Diskuse k Wikipedii:Klub

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Prosba o fotku[editovat zdroj]

Ahoj Brňáci! Byl by někdo z vás tak hodný a vyfotil portál severní předsíně katedrály svatých Petra a Pavla? Je zachycen na této fotce, ale hodila by se nějaká střízlivá, jako je třeba fotka 20 na straně 132 zde. Předem díky! --Gampe (diskuse) 4. 7. 2017, 22:01 (CEST)

Ahoj, jedu tam.--Ben Skála (diskuse) 5. 7. 2017, 11:28 (CEST)
@Gampe:: Máš to tady, snad to bude takto stačit.--Ben Skála (diskuse) 5. 7. 2017, 18:12 (CEST)
@Ben Skála::Díky moc za bleskovou akci! Naoplátku jsem popsal.--Gampe (diskuse) 5. 7. 2017, 19:24 (CEST)

Odkazování[editovat zdroj]

@Martin Urbanec: Obávám se, jestli se nám to tu vydělením do podstránek a jejich transkluzí z hlavní stránky nebude jen tříštit – někdo se dostane na hlavní stránku se všemi, jiný na jeden konkrétní, a pokud se nevyřeší dobře navigace, nepochopí ani, jak to spolu souvisí. A ve výsledcích vyhledávání bude tentýž obsah dvakrát. Navíc reálně hrozí, že na hlavní stránce se informace budou aktualizovat se zpožděním – kvůli tomu mj. už byl po krátké době systém transkluzí opuštěn u stránky Wikikonference, kde se přešlo zpátky k aktuální stránce a až teprve archivování do podstránek (též autonomních). Kluby mají rovněž určitou společnou část – takové to vysvětlení, o co se jedná, k čemu to je, jak to funguje. Aktuální informace o tom kterém klubu, odkazy na jeho statistiky apod. ať jsou klidně na podstránce a na hlavní stránce jen přehled těch právně aktivních (a pod tím klidně i neaktivních) s odkazy na ty podstránky pro více informací, ale žádná transkluze. Ostatně takhle už to mnoho let spokojeně funguje na stránce Pod reálnou lípou. Problém, který jsi chtěl dle shrnutí editace vyřešit, tedy odkazování, navíc už má dávno řešení, které aspoň já i v praxi používám: napsalo se Wikipedie:Klub#Brno a je to (funguje to bez problémů i v absolutní URL). Nebráním se podstránkám, ale transkluze mi vadí. --Blahma (diskuse) 8. 1. 2018, 01:14 (CET)

Silně nesouhlasím s tím, že odkazování pomocí kotvy funguje bez problémů. Mám pocit, že (na Wikipedii) takový odkaz chvílemi nefunguje a chvílemi funguje. Wikikluby pravidelně inzeruji prostřednictvím e-mailů a fakt nemůžu po lidech chtít, aby se podívali do URL a sjeli na příslušnou sekci. Daleko příznivější mi přijde stručně uvést, proč jim o tom říkám a odkázat na wikiklub.wikimedia.cz/Praha, což funguje jako shortcut na pražskou podstránku. Minimum informací je pak naopak výhodou. Koho chceme směřovat na všechny informace, má naopak vše při sobě na hlavní straně Wikiklubů, tak, jak teď. Navigaci by měla řešit MediaWiki sama o sobě, směřování na mateřskou stránku by mohlo stačit, i když možná čtenáře přeceňuji. Závěrem, nevadí mi, pokud se to předělá tak, že se transkluze nebude používat, ale přišlo mi, že transkluze si bere to nejlepší z obou dvou řešení. Mimochodem, my se tady bavíme o zpožděné aktualizaci jediné stránky, kam jsou podstránky jako šablony odkazovány. Co mají říkat na Commons, kde mají vloženou šablonu v milionech souborů (Information) :). --Martin Urbanec (diskuse) 8. 1. 2018, 06:53 (CET)

Inspirace[editovat zdroj]

Kdyby si chtěl někdo přečíst, jak dělají wikikluby v Makedonii, tak tady je odkaz (v angličtině). Zaměřují se na studenty.

Gabka Boková z toho udělala krátké shrnutí toho zajímavého, tak ho házím i sem:

  • vytiskli letáky, zvali lidi a měli učitele ambasadora
  • je dobrý vytvořit skupinu hodně lidí, aby to byla pro studenty zábava
  • 6xročně pořádají editatony ve stejném čase wikiklubu, ale na jiném místě, aby si tam mohli brát i jídlo + zvou tam jen 6 nejvíce aktivních wikiklubistů
  • na stránce wikiklubu mají seznam členů - koncept členství wikiklubu mě zaujal, přemýšlím, co by to znamenalo, že jsem člen wikiklubu - nápad?
  • ukázat wikiklubistům seznam článků, které je třeba vytvořit
  • domluvit se s ostatními wikipedisty na kontrole článků a dávat účastníkům zpětnou vazbu, aby jim někdo předčasně něco nesmazal a nedemotivovalo je to pro další tvorbu

--Vojtěch Veselý (diskuse) 27. 3. 2018, 22:52 (CEST)

Památky v Brně[editovat zdroj]

Ahoj Brňáci, fruktifikuji zrovna publikaci 20 let Programu záchrany architektonického dědictví, a narazil jsem na problém, že v této publikaci jsou památky organizovány podle schématu: obec - katastrální území - čislo popisné. To ale bohužel neodpovídá členění našich seznamů. Takže jsem nedokázal identifikovat tyto památky:

  • Brno, Brno-město, budova čp. 271 (jižně od katedrály sv. Petra a Pavla)
  • Brno, Brno-město, budova čp. 269 - klášter na Petrově

Poradíte prosím? --Gampe (diskuse) 4. 3. 2019, 22:22 (CET)

Zeptal jsem se Brňáků na Facebooku a Blahma píše toto: "To bude obojí součást NKP katedrála Petrov, vidím ty budovy rozepsány zde. Je v tom nějaký větší problém nebo jde jen o toto?"
Mimochodem, sem tento dotaz nepatří, tak přemýšlím, (jestli) kam ho přesunout. --Vojtěch Veselý (diskuse) 5. 3. 2019, 11:51 (CET)