Diskuse k Wikipedii:Brno/Společné wikifotografování

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Informativně jsem si na http://uir.cz/casti-obce sečetl části obcí v jednotlivých okresech JMK a vyšlo mi číslo 905. Přes dotaz na WD momentálně počítáme s 903 částmi obcí, ještě před měsícem jich bylo 904 (i v jiných krajích se celkové součty na WD v řádu jednotek občas lehce mění). Do žádného ze součtů není započítáno Brno jako celek. --Harold (diskuse) 19. 4. 2017, 09:10 (CEST)

Tak jsem to na WD prošel, porovnal a doplnil chybějící. Teď už je jich, snad definitivně, 905. Kromě Brna v tom nejsou započítány ani obce složené z více částí, z nichž žádná nemá stejné jméno jako obec (týká se např. obcí Šebrov-Kateřina a Vysočany (okres Blansko)). Tedy se to číslo víceméně týká jen částí obcí. --Harold (diskuse) 19. 4. 2017, 10:10 (CEST)

Inventura[editovat zdroj]

@Blahma, Bazi, Ben Skála, BíláVrána:Provedl jsem inventuru celého kraje a pár kousků přibylo. Jsou docela roztroušené, ale snad už je to definitivní. Aktuální stav je jako vždy na wikidatové mapě. Co se nově objevilo:

Celkem tak chybí (i s dosud nezpracovaným Letovickem) 27 sídel.

Pak existuje skupina obcí/částí obcí, které nemají fotku z intravilánu, ale jen pohled na obec odněkud. Není to ideální, ale aspoň něco (zde jsou vyznačeny žlutě), čili nejsou to akutní případy. --Harold (diskuse) 21. 7. 2017, 09:54 (CEST)

Návrh další cesty (https://mapy.cz/s/1ROmW): Brno - Louka (okres Blansko) - Ořechov (Letovice) - Letovice (nevyfocené objekty z minula) - Třebětín (Letovice) - Klevetov - Chrudichromy - Drválovice - Světlá - Klemov - Jestřebí (Rájec-Jestřebí) - Milonice (okres Blansko) - Lažany (okres Blansko) - Podlesí (Kuřim) - Brno --Harold (diskuse) 21. 7. 2017, 12:28 (CEST)

@Harold: No teda, lepšího ďáblova advokáta už snad ani hrát nemůžeš :-) Doufám, že i dalším krajům v budoucnu někdo provede podobnou inventuru ;-) Navrženou cestu jsem mírnou optimalizací ještě zkrátil o 2 km a 4 minuty (všechna místa zůstala zachována) a nový itinerář je tady: https://mapy.cz/s/1Sjwi --Blahma (diskuse) 24. 7. 2017, 10:58 (CEST)
Rousínov bych možná někdy zkusil dát i na kole, ale záleží na počasí a mém čase a kondici, takže neslibuju. Do Bučovic jsem chtěl vyrazit na novou výstavu na zámku, tak možná bych to taky mohl spojit. Zatím ale nemám žádný konkrétní termín. --Bazi (diskuse) 24. 7. 2017, 13:20 (CEST)
Tak Černčín zachycen, šlo to rychleji, než jsem čekal. :) Chybí mi jenom pramen Černčínského potoka a Černčínská lípa, která je mimo vesnici. Díval jsem se, že i Vícemilicím by slušelo pár lepších fotek, ale už nebyl čas. --Bazi (diskuse) 26. 7. 2017, 14:13 (CEST)
Čermákovice a daleké Mešovice vyfoceny. Co se týče zbylého... Velký Karlov bych asi sám dal autem. A případně nějaký jiný den i ten Rousínov a Vyškov, pokud by to bylo nutné. --Harold (diskuse) 29. 7. 2017, 13:32 (CEST)
Aktualizoval jsem seznam na Wikipedie:Brno/Společné wikifotografování#Jihomoravsk.C3.BD_kraj. Ty, které už jsou podle zdejších zpráv nafocené, ale dosud nezpracované (nenahrané), jsou přeškrtnuté. Nepřeškrtnutých teď zbývá ještě 14: sedmero na Tišnovsku (jeden něčí výlet), 3 cestou na Letovicko (Lažany, Klevetov, Louka), trojice na Vyškovsku (Vítovice, Čechyně, Hamiltony) a Velký Karlov na Znojemsku. Bylo by super, kdybychom na brněnském wikisrazu 20. září už mohli za podpory WM ČR slavit dokončení práce – a bylo by dobré to vědět jistě tak dva týdny předtím, aby se k tomu stihla nachystat prezentace a pozvat na sraz všechny v minulosti do focení zapojené. K tomu bude potřeba aktivní úsilí všech z nás. S Davidem teď bohužel na cesty asi dva týdny počítat nelze. --Blahma (diskuse) 2. 8. 2017, 15:13 (CEST)
Ještě jsme se o tom spolu bavili a sedm vesnic na Tišnovsku by se dalo spojit do jednoho fotovýletu autem i s Loukou, Klevetovem a Lažany. To by připadalo v úvahu ale až nejdříve na přelomu srpna a září, takže klidně se tam někdo vypravte i dříve. Nicméně prioritou pro plánování individuálních cest vám tedy mohou být ta ostatní místa (Vyškovsko a Velký Karlov). --Blahma (diskuse) 2. 8. 2017, 15:25 (CEST)
Mám od 14.9. rehabku a naplánoval jsem si pár výletů na doplnění chybějících fotografií (např. Vítovice, Čechyně, Hamiltony), ale jestli to takhle Harold povede dál, nebudu mít co fotit --BíláVrána (diskuse) 29. 8. 2017, 00:52 (CEST)
Jako teď už nic víc neplánuju. Času příliš není a fotek na zpracování mám tuny... Takže kdyby ses zaměřil na to zbylé Tišnovsko, bylo by to super. :-) --Harold (diskuse) 29. 8. 2017, 07:39 (CEST)
@BíláVrána, Harold: Bude super, pokud by BíláVrána mohl dokončit Tišnovsko. Mně by se snad zítra/dnes mohla povést Louka, takže už by zůstaly jen Lažany (dají se dobře spojit s Tišnovskem), no a Klevetov. Oslavu dofocení v souvislosti s problémem s termínem určitě na zářijovém srazu ještě dělat nebudeme, takže pokud se vše v průběhu září dofotí a do konce měsíce zpracuje, zbude tak akorát čas na přípravu společné rekapitulace na srazu v říjnu. --Blahma (diskuse) 2. 9. 2017, 00:10 (CEST) Aktualizace: Povedlo se a fotky Louky jsou v mém foťáku. --Blahma (diskuse) 3. 9. 2017, 10:23 (CEST)