Diskuse k nápovědě:Šablony

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Parametr pro TOC[editovat zdroj]

Existuje nějaký parametr pro tabulku obsahu, kterým lze nechat zobrazit pouze např. nejvyšší rovinu a nižší schovat? -jkb- 12:18, 28. 5. 2006 (UTC)

Pokud je mi známo, tak ne. Nicméně mám v úvaze tvorbu šablony {{CUSTOMTOC}}, která by to umožňovala. Případně mohu doporučit {{SHORTTOC}}, třeba bude vyhovovat zamýšlenému účelu také.
Danny B. | diskuse | mail | přehled příspěvků | 12:30, 28. 5. 2006 (UTC)
Již existuje. --Dvorapa (diskuse) 14. 11. 2016, 20:44 (CET)

Preklady sablon z jinych jazyku[editovat zdroj]

Jak se da efektivne pouzit sablona pouzita v cizojazycne wikipedii? Procetl jsem si tuto stranku i zkousel se sablonou ruzne hybat na piskovisti a nic ani zdaleka pouzitelneho jsem nevymysel. Proc nejde jednoduse prelozit sablona z puvodniho clanku?

Striktně vzato jste nehýbal šablonou, ale jen s jejím vložením do článku. Abych to vysvětlil, např. ve zdroji článku je {{Jazyk zkratkou|de}}. Závorky {{ a }} identifikují, že to je šablona, zdroj samotné šablony se nachází na stránce Šablona:Jazyk zkratkou. Takže, pro Váš případ z toho vyplývá, že s {{Infobox zaniklá společnost| mraky parametrů }} můžete hýbat jak chcete, ale dokud nebude existovat něco na Šablona:Infobox zaniklá společnost tak se nic neukáže. Relativně jednoduché překlady jsou možné leda u již existujících šablon, např. články Apollo 11 a en:Apollo 11 používají podobnou šablonu. --Li-sung 21:56, 23. 6. 2007 (UTC)

Podmínky[editovat zdroj]

Mohl by prosím někdo časem dopsat nápovědu k používání podmínek? Josef Plch, 12. května 2009

Kdy a proč šablony používat?[editovat zdroj]

Chtělo by to doplnit do nějaký úvod, aby bylo jasné, k čemu šablony slouží a čím se liší od článků. --Tchoř 15. 6. 2010, 12:29 (UTC)

Nepřesnost[editovat zdroj]

Myslím, že v sekci "Testování šablon" je naprosto nepravdivá věta:

Šablonu si nemůžete otestovat ani na Wikipedie:Pískoviště, protože pískoviště není ve jmenném prostoru Šablona a nebude se tedy jako šablona chovat.

Já myslím, že není nic snazšího, než napsat někam {{Wikipedie:Pískoviště}}, a hned se to bude chovat jako šablona. Nebo jsem něco přehlédl? Možná jsou legitimní důvody, proč k tomu nepoužívat pískoviště, ale potom by to chtělo napsat správné zdůvodnění. --Pavel Jelínek diskuse příspěvky 26. 9. 2011, 04:55 (UTC)

Také jsem se díval, Wikipedista:Matěj Suchánek má jako šablonu podstránku svého profilu a opravdu to jde používat jako šablona. Kde to fungovat nebude je hlavní jmenný prostor, tam patří výhradně články. Ale vlastní uživatelské šablony lze testovat i přímo u své uživatelské stránky (lze na to založit podstránku a tam to testovat. Třeba {{Wikipedista:Polda18/Experimenty se šablonami/Nálepka 1}} vyvolá šablonu umístěnou na stejnojmenné stránce, bez prefixu Šablona:.

Přejmenování stránky[editovat zdroj]

Navrhuji přejmenování (s výměnou přesměrování) na Nápověda:Šablona kvůli sjednocení názvu s Wikipedie:Článek nebo Nápověda:Infobox podle doporučení o používání jednotného čísla v Nápověda:Název článku#Dávejte přednost jednotnému číslu. --Dvorapa (diskuse) 23. 2. 2016, 00:59 (CET)

Já jsem pro. Zelenymuzik (diskuse) 23. 3. 2017, 16:50 (CET)
Nakonec provedeno opačně přejmenování Nápověda:Infobox na množné číslo, protože vše, co se vkládá do článků (Obrázky, Odkazy, Šablony, Tabulky) má nápovědu v množném čísle. --Dvorapa (diskuse) 24. 3. 2017, 00:16 (CET)
Je to možná nesprávně podle doporučení, ale alespoň jednotně blbě. Navíc kdo ví, jak moc se vztahuje doporučení na stránky jako jsou tyto. --Dvorapa (diskuse) 24. 3. 2017, 00:16 (CET)

Tlačítko pro přímou editaci[editovat zdroj]

Může mi někdo poradit, jak do šablon vložit tlačítko E, aby šla editovat přímo z článku kam je vložená? (Např. viz písmena E V T v šablonách na en.wikipedii.) Použití třeba pro mnoho šablon s jednotlivými ročníky soutěží či vítězů, které je nutné periodicky aktualizovat. Možná by toto šlo přidat do spousty šablon i automaticky botem, či úplně všude automaticky z podstaty šablon? Už je to někde použité na české, kde se to dá okoukat? Zelenymuzik (diskuse) 13. 2. 2017, 17:52 (CET)

Třeba šablonou Editlink. --Dvorapa (diskuse) 23. 3. 2017, 16:12 (CET)
Díky, to postačí, odsazením doleva nebo doprava na řádku se nebudu zabývat. Zatím jsem vložil horním indexem za nadpisy několika šablon, abych našel vzor, další budu vkládat až při aktualizacích šablon. Zelenymuzik (diskuse) 23. 3. 2017, 16:53 (CET)
A konečně jsem se dozvěděl, že u šablon z navboxů ty tlačítka jsou (skrytá) a stačí si je zapnout v uživatelském nastavení. Zelenymuzik (diskuse) 23. 3. 2017, 17:32 (CET)