Diskuse:Representational State Transfer

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Copyvio[editovat zdroj]

@Martin Urbanec: Zdravím.

Nedávno jsem na stránku přidal copyvio:

{Copyvio|zdroj= https://dagblog.cz/a-rest-c5156313d79e%7Czdrojový text (prý) zveřejněn "Oct 16, 2007", zde na WP až v roce 2010. @Genotron: Copypaste už při založení. Přitom tuto stránku potřebujeme!}

ale vy jste ho zas revertoval. Mno jo, ale zmínit "vysvětlení", že "dle komunikace s autorem text je pod CC licencí" jen do commentu revertu, to se takto nedělá: To zapadne. A kdokoli další by mohl (měl!) stejné copyvio vyvěsit znovu. Správný postup tuším je, že se ono "pod licencí" má nějak oficiálně vyvěsit, ke stránce, možná sem na diskusní stránku? Procesy WP až tak neznám, to by možná chtělo nějakého admina.

Každopádně současný stav není správný, po revertu copyvia nic není vyřešené, leda tak zametené pod koberec. Prosím, vyřešte copyvio, jak se má (zveřejnění souhlasu autora tuším), jinak by se sem copyvio muselo vrátit (ba i vy sám). Toto jistě není první případ, kdy autor dal svolení se zveřejněním, tak ať je to správně. Díky. --Franta Oashi (diskuse) 24. 8. 2017, 12:12 (CEST)

Taktéž zdravím, v okamžiku revertu jsem měl k dispozici od autora textu na webu dagblog.cz informaci, že je šířen pod licencí Creative Commons Attribution 4.0 International, ovšem tato informace se z toho textu ztratila (čili jste neměl možnost se ji dozvědět, a správně jste text označil jako copyvio). Po revertu jsem autora požádal, zda by ji tam mohl zpětně přidat, a aby si každý mohl tedy ověřit, že k porušení aut. práv nedošlo. Autor mou prosbu vyslyšel a ve spodku článku [1] můžete vidět informaci, že je šířen pod zmíněnou CC-BY licencí (konkrétně je to pod textem Some rights reserved na spodku stránky, přejeďte přes tento text myší). Potvrzení na diskusní stránce článku je třeba jen tehdy, kdy autor povolení zasílá explicitně e-mailem do WP:OTRS, pokud je jednoznačně možné zjistit, že text je šířen pod aplikovatelnou licencí (třeba z poznámky pod ním), není žádné takové potvrzení potřeba. Vzhledem ke zmíněným skutečnostem není třeba (a ani to není žádoucí) vkládat {{copyvio}} znovu. V případě zájmu Vám mohu konverzaci přeposlat, pošlete mi v takovém případě mail na martin.urbanec@wikimedia.cz, přepošlu Vám ji. V každém případě Vám ale děkuji za Vaše bystré oko. Jedním ze správců jsem např. já, tolik k Vašemu požadavku na nějakého admina. Se srdečným pozdravem, --Martin Urbanec (diskuse) 24. 8. 2017, 15:47 (CEST)

Externí odkazy či reference byly změněny (září 2018)[editovat zdroj]

Dobrý den,

právě jsem se pokusil opravit 1 externí odkazy či reference na stránce Representational State Transfer. Prosím, zkontrolujte moje editace. Pokud máte nějaké otázky, potřebujete, abych tyto odkazy nebo dokonce celou tuto stránku ignoroval, prosím vizte seznam často kladených otázek pro další informaci. Provedl jsem následující změny:

. Udělal-li jsem chybu, vizte seznam často kladených otázek.

Děkuji.—InternetArchiveBot (Nahlásit chybu) 3. 9. 2018, 11:05 (CEST)