si oponovat. Technický popis přístroje dostatečně veřejně známého, který striktně, na základě zveřejněného a obecně dostupného schematu a další technické dokumentace nepovažuji za vlastní výzkum. Stejný popis by v případě potřeby dokázal vytvořit kdokoliv, kdo by byl dostatečně obeznámený s radiotechnikou a výsledek jeho práce by nebyl odlišný (IMHO).
Ve stati o zveřejněných úpravách přijimače vycházím z článku v radioamatérském časopise z devadesátých let, který však není dostupný on line. Mohu sice poskytnout kopii/sken příslušné části časopisu, nikoli však regulérní odkaz. V případě neřešitelného rozporu není problém zmíněnou stať vypustit, pro popis vlastního přístroje není podstatná.
Fotografie vnitřností přístroje též nebyly předmětem vlastního výzkumu, s vyjímkou zkoumání toho, jak to nafotografovat co nejpřesněji a s co nejlepší vypovídací hodnotou.
Děkuji, s úctou Vratislav Rýpar, OK1ZAF, aka --Foxiest (diskuse) 1. 12. 2021, 11:35 (CET)[odpovědět]
Ještě jednou Vás zdravím!
Dotaz: Mohlo by být možným řešením toto?
Článek Vojenské radiostanice (coby rozcestník), - link na jednotlivé přístroje (zatím články Torn. E. b, Lo 70KL 40, R-5 EKB), kde by byl pouze stručný popis plus ilustrační obrázek/obrázky - link na podrobné popisy s obrazovými přílohami (galeriemi) v sekci Wikiknihy, téma Technika, fyzika a chemie.
Pokud by toto řešení bylo wikipedicky přijatelné, dejte mi prosím vědět.
Děkuji, s úctou Vratislav Rýpar, OK1ZAF, aka Foxiest (diskuse) 3. 12. 2021, 08:28 (CET)[odpovědět]