Diskuse:Uspořádaná n-tice

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

0-tice a 1-tice[editovat zdroj]

Mám dotaz k větě:

Tato definice má však nevýhodu, že uspořádanou 0-tici ani 1-tici je nutno definovat nějak extra. Přitom 0-tice a 1-tice jsou často praktické, aby bylo možné o pojmech jako n-ární operace nebo lineární kombinace n vektorů mluvit jednotně pro jakékoli .

Výše uvedenou větu jsem do článku dal proto, že jako matematik si dovedu představit, že důvod je tento - ale nemám úplnou jistotu, že tomu tak je. Takže uvítám názor, zda jsem to napsal dobře.--Pavel Jelínek 5. 9. 2010, 12:06 (UTC)

Variace[editovat zdroj]

Chybí mi tu zmínka o variacích, viz začátek jejich stránky: „Variace k-té třídy z n prvků je každá uspořádaná k-tice…“ Dala by se sem nějaká zmínka doplnit? Sám si na to jako ne-matematik netroufám. --Melebius (diskuse) 22. 3. 2017, 09:00 (CET)

Existuje neuspořádaná?[editovat zdroj]

Dobrý den. Opravdu existuje nějaká neuspořádaná ntice? Nikdy jsem se s pojmem ntice v tomhle smyslu nesetkal. Podle mě je ntice vždy uspořádaná a přidávat přívlastek nemá žádný smysl. Pak by článek dokonce korespondoval s anglickým heslem tuple. --DaBler (diskuse) 6. 12. 2017, 23:12 (CET)