Diskuse ke kategorii:Údržba:Subpahýly

Page contents not supported in other languages.
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Citace s kategorie Subpahýly "... neboť podobné minipahýly by se měly mazat se zpožděním a nikoliv hned.". pojďme si říci s jakým zpožděním si to představujeme, osobně jsem pro týden. Vrba 13:02, 4. 11. 2005 (UTC)

Jo, já jsem taky pro týden, před časem jsem zahlédl tři dny, to je na záchranu nebohého ohroženého subpahýlu moc málo. Týden s ním snad vydržíme. --Radouch 13:04, 4. 11. 2005 (UTC)
Taky si myslím, že jenom tři dny je moc "akční" řešení. Popravdě, když sem poprvé viděl tuhle šablonu, docela dost mě to překvapilo... Takhle rázné způsoby řešení - ale budiž, jinak bychom tu měli zachvíli tisícovky pahýlů. --Aktron 13:11, 4. 11. 2005 (UTC)
Jsem zásadně proti mazání subpahýlů. Jedna z encyklopedií, která mi leží na stole, má např. heslo:
kosatec, rod jednoděložných rostlin z čeledi kosatcovitých. Vytrvalá bylina s lodyhou až 1 m vysokou. Kořeny některých druhů obsahují silici, škrob, sliz.
Ve vnímání některých Wikipedistů je takový text zřejmě subpahýlem, který považují za zlo. Ve skutečnosti však jde o mnohem hodnotnější informaci, než když heslo kosatec bude ve Wikipedii prázdné. Proč se mazáním posouvat zpět, místo dopředu?
--Adam Hauner 13:13, 4. 11. 2005 (UTC)

No debata o smyslu sablony patri asi jinam, nejlepsi by bylo hodit na ni VfD a pak se ukaze co si mysli hlasujci vetsina. Ja debatuji o tom, ze u vseho ma byt termin, kdy se to ma smazat. Na subpahyl namam nazor, vzdy je mozno sablonu odstranit vymnenou za VfD, zase clanek typu FDR byl americky politik a prezident, je take cestou do pekel, protoze pokud mi google hazi takoveto odkazy, tak na tu adresu pak prestanu klikat. Vrba 13:24, 4. 11. 2005 (UTC)

A když na stránce bude FDR (1990-2000) byl americký prezident v letech 1992-3, je to stále nedostatečné? --JAn 13:37, 4. 11. 2005 (UTC)

Nevim (nejsem autor sablony o subpahylech, ja si jen jako spravce ujasnuji kdy to mam mazat), ale nepravdive urcite :), ne vazne je to trochu problematicke, osobne pokud se setkam s takovouto strankou o niz neco vim doplnim to na 2-3 rodkovy pahyl. Ten kosatec je IMHO OK, toho FDR bych jeste rozsiril, coz jsem v realu udelal do roku tusim 1939 a pak se mi vykouril z hlavy ˚˚˚

Zásadně ke smyslu šablony[editovat zdroj]

Šablunu jsem navrhnul já. Nejsem rozhodně toho nazoru, že články jako FDR je prezidentem USA maji opravnění ve wikipedii. Ani tehdy, kdyz maji ještě tři další slova. To je pro čtenáře iritující, jistě očekával něco jiného. Zásadní požadavek na pahýl je, že dá alespoň základní informaci, tedy definici na začátku a trochu kolem. Dříve se vše, co bylo míň, buď ihned mazalo, nebo se tam dala šablona Pahýl – a ten tam pak zůstal až do dnešního dne. Proto tato šablona. Šablona splňuje následující účel:

  • čtenáři ukáže, že skutečně víme, že to je pramálo
  • takový absolutně nedostačující článek vzbudí pak pozornost jak autora tak i jiných, a tím dostává šanci být rozšířen do standardního pahýlu
  • zároveň pak odstrašuje autory, a zde znám i mnoho přihlášených, kteří se tu prezentují tím, že založí během hodiny deset nových takzvaných článků – hesel jako Kočka je zvíře (to jsem vážně viděl) – zakládání pahýlů nemůže být naším principem, lépe ztrávit hodinu nad jedním pořádným článkem než nad deseti pahýly
  • mně jako správci to pak ulehčuje rozhodnutí: dříve jsem měl alternativu ihned smazat nebo nechat pár let ostudu, teď to řeším tak, že na to upozorním (mimochodem, obdobnou šablonu, která ještě není hotova, dostane pak i autor sám)

Ptám se, zda si ještě někdo vzpomíná, jak nás někdy začátkem roku předběhla slovenská wikipedie v počtu článků - ??? Naprogramovali robota názvy slovenských obcí, který pak za jedno ráno založil několik set a nebo pravděpodobněji tisíc nových článků a la XY je obci na Slovensku. No tak tohle ne. -jkb- 14:03, 4. 11. 2005 (UTC)

Souhlasím s jkb, tato šablona a kategorie jsou tu právě proto, aby byla subpahýlům poskytnuta šance. Je to lepší, než aby byly mazány pomocí Wikipedie:Rychlé smazání jako dosud. Během týdne snad minipahýlek někdo rozšíří a zachrání jej tak před smazáním. --Beren 14:13, 4. 11. 2005 (UTC)
Původní otázka se týkala doby, kterou má subpahýl na záchranu. Teď tam jsou tři dny, ale někteří jsou pro týden. No já bych nechala tři dny, ať se nám tady toho nehromadí tolik, protože za tři dny se dá sehnat spousta informací. Kratší termíny dávají vyšší jistotu nápravy, když tam bude týden, klidně to odložím na zítra, nebo pozítří (a pak na to úspěšně zapomenu). Pokud tam buou tři dny, nic neodložím a zkusím to hned. --Karakal 14:19, 4. 11. 2005 (UTC)
Dobrý, našel jsem něco jiného. A předem se omlouvám všem kolegům, kteří na tomto článku spolupracovali, já to prostě našel. Tedy: tuto šablonu jsem myslel původně sice pro jednořádkové pahýly, ale více méně bych ji mohl dát i do článku Mistrovství světa v orbě. Proč? Článek jde tedy přes dvě obrazovky, ale co je Mistrovstvi světa v orbě se tam nedovím. Jde o orání pole? Orání něčeho jiného? Toto musí úvodní definice bezpodmínečně obsahovat. Což nečiní. Ten seznam kde se to konalo - no dobrý, to lze udělat jako copy-and-paste. Ale základní informace uniká. Proto si myslím, že oprávnění této šablony lze znázornit i na tomto článku. Jak říkám, omlouvám se. -jkb- 18:00, 4. 11. 2005 (UTC)

Parametr[editovat zdroj]

Což kdyby zadání bylo byl :

{{Subpahýl|{{subst:CURRENTYEAR}}-{{subst:CURRENTMONTH}}-{{subst:CURRENTDAY}}}}
což vytvoří např.: {{Subpahýl|2005-11-4}}

--Li-sung 18:51, 4. 11. 2005 (UTC)

pokus: {{Subpahýl|2023-02-09}}

Úprava článků[editovat zdroj]

Když se do těch článků podíváte, tak zpravidla jediné kategorie, které tam jsou, jsou Kategorie:Údržba:Subpahýly a další problémové, žádné typu (u osob) Kategorie:Narození v roce 1974 atd. Myslím si, že by to mělo být uvedeno alesplň zde, ne-li přívo v šabloně. Pan Někdo (diskuse) 30. 6. 2017, 10:48 (CEST)Odpovědět[odpovědět]