Diskuse s wikipedistou:83.208.12.6

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vítám v české Wikipedii. Koukám, jak se snažíte stále vylepšovat článek o kyselině dusičné. Měl bych však dvě prosby - napište hned na začátek úvodní odstavec pro laiky (nechemiky), co to vlastně je ta kyselina dusičná (že to je prudká žíravina, že se skládá z toho a onoho a že se používá tam a tam). A pak bych ještě poprosil, abyste poněkud častěji využíval tlačítko ukázat náhled - tím uvidíte veškeré své změny, aniž by se uložily. Tato volba má dvě nesmírné výhody:

  1. stránka s posledními změnami neobsahuje několik či několik desítek editací téže stránky jedním uživatelem, takže je stránka s posledními změnami přehlednější,
  2. tím, že změny uložíte, dáváte zároveň ostatním najevo, že jste (prozatím) s úpravami skončil, a že se tedy oni do toho mohou pustit; takhle Vám hrozí, že někdo učiní nějakou úpravu a dojde k tzv. editačnímu konfliktu.

Ale to se časem naučíte. Přeji hodně štěstí a ještě Vám sem vložím informace o užitečných odkazech. Možná byste se chtěl i zaregistrovat a připojit se k naší komunitě...? Nic to nestojí, žádné reklamy dostávat nebudete... Zvažte to. --Luděk 12:45, 6. 6. 2005 (UTC)

Zaregistrujte se
Vítejte ve Wikipedii, otevřené encyklopedii!
Vítejte!ÚvodNápovědaPrůvodce WikipediíPět pilířů WikipedieCo Wikipedie neníJak zakládat nové článkySlovníček

K prohlížení ani k editaci článků ve Wikipedii se nemusíte přihlašovat, ale vytvoření účtu je jednoduché a rychlé a poskytne vám mnoho výhod, například:

  • Používání takového uživatelského jména, které si vyberete. Nemusíte poskytovat žádné své osobní údaje, skutečné jméno ani e-mail.

Přihlášení vám zpříjemní uživatelský zážitek:

  • Možnost ukládat nové stránky nebo úpravy stávajících stránek bez nutnosti opisovat protispamový kontrolní kód
  • Možnost zobrazovat seznam všech vašich příspěvků.
  • Možnost používat seznam sledovaných stránek, do kterého si můžete přidávat stránky, které vás zajímají.
  • Možnost přizpůsobit si vzhled a chování Wikipedie podle vlastního vkusu.

Přihlášení vám rozšíří možnosti přispívání:

Přihlášení vám umožní lépe se zapojit do společné práce na Wikipedii:

Jen do toho, zaregistrujte se!

--Luděk 12:45, 6. 6. 2005 (UTC)