Diskuse:Znásilnění

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

"Znásilnění a válka" podle mě vůbec nesprávně neuvádí asi ten nejhlavnější důvod masového znásilňování ve válkách a to je animální poslední touha samce se před vážně hrozící smrtí rozmnožit. Jen kde jsem to sakra četl? --Elm 16. 3. 2011, 22:55 (UTC)

ZNÁSILNĚNÍ A RASA[editovat zdroj]

Poprosím o likvidaci či přepracování té stati o "znásilnění a rase", není to náležitě ozdrojované a zní to jak z propagandistického létaku nějakého neonacisty.-- Tento nepodepsaný komentář přidal(a) uživatel(ka) 90.177.210.73 (diskuse)

Inkriminované neozdrojované pasáže jsem z článku odstranil. Příště tak můžete učinit i Vy, vizte Wikipedie:Ověřitelnost. Přeji pěkný den --Faigl.ladislav slovačiny 21. 6. 2012, 19:33 (UTC)

Odstranil jsem zbytek sekce, reference vedla na anglickou aktivistickou stránku, která ve mě nevzbudila dojem odbornosti. Daleko zajímavější je ten článek v Independent, sice taky zavání rasismem, ale lze z něj vycucnout konkrétní statistiky.--Jenda H. (diskuse) 4. 9. 2012, 08:39 (UTC)

Sekce znásilnění a náboženství[editovat zdroj]

Souhlasím s odstraněním sekce islám a znásilnění a navrhuji vymazání celé sekce týkající náboženství. Biblické pasáže jsou dobré možná tak pro historii, navíc ze samotné Bible víme, že se na tyto zákony z vysoka kašlalo (znásilnění Támary Amonem či obvinění Zuzany s přídavků k Danielovi). Sekce o islámu je těžce nepřesná směšuje zvykové právo, šaríu i právní daných zemí. Znásilnění v manželství je trestným činem pouze díky existenci feministickému hnutí, nejde o výdobytek křesťanství či judaismu. --Jenda H. (diskuse) 25. 8. 2012, 14:13 (UTC)

líbí se mi tam ten ref filmem:-D, by to nejspiš chtělo celé přepsat a ozdrojovat --H11 (diskuse) 25. 8. 2012, 16:32 (UTC)
Dávám tedy celkově zpochybněno, kromě citací z českého zákoníku je článek totálně neověřitelný, navíc IMHO zavání rasismem. Jde o důležité téma je ho potřeba zpracovat lépe. --Jenda H. (diskuse) 25. 8. 2012, 18:21 (UTC)
Jako osnova pro tvorbu článku by snad ten nynější stav byl použitelný, ovšem bez zdrojů je to samozřejmě neúnosné. Nelze ovšem souhlasit s tím, že by něco mělo z článku zmizet jen proto, že je to "dobré možná tak pro historii" anebo někomu něčím "zavání" anebo že by nějaký doložitelný zákon měl být zamlčen jen proto, že tu někdo došel k názoru, že se na něj stejně kašlalo. Šablona "celkově zpochybněno" by snad jako varování čtenářům mohla stačit – s mazáním bych spěchal jen u očividných nesmyslů, to ostatní snad přece jen může být odrazovým můstkem pro někoho, kdo by snad někdy chtěl na článku zapracovat. --ŠJů (diskuse) 26. 12. 2012, 04:41 (UTC)
Problém zmíněných biblických citátů je v tom, že nepopisují kriminální čin znásilnění, ale zločin cizoložství. Naopak biblické příběhy o znásilnění v článku chybí stejně jako třeba postoj katolické církve atd... Z mého pohledu je tak celá současná podoba sekce o náboženství „of topic“, ale to je věc názoru. Hlavní problém článku je ale v selektivním výběru faktů a nepodložených tvrzení, který se snaží podpořit tezi, že většinu sexuálního násilí mají na svědomí „nebílý migranti“. --Jenda H. (diskuse) 27. 12. 2012, 16:50 (UTC)
Jste si jistý? Pomineme-li terminologii, přijde mi, že to popisuje znásilnění (plus další činy k tomu). --Hynas (diskuse) 28. 12. 2012, 00:42 (UTC)
Lze řešit i tak, že ty potenciálně konfliktní pasáže, kterým chybí kvalitní zdroje se přesunou do diskuse a tady se nechají případným upravovatelům jako podkladový materiál, abychom v takto citlivém tématu ponecháním v článku zbytečně nepřiživovali nepodložené domněnky s nebezpečným potenciálem (rasově, kulturně, nábožensky). --Bazi (diskuse) 26. 12. 2012, 10:52 (UTC)
Článek má dobrou strukturu, ale některé pasáže jsou hodně divoké. Chtělo by to ozdrojovat, a nebo smazat... takto to je podle mého názoru jednoznačně vlastní výzkum, který zde dlouhodobě nemá co dělat. Za problematickou považuji také „pseudoozdrojování“ celého odstavce autobiografií beletristické spisovatelky, to není relevantní zdroj k tvrzením v odstavci obsažených. Omlouvám se, pokud jsem zasáhl do stávající úpravy, ale doplnil jsem několik šablon a změnil jeden referenční odkaz z pochybného plátku mluvící o obvinění na serioznější deník s popisem výsledku soudu. --Hynas (diskuse) 26. 12. 2012, 18:40 (UTC)
A výraz "La tournante" znamená podle fr. wiki něco hodně jiného: http://fr.wikipedia.org/w/index.php?title=Viol_en_r%C3%A9union&oldid=86698281. Navruji celý tento odstavec, popisující skupinová znásilnění v muslimských čtvrtích nahradit neutrálním popisem výrazu la tournante jako skupinové znásilnění v chudinské čtvrti. --Hynas (diskuse) 26. 12. 2012, 18:52 (UTC)
Také nechápu proč na české wikipedii věnovat takový prostor situacím na francouzských sídlištích. Sám jsem se o neutralizaci sekce pokusil, ale byl jsem obviněn z cenzury a mé editace byly zrušeny. --Jenda H. (diskuse) 27. 12. 2012, 16:50 (UTC)
Podle francouzské wikipedie jde o něco zcela jiného. Takže pokud nebude doplněn zdroj, můžeme to přepsat s využitím překladu, nebo značně promazat (protože ta pasáž je hodně lokální (francouzská). --Hynas (diskuse) 28. 12. 2012, 00:42 (UTC)
Dobrý den, dovolte abych vyjádřil názor v této diskuzi: podporuji názor kolegy ŠJů. Pokud možno až tak moc bych toho nemazal, ale snad ponechat šablonu zpochybněno a vyzvat k doplnění/přepracování. Rozhodně bych nemazal části článku jen proto, že se to někomu jaksi nezdá, ani proto že se to někomu jeví jako jaksi eventuálně rasově či nábožensky nefér. Děkuji za pozornost, přeji hezký den všem. ((FIL)) ---Filozof-23 (diskuse) 27. 5. 2013, 19:40 (UTC)

Názor - především doplněním[editovat zdroj]

„V Evropě v současnosti není příliš běžné a pachatelé jsou obvykle nebílí imigranti.“ – taková tvrzení bez dobrých zdrojů rozhodně na wikipedii nenechávat. Nejde o barvu pleti, ale o konrétní skupiny. Zbytek informací v „skupinové znásilnění“ má podle mě hodnotu, ale je potřeba vysvětlit v kontextu „gang culture“, která nemá exkluzivně rasový základ. Ve Velké Británii... takto ne, to v článku není. Přinejmenším uvést slovy: Oficiální statistiky se nevedou, ale podle jedné reportáže Channel 4... Válka vypadá trochu jako vlastní výzkum. (Masové znásilňování -> etnické čistky?! – to nějak geneticky nedává smysl) Celkově je spíš problém, co všechno v článku chybí: – jak je znásilnění časté – dů/následky znásilnělní (v zásadě vysvětlení, co je na tom tak špatného) – pomoc obětem znásilnění, že se mnohde dává za vinu obětem, obavy obětí to nahlásit, jak to reflektuje moderní právo (neveřejné soudní procesy), jak t osouvisí s feministickým hnutím. Zajímavá by byla subtémata jako en:Corrective rape, znásilnění v Indii. Littledogboy (diskuse) 8. 3. 2013, 17:03 (UTC)